Logo - mājaslapas identitāte

25.10.2007. 19:54:46 sagatavoja Deniss Fedotovs (deni2s)

Logo ir viens no lapas identitātes veidošanas pamatelementiem. Pateicoties logo, uzmetot tikai paviršu skatienu uz lapu, var pateikt, kas tā ir par lapu, no kuras mājaslapas un par ko tā ir.

Logo ietekmē mājaslapas apmeklētāja sajūtas par to, kas atrodas mājaslapā, cik viņš uzticas mājaslapā atrodamajai informācijai, ko viņš vispār sagaida no mājaslapas. Mājaslapas dizainu parasti veido balstoties uz logo dizainu, lai nesanāktu tā, ka logo neiederas lapas dizainā.

Logo ir ne tikai jāizskatās labi pašam par sevi, bet tam ir jāizskatās labi arī dažādās citās situācijās – teksta vidū, uz blankām, uz reklāmas baneriem, citās mājaslapās, uz dažādiem foniem utt. Logo, bez šaubām, jāsaskan ar kopīgo uzņēmuma stilu.

HC.LV logo izmantošana

Jauniešu kultūras portāla HC.LV logotips tiek izmantots dažādos veidos.

Turklāt, lai zīmols, ko „pārstāv” logotips veidotu uzticamību, ir būtiski to izveidot tādu, lai logotips nebūtu jāmaina, jo mainot logo zūd zīmola atpazīstamība.

Kā redzat, logo izveide ir ļoti atbildīgs darbs. Ne jau par velti logo, kurš bieži vien neizskatās pārāk sarežģīts, izstrādes izmaksas tiek mērītas simtos un reizēm pat tūkstošos latos.

Var veidot logo vienkārši – izdomāt 3 variantus, kas izskatās interesanti/forši un izvēlēties skaistāko. Jāatzīst, ka šāda pieeja nav pārāk profesionāla. Profesionāļi dizaineri logo izstrādi (tāpat kā jebkuru citu dizainu) sāk ar koncepcijas izstrādi, līdzīgi kā mājaslapas izstrādi sāk ar tehniskā uzdevuma izveidošanu.

Krāsas vīriešiem un krāsas sievietēmPirmām kārtām ir jāatbild uz dažiem pamatjautājumiem:
  • Kādai auditorijai ir paredzēta mājaslapa? (Vecums, demogrāfiskā situācija utt.)
  • Kāda informācija tiks ievietota mājaslapā?
  • Kādu iespaidu mēs gribam, lai mājaslapa atstātu uz apmeklētāju?
  Tikai tad, kad ir atbildēts uz šiem jautājumiem, var ķerties klāt pie nākamā logotipa izstrādes posma.

Piemēram, izvēlēties logo krāsas. Var iet vieglo ceļu - izvēlēties skaistu krāsu gammu un veidot logo un var iet pareizo ceļu - ņemt vērā krāsu īpatnības un krāsu nozīmi. Ir krāsu gammas, kuras atstāj uz cilvēku rotaļīgu iespaidu, ir tādas, kuras atstāj stabilitātes iespaidu, ir tādas, kuras atstāj viegluma iespaidu. Protams, ka nebūs labi veidot mājaslapu bērniem, izmantojot korporatīvos krāsu toņus (zils, melns, pelēks). Tas pats attiecas arī uz mājaslapas logo. Ir skaidrs, ka bērnus daudz labāk piesaistīs košs un krāsains logo.

IBM logoIr veikti pētījumi, ka vīrieši biežāk izvēlas tumšās un neitrālās krāsas, kamēr sievietēm vairāk patīk gaišas un pasteļkrāsas. Ļoti svarīgi ir neaizmirst par krāsu nozīmi dažādās kultūrās. (Starp citu, laba, interaktīva pamācība par krāsām ir pieejama te: poynterextra.org/cp/)

Arī logo stilam ir nozīme. Ja mēs vēlamies, lai logotips veidotu stabilitātes sajūtu, nepieciešams izvēlēties stabilas, stingras līnijas. (Piemēram, IBM logo.) Ja vēlamies panākt dinamiskumu, tad jāizvēlas slīpas, liektas līnijas. Ņemot vērā šīs un citas īpašības ir vieglāk izvēlēties fontu, ko izmantot logotipā.

Veidojot logo, vajag ņemt vērā arī to, ka nevajag izmantot lielus elementus kopā ar pavisam sīkiem, jo samazinot šādu logo, sīkie elementi izplūdīs.


Archija webbloga logotips

Archija webloga logo samazinot izplūst.


Logo dizains ir jāveido balstoties uz koncepciju, nevis balstoties uz to, kas šķiet smukāks.

Piemēram, par to, kāda ir Parex bankas logo koncepcija, var izlasīt rakstā "Kā pozicionēt Parex". Turpat ir pieejami arī citi interesanti raksti par logo, no kuriem var smelties iedvesmu logo veidošanai.

Grāmatā "Usability: The site speaks for itself" ir nodaļa par mājaslapas economist.com, kas ir ietekmīgā žurnāla "The Economist" tīmekļa pārstāvniecība, redizainu. Vienu daļu no šīs sadaļas var izlasīt Digital Web Magazine (angliski), bet citu daļu, saistībā tieši ar economist.com logo, esmu pārtulkojis latviski:

Identitātes definēšana

Economist.com tika veidots ar noteiktu mērķi. Mājaslapai bija jāatspoguļo drukātais izdevums, to nekopējot, kā tas tika darīts iepriekš. Economist.com bija paredzēts eksistēt pašam par sevi kā atsevišķam produktam no The Economist zīmola. Economist.com attīstītu savu saturu, dizainu un ienākuma avotus, tajā pašā laikā katru nedēļu pārpublicējot rakstus no drukātās versijas. Online komanda bija brīva izvēlēties unikālu mājaslapas stilu, ja vien tas saglabāja paša "The Economist" autoritatīvo, inteliģento un neatkarīgo dabu, un ļāva "The Economist" lasītājiem mājaslapu izmantot kā žurnāla online versiju, ja tie to vēlēsies. No dizainera viedokļa šie ierobežojumi nozīmēja zināmu izaicinājumu: kā lai economist.com parāda savas stiprās puses, kā "The Economist" rakstus, tajā pašā laikā vēl aizvien pastāvot kā neatkarīga vienība? No otras puses puses, redizains bija atkarīgs no mūsu iespējām satvert "The Economist" tiešo, spēcīgo un ekskluzīvo dabu. Mēs neanalizējām drukātā izdevuma fontu vai toreiz melnbalto drukātā izdevuma izklājumu. Koncentrējoties uz mērķiem, nevis uz to, kas bija iepriekš, mājaslapa bija gatava saņemt jaunu redzējumu bez ierobežojumiem.

The Economist logoTie paši principi tika pielietoti mājaslapas identitātei. Economist.com bija jāattīstas kā unikālam produktam, un tam bija nepieciešams atšķirīgs logo no "The Economist". Tas veidoja zināmu izaicinājumu: kā mēs sauksim mājaslapu, un kā mēs to vislabāk varētu reprezentēt? Menedžments ātri vien izvēlējās izmantot standarta "nosaukums-plus-dotcom", izsecinot, ka šis nosaukums būtu loģisks un aprakstošs, kā arī tas būtu jauks papildinājums esošajam "The Economist" zīmolam.

Logo pamatideja radās diezgan ātri, tiko bija izlemts izmantot "vecākā" logo stiprās puses.  Acīmredzams solis būtu saglabāt stingro sarkano krāsu, bet ko tālāk? Mēs eksperimentējām ar vairākiem prototipiem, izmantojot dažādus fontus, mazāk sarkano, idejas no āras (ziņu dienesta klišeja - zemeslode bija viens no favorītiem sākumposmā) - tie bija interesanti, bet ne īpaši veiksmīgi.


Neizdevušies logo prototipi

Daži neizdevušies logo prototipi.


Veidojot logo dizainu, mums bija ekstensīvas iekšējās debates par pirmo burtu "e"; Graham Barron, mūsu jaunās-ēras-biznesa attīstības vadītājs lobēja mazo "e" iekš "economist.com", lai saglabātu Interneta industrijas stilu un vizuālo saskaņu ar  URL adresēm, kurās parasti visi burti ir mazie.

economist.com logoGalu galā, vienkāršākais izrādījās labākais. Es saspiedu "The Economist" parasto taisnstūraino logo garākā šaurākā taisnstūrī, un izmantoju mazliet atšķirīgu fonta variantu no "The Economist" fonta, lai ierakstītu parastu "Economist.com". Pirmais burts palika lielais, lai saglabātu kopējo zīmola identitāti.

Šis logo, kas bija diezgan tieša "The Economist" logo interpretācija, atrada plašu, lai neteiktu pārsteidzošu, atbalstu.

"The Economist" un economist.com logo tiek izmantots speciāli veidotu fontu, nosauktu atbilstoši par Ecotype. Uz redizaina laiku "The Economist" fontu ģimene ietvēra diezgan plašu stilu izvēli; tas, ko mēs izmantojām mūsu logo un atbilstošajos materiālos, EcoDisplay601, bija ar stingrākiem apakšējiem uzsvariem (downstrikes) un plašāks, kā tradicionālais parastā teksta fonts. Tam arī anti-alias efekts bija labāks kā Ecotype, kas labāk izskatās, kad ir saglabāts GIF formātā. Pagāja daži mēneši vieglas eksperimentēšanas, pirms logo ieguva tā galīgo izskatu ar noteiktām proporcijām (3,75:1 ar uzstādītiem sarkanā laukuma ierobežojumiem) un krāsas izvēli, kuru saglabājām koši sarkanu (RGB 255/0/0), lai samazinātu variācijas pārlūku attēlojumos.


Vēl dažas noderīgas saites par logo izstrādes tēmu:

76 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
ab (arvids.baranovs@gmail.com) komentēja 29.10.2007. 10:12:30 (ip:81.198.5.109)
Komentāra reitings: -0.986

Tu patiešām esi dīvains. Archija logo nevienā stadijā netika veidots kā profesionāls logo, bet gan čomam pa čomam, atpūtas brīžos starp nopietnajiem darbiem, ar atbilstošu laika un pūļu ieguldījumu. Pateicoties tādiem kā Tu, zūd jebkura vēlme būt izpalīdzīgam tāpat vien – ierakties tumšos pagrabos, taisīt "lielo mākslu" un ar nevienu nedalīties.

P.S. web.hc.lv dizains nez kapēc nevienu neuztrauc.

!ob (bopz@inbox.lv) komentēja 29.10.2007. 10:48:44 (ip:159.148.88.2)
Komentāra reitings: 0

Bērni marš atpakaļ smilškastēs rotaļāties. Jebkuru šī raksta apgalvojumu var atspēkot ar elementāriem testiem un daudzgadīgu praksi. Zīnāšanas, kas iegūtas lasot N dažādus avotus, bet nekad nav īsti pielietotas praksē, nav vērtas pat to kilobaitu kurās tās glabājas.

bc komentēja 29.10.2007. 11:10:42 (ip:85.234.166.152)
Komentāra reitings: 0

Njā, es kā pasūtītājs, kas arī pirms tam nočeko, kas notiek tīmeklī kopumā, diez vai šī raksta autoram kaut ko pasūtītu. Neredzu NEVIENU atsauci uz autora paša profesionalitāti (grūti spriests, vai šī vortāla dizains ir / nav paša autora darbs), so rodas sajūta, ka raksts ir vājas žurnālistikas līmeni, pēc principa "nolikt mēs mākam, a vietā parādīt...?" Ja neskaita ārpus konteksta izrautus piemērus, tā arī nesapratu, kas tad īsti ir LABS logo. Vājš raksts [kaut gan - tipisks overall LV mentalitātei], vairāk šajā vietnē neatgriezīšos.

aizkaukazs komentēja 29.10.2007. 14:54:56 (ip:213.21.198.203)
Komentāra reitings: 0

labāk būtu iztirzājis savu "logo"... logotipu meistars atradies :)

Archijs (arturs.zelenkovecs@gmail.com) komentēja 30.10.2007. 18:16:01 (ip:195.13.166.253)
Komentāra reitings: -0.986

aizkaukaz: ko tur daudz, zvaigzne logo vietā ir oriģināla:
http://images.google.lv/images?hl=lv&q=star%20logo&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Google: 13 miljoni rezultātu :) Bet lai jau peras, pie vienas vietas.

deni2s komentēja 30.10.2007. 18:39:24
Komentāra reitings: 0

Archijs, aizmirsi, pirms komentēt, veikt to pašu meklējumu ar "A" un tad salīdzināt oriģinalitāti :P

Archijs (arturs.zelenkovecs@gmail.com) komentēja 30.10.2007. 22:47:03 (ip:85.254.157.205)
Komentāra reitings: 0

Parādi kādu līdzīgu "a" logo manējam. In your face!

deni2s komentēja 30.10.2007. 23:41:01
Komentāra reitings: 0

Es ceru, ka tādu logo nav daudz. Nekvalitatīva, neprofesionāla haltūra, kā jau atzina pats logo veidotājs savā komentārā: "Archija logo nevienā stadijā netika veidots kā profesionāls logo, bet gan čomam pa čomam, atpūtas brīžos starp nopietnajiem darbiem, ar atbilstošu laika un pūļu ieguldījumu."

Katrā ziņā logo oriģinalitāte nav vienīgais, pēc kā tiek vērtēti labi logo. Manuprāt, daudz būtiskāks ir efekts, kas tiek panākts ar logo. Tāpat, kā reklāmas - ne vienmēr oriģinālākās/interesantākās/seksīgākās/smieklīgākās būs tās veiksmīgākās to primāro uzdevumu veikšanai - produkta pārdošanas veicināšanai. Bieži vien tā seksīgā meitene novērš tā uzmanību no reklamējamā produkta, ka pēc reklāmas noskatīšanās pat neatceries, kas tur bija reklāmēts. (Arī kad LTV laika ziņas vada nevis Arnis Blodons, bet simpātiskā meitene tumšajiem matiem, parasti laika ziņas paliek neuztvertas.)

Ja tevi tiešām interesē, ko es domāju par tavu logo, tad man nepatīk tās liektās līnijas - man tās asociējas ar mainīgu viedokli. Labāk tad jau būtu kantainais, stabilais lielais "A" burts.

Kad man vajag kādu dizaina darbu, es vienmēr darba veicējam pasaku, kādas īpašības es vēlos, piemēram - saulains, optimistisks, viegls. Pēc tam tiek izvērtēts, kādas lietas ar to saistās - saule, pludmale, regejs, jamaika, palmas, mākoņi. Un tad pamatojoties uz tādām lietām tiek veidots dizains. Ir koncepcija, atšķirībā no tavējā "a".

Pirmais reklāmas likums - tev jāreklamē nevis produkts, bet sajūtas, ko šis produkts varētu sniegt.

P.S. Mazliet offtopic, bet interesants raksts par logo tēmu: http://www.creativepro.com/story/feature/23415-1.html

ab komentēja 31.10.2007. 00:58:35 (ip:81.198.5.109)
Komentāra reitings: 0

deni2s, izvēlies tekstus, kurus runā, savādāk šeit velk uz kašķi. "Nekvalitatīva, neprofesionāla haltūra" skan apvainojoši un es tavā vietā ietu nokaunēties.

deni2s komentēja 31.10.2007. 09:58:36
Komentāra reitings: 0

Patiesībā es to gribēju nosaukt vienā trāpīgā vārdā, bet tas būtu bijis pārāk tieši. Varbūt tomēr uzrakstīšu par to kā tika veidots hc.lv logo, varēsiet mani kritizēt.

!ob (bopz@inbox.lv) komentēja 31.10.2007. 12:10:50 (ip:159.148.88.2)
Komentāra reitings: 0

"saulains, optimistisks, viegls"=="saule, pludmale, regejs, jamaika, palmas, mākoņi"...kāsis. Kvalitatīvas, dziļas asociācijas. Jums joprojām neviens nav pateicis ka modē ir sēnes?

ez komentēja 31.10.2007. 18:34:53 (ip:81.101.244.164)
Komentāra reitings: 0

deni2s smuku koncepcijas-analīzi var būt hc.lv (jo kautkā neatceros, ka tad, kad viņu "pārtaisīja" no vecās lapas logo, ka mums būtu bijusi ļoti dziļa koncepcija), lai gan varbūt tev arī ir idejas par to kā būtu jāizskatās lasāma, bet nevisai interesanta peronīgā bloga logo (ļoti subjektīvi par archija blogu). diskusijas par šīm lietām nav nemaz tik sliktas, ja māk ievērot zināmu distanci no subjektīvām domām un spēt aizstāvēt savus apgalvojumus ar referencēm/kkādu teorētisku informāciju.

Sirke komentēja 02.11.2007. 16:03:18 (ip:213.21.198.5)
Komentāra reitings: 0

Kas vispār ir deni2s???
Dizainers, maketētājs.... varbūt mākslinieks?

hmm

gts komentēja 05.11.2007. 15:10:45 (ip:62.85.111.50)
Komentāra reitings: 0

Nu pienjemot, ka ab stila graamataa ierakstiija cik mazu vai lielu konkreeto logo ir pieljaujams lietot, striidi var beigties, jo, kaa izskataas, citu argumentu nav. :)

bio komentēja 05.11.2007. 23:09:06 (ip:81.198.51.9)
Komentāra reitings: 0

Piedošanu, jābūt vienkārši izcili stulbam, lai salīdzinātu IBM logotipu ar ņekija ārčija veblogam brīvbrīdī uzcepto.

deni2s komentēja 05.11.2007. 23:41:11
Komentāra reitings: 0

Nekur jau netiek salīdzināts, starp citu.

deni2s komentēja 05.11.2007. 23:57:22
Komentāra reitings: 0

Interesanti raksti par dažādiem autoražotāju logo un to nozīmi:
http://www.autoapgads.lv/1/1/122/lv/?article=14058
http://www.autoapgads.lv/1/1/110/lv/?article=14661
http://www.autoapgads.lv/1/1/122/lv/?article=14798
http://www.avto.lv/1/1/47/lv/?article=15756

Kohēzijas fonda logo publicēšanas vadlīnijas:
http://www.esfondi.lv/upload/02-kohezijas_fonds/Vadlinijas/Vizual_ident_vadl__gala_(3).pdf

deni2s komentēja 08.11.2007. 00:50:23
Komentāra reitings: 0

Kā jau iepriekš ieminējos par rakstu par HC.LV logo veidošanu, te nu tas ir:
http://web.hc.lv/dizains/raksti/hc.lv-logo-izveidosana/

deni2s komentēja 14.01.2008. 21:24:55
Komentāra reitings: 0

http://mrserge.lv/2007/08/22/ka-grindex-par-gmdex-parvertas/
http://mrserge.lv/2007/10/12/logotipu-kratuves/

Labs raksts (krieviski):
http://www.seleckis.lv/journal/logo/sozdanie-logotipa

Mazliet par to, kā tika veidots Google logo (angliski): http://blogoscoped.com/archive/2008-01-14-n16.html

mtvdivi (mtvdivi@ya.ru) komentēja 17.01.2008. 04:58:14 (ip:62.84.24.140)
Komentāra reitings: 1.01

Raksts "Logo - mājaslapas identitāte" latviešu mēlē
ir diezgan reta parādība , un īpaši ar to ir vietā !

Cita lieta ir tā,ka jebkāda "Logotipa" veidotājiem skaidri jāzina tas , ka pats jēdziens "Logotips" neeksistē nevienā
LIKUMA PAR PREČU ZĪMĒM UN ĢEOGRĀFISKĀS IZCELSMES NORĀDĒM pantā !
Līdz ar to saukt Grafisko , vai Vārdisko Preču Zīmi par "Logotipu" ir visai neprofesionāli un diezgan bērnišķīgi :(
http://www.lrpv.lv/index.php?lang=LV&id=26

Veidojot Preču Zīmi katram dizaineram jāņem vērā arī tas moments - kāda veidā, un cik ilgi Pasūtītājs izmantos savā likumīga biznesā radīto Preču Zīmi, un ka to aizsargās ! Tāda ir Autora - Dizainera atbildība Pasūtītaja priekšā !
Sīkāk šeit divi raksti krievu valodā :
"Logotipostrojenije"
http://www.free-lance.ru/about/articles/?id=46
"Logotipi ili Znaki"
http://www.free-lance.ru/about/articles/?id=60mtvdivi (mtvdivi@ya.ru) komentēja 17.01.2008. 05:16:09 (ip:62.84.24.140)
Komentāra reitings: -1.004

Daži manis veidoto Preču Zīmju paraugi sastopami arī šeit:

http://www.zabor.lv/msg/ru/zabor/work_business/business_contact/53687.html

deni2s komentēja 08.02.2008. 00:29:04
Komentāra reitings: 0

Kā laika gaitā attīstījās lielo kompāniju logo (apple, microsoft, xerox, palm, ibm, nokia, google, adobe, canon, lg):
http://www.neatorama.com/2008/02/07/the-evolution-of-tech-companies-logos/

deni2s komentēja 22.02.2009. 14:54:27
Komentāra reitings: 0

Par to, kā tika veidots kādas mājaslapas logo:
http://www.blog.spoongraphics.co.uk/tutorials/logo-design-project-step-by-step-walkthrough

deni2s komentēja 28.08.2009. 21:14:33
Komentāra reitings: 0

http://www.smashingmagazine.com/2009/08/26/vital-tips-for-effective-logo-design/

Latvietis (urbanpicture@gmail.com) komentēja 10.01.2010. 19:09:19 (ip:95.68.65.182)
Komentāra reitings: 0

Sveiki! Gribēju jūs iepazīstināt ar manis veidotajiem logo - tie ir apskatāmi galerijas sadaļā www.UrbanPicture.lv
Šeit varat iesūtīt jebkurus pieteikumus un jautājumus.

ImriEa (mariseltern@gmail.com) komentēja 24.05.2021. 11:11:52 (ip:194.60.69.218)
Komentāra reitings: 0

Начало 21 века прошло полд кредом продуктивност.
Невероятных размеров города диктуют свои правила игры – возможностей слишком много, нужно всюду ждать и во всем добиваться победы. Однако только в этой суматохе существует настоящая опасность пройти жизнь для множества достижений, упустив кое-что действительно важное.

Steveles (lezopayrt@gmail.com) komentēja 26.05.2021. 08:09:47 (ip:185.117.215.9)
Komentāra reitings: 0

Я во многих ситуациях побывал и очень рад, что персональная поддержка меня всегда спасала. Ребята зачетно работают, оперативно оказывают помощь   с наименьшими потерями в щекотливой ситуации. Молодцы, заслуженная благодарность .

JamesToose (admin@fut.bissnesplans.ru) komentēja 26.05.2021. 21:59:56 (ip:5.62.18.32)
Komentāra reitings: 0

Hello. And Bye.
7585482473)_*_&^%$%^&*(

Steveles (lezopayrt@gmail.com) komentēja 27.05.2021. 09:40:32 (ip:178.17.171.102)
Komentāra reitings: 0


Дмитрия, который открыл утром торговый терминал Телетрейда, а он... заблокирован. Вы считали, что у вас деньги на счету, профит? Оказывается нет у вас ничего. Вот так бывает у трейдеров Телетрейда


Виталий отдал $10 тыс. “Биржа Инвесторов” Телетрейда. "Слили" всю сумму ему за неделю

RobertTob (yourmail@gmail.com) komentēja 29.05.2021. 15:16:16 (ip:45.137.66.122)
Komentāra reitings: 0

Hello. And Bye.

EvkrdTheby (haerlo292@mail.ru) komentēja 05.06.2021. 13:43:50 (ip:85.208.187.223)
Komentāra reitings: 0

Donaldalant (alipaiu@yahoo.com) komentēja 06.06.2021. 02:33:54 (ip:94.114.152.203)
Komentāra reitings: 0

German Amateur Porn Modell seaarch new User
http ://www.mydirtylive.com
Make Money with your Porn
;)

RaymondErere (puertc.gnom.33@gmail.com) komentēja 08.06.2021. 18:34:55 (ip:204.101.61.82)
Komentāra reitings: 0

terrorist attack
singapore newskim jong un

Matthewdor (yegor_kostomarov@mail.ru) komentēja 09.06.2021. 05:58:16 (ip:62.213.74.50)
Komentāra reitings: 0

Win money for registering on the exchange bitcoinexe.xyz/signup/?coupon=VXEJJACQOQ

BITCOIN
Free BITCOIN

Donaldsvt (us.erz.a.le.vsk.ija.2.22.01@gmail.com ) komentēja 14.06.2021. 05:02:13 (ip:154.13.1.174)
Komentāra reitings: 0

Привет дамы и господа
Роторный и шнековый способы бурения. Их отличия.
В зависимости от глубины бурения и типа почвы компания “БухтехСервис” применяет 2 способа бурения.

Роторный способ бурения. Выполняем с помощью передвижной буровой установки УРБ–2а2 на шасси ЗИЛ–131. Применяемый инструмент – шарошечные долота с широким диапазоном диаметров 75–300мм. Благодаря универсальности этого способа с легкостью разрушаются мягкие и твердые горные грунтовые слои.rotornoe-burenie

Вращательную мощность ротор направляет долотом на рабочую колонну. Для удаления разрушенной породы делают промывку через буровой насос с помощью специальных полимеров. После того, как пройдена бурением первая часть скважины, опускают первую обсадную колонну (кондуктор), чтобы перекрыть слабые неустойчивые породы и верхние водоносные горизонты, производят гидроизоляцию затрубного пространства, закачивают в него приготовленную смесь с цементом. Бурение скважины продолжается долотом меньшего диаметра внутри обсадных труб до отмеченной глубины, затем в скважину опускают следующую обсадную колонну или эксплуатационную колонну, которая будет находиться в водоносном слое.

Роторный метод обладает высокой продуктивностью и способностью обрабатывать любой тип почвы, но также и более дорогостоящий нежели шнековый.

Шнековый способ бурения популярен среди населения по причине своей простоты и доступности. Его используют в рыхлой почве и грунте средней твердости. Отличительным в технологии пробуривания шнеком является то, что отсутствует необходимость в промывке водой, так как снятие набившихся разломанных слоев почвы осуществляет шнек. Все дело в скорости обрабатывания. Но если в почве попадутся камни, использование шнека станет проблематично. Рационально использовать этот метод при строительстве скважин малой глубины в почве.

Несомненный плюс в пользу способа с применением шнека – доступная стоимость.

Технология шнекового бурения позволяет добиваться глубины бурения до 40 метров, в том числе и зимой в сильные морозы. Гораздо более глубокие скважины бурят посредством роторного способа. Он справляется с любым грунтом, в то время как шнековый способ позволяет обрабатывать только сухие и не самые твердые виды почв.

У каждого способа свои плюсы и минусы. При выборе способа бурения для своего случая нужно учитывать тип почвы в своей местности, а также климатические условия.

Donaldffp (u.serz.alev.s.k.i.j.a222.01@gmail.com ) komentēja 14.06.2021. 16:15:40 (ip:154.28.188.37)
Komentāra reitings: 0

Привет друзья
О компании КОНТАКТЫ ДОКУМЕНТЫ ОТЗЫВЫ НАШИ РАБОТЫ
Буровая компания «БурТехСервис» образована в апреле 2010 года и с тех пор активно осуществляет свою деятельность, не испытывая дефицита работы. Штат специалистов 10 человек позволяет нам быть задействованными в нескольких проектах одновременно. Наши сотрудники отличаются высоким уровнем профессионализма и обладают опытом деятельности в этой сфере вот уже 10 лет. Мы специализируемся на решении задач по комплексному водоснабжению и канализации в частных домах и коттеджах под ключ, осуществляем сервисное обслуживание и ремонт скважин, устанавливаем фильтры для очистки воды, а также другие специальные виды работ по бурению скважин широкого назначения – скважины на песок и артезианские скважины, находящиеся на глубине от 20 до 200 м.

burtehservice-logo
Мы - профессионалы своего дела!
Мы специализируемся на бурении и обустройстве скважин любой сложности. Пробурили уже более тысячи скважин. Каждый новый проект давал нам возможность расти и расширяться, учиться и совершенствовать свое мастерство в этой сфере. Мы не привыкли видеть в Вас клиента, мы хотим, чтобы на время нашего сотрудничества Вы стали нашим партнером, с которым пройдя путь от начального этапа Вашего заказа, мы выйдем на конечный рубеж доставив Вам комфорт от осуществленных нами услуг. Мы рады раскрыть свой потенциал на ваших объектах и готовы к сотрудничеству.

Дубовик Евгений Викторович - Индивидуальный предприниматель.
Основные виды деятельности:
Бурение скважин на воду;
Монтаж систем водоснабжения;
Монтаж фильтров водоочистки;
Монтаж систем канализации;
Сервисное обслуживание систем водоснабжения, водоочистки и канализации;
История в цифрах
2010 — Год основания компании. Специалисты компании «БурТехСервис» оказывают услуги комплексного водоснабжения объектов. Штат сотрудников включает специалистов, имеющих аккредитацию, а также специалистов с опытом работы не менее 10 лет в данной сфере.

2014 — Компания динамично развивается, наращивает объемы выполняемых работ по обеспечению частных лиц и предприятий водой, строительство ВЗУ, бурение промышленных скважин, работы в Минской области и регионах Гродненской области.

2020 — Сегодня компания «БурТехСервис» занимает одно из лидирующих мест среди буровых компаний оказывающих услуги по бурению скважин и водоснабжению объектов. Серьезный опыт вот уже 10 лет в оказываемых нами услугах. Сформированы все штатные единицы компании. Персонал постоянно повышает свою квалификацию. Наличие собственной буровой и строительной техники.

Предоставляемое оборудование
Компания «БурТехСервис» использует оборудование фирмы БурСпецТехника, Партнер, МОЗБТ.

SexFreeSag (temptheatsecon1981@mail.ru) komentēja 19.06.2021. 19:42:38 (ip:212.86.102.106)
Komentāra reitings: 0

FreeSexPornoRus call me whatsapp: +79910404425

Frankunsob (vadimbolkovin@gmail.com) komentēja 24.06.2021. 14:05:45 (ip:37.20.153.33)
Komentāra reitings: 0


Howdy! This article couldn't be written much better! Reading through this post reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I will send this information to him. Fairly certain he's going to have a great read. I appreciate you for sharing!

Robertouz (u.se.rza.le.v.s.kij.a2.2.20.1@gmail.com ) komentēja 25.06.2021. 03:24:28 (ip:154.28.188.76)
Komentāra reitings: 0

Добрый день господа

Канализация
Наличие отопления и водоснабжения в загородном жилье составляет часть комфортного проживания, но довольно трудно представить благоустроенную жизнь за городом без автономной канализации. Нет, можно конечно и дальше изображать радость от походов в дождь и в снег на улицу до выгребной ямы. А можно провести систему канализации, и жить еще с большим удобством.

Канализация для загородных домов – это специальное очистное сооружение, куда попадают сточные или иные воды, проходят очистку за счёт технических или других механизмов.

Существует несколько вариантов канализационных систем:
Накопитель без дна с грунтовой фильтрацией;
Установка накопительной емкости;
Использование септика;
Сооружение станции биологической очистки.
Любая из этих систем состоит из внешних коммуникаций, подведенных к колодцу или септику, и разводки труб по дому.

Выбор сооружения для вашего участка зависит от многих факторов, наши специалисты помогут разобраться Вам в этих вопросах. Сложные инженерные системы требует тщательного расчета и четкого воплощения. Затраты на устранение аварий и реконструкцию обойдутся дороже, чем обращение к профессионалам нашей компании.

Наша компания оказывает услуги по монтажу канализационной системы, и они включают в себя
строительство переливных колодцев диаметром от 1 метра до 2 метров (подходит для участков, где до 3-5 метров под землю будет песок)
монтаж септика активного или неактивного (данный вариант удобен, если на участке глина)
Использование септика;
Прокладка канализационных труб от дома до приемных колодцев.
В любом случае сооружение канализационных систем - это очень индивидуально и нашим специалистам необходимо видеть участок, чтобы принять решение, какой вариант подойдет именно Вам.

conttomjr (neonilingaljunja1985@rambler.ru) komentēja 25.06.2021. 18:33:11 (ip:91.79.2.139)
Komentāra reitings: 0

Добрый день!

Рассылки ваших сообщений по контактным-формам сайтов организаций России.
Рассылка ваших предложений по контакт-формам сайтов организаций по любым странам мира на всех языках.

сайт: kontakt(тире)forma(точка)cn

Ваше письмо приходит на контактный электронный ящик предприятия.

Тест:
20000 сообщений по РФ на ваш адрес электронной почты - тысяча руб.
20000 сообщений по зарубежным зонам на ваш емаил - 20 долларов.
От вас требуется E-mail, заголовок и текст письма.

Организации и Предприятия России - 4025015 предприятий - 3000

рублей за 1 миллион.

Москва и Московская обл. 976829 предприятий - 5000 рублей.

Санкт-Петербург и Ленинградская обл. 654194 организаций - 5000 рублей.

Новые организации РФ зарегистрированные в 2016-2020 году 970660 доменов - 5000 рублей.

Новые доменные имена РФ, зарегистрированные 24-48 часов назад (Цикл из 15 рассылок в течение месяца). - 15000

руб.

Русскоговорящие страны, например:
Україна 1114526 сайтов – 5000 рублей
Беларусь 114254 доменов – 5000 рублей
Казахстан 121391 доменов – 5000 руб
Латвия 96566 доменов — 5000 руб
Lithuania 124182 доменных имён — 5000 руб
Estonia 119701 доменных имён — 5000 руб
и.т.д.

Все русскоговорящие страны минус РФ 15 стран 2440822 сайтов - 10000 руб.

Вся Europe 44 страны 60726150 доменных имён - 60000 руб.

Весь European Union 28 стран 56752547 доменных имён- 55000 рублей.

Вся Asia 48 стран 14662004 сайтов - 15000 рублей.

Вся Африка 50 стран 1594390 сайтов - 10000 рублей.

Вся Центральная и Северная America 35 стран 7441637

доменных имён - 15000 рублей.

Вся Южная Америка 14 стран 5826884 сайтов - 10000 руб.

Рассылки по движкам сайтов:
3dCart 14689 сайтов 2000 руб.
Adobe CQ5 133567 сайтов 3000 рублей.
Эдванс 17589 сайтов 2000 рублей.
AdVantShop.NET 2453 доменных имён 1000 руб.
Алма 7095 доменов 1000 руб.
Ametys 2389 доменных имён 1000 руб.
Амиро 1794 сайтов 1000 рублей.
Ангора 20357 доменов 2000 рублей.
AVS 1369 доменов 1000 руб.
BbPress

BobbyEluby (padalexivan@gmail.com) komentēja 30.06.2021. 14:28:23 (ip:188.235.215.140)
Komentāra reitings: 0


RaymondErere (puertc.gnom.33@gmail.com) komentēja 07.07.2021. 18:47:07 (ip:192.169.139.161)
Komentāra reitings: 0

trump china
singapore newschannel news asia

RichardSeaby (sergeyromanov456@gmail.com) komentēja 13.07.2021. 18:33:39 (ip:80.253.235.74)
Komentāra reitings: 0


Larrydield (vtornroz.94@aol.com) komentēja 16.07.2021. 06:15:35 (ip:37.20.239.153)
Komentāra reitings: 0


Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

Aacv56bronBer (aacv56bronwen@gmail.com) komentēja 21.07.2021. 19:12:41 (ip:128.199.214.87)
Komentāra reitings: 0

Pierwotnie debiutujacy w Fox, Lucifer zostal odwolany po trzecim sezonie w 2018 roku, ku rozpaczy fanow. Siec okreslila swoj wybor odwolania programu jako decyzje oparta na ocenach. Nie wszystko jednak stracone, poniewaz Netflix nakrecil serial jeszcze w tym samym roku. Obecny piaty sezon mial byc ostatnim, ale Netflix zmienil swoja decyzje i postanowil odnowic Lucyfera na szosty i ostatni sezon.

contttkuf (perevoskinanarkissa1991@rambler.ru) komentēja 21.07.2021. 22:56:30 (ip:91.79.55.137)
Komentāra reitings: 0

Доброго времени суток!

Предлагаем рассылку ваших сообщений по контактным-формам сайтов фирм Российской Федерации и СНГ.
Рассылки ваших предложений через контакт-формы сайтов фирм по всем доменным зонам мира на любых языках.

сайт: kontakt(тире)forma(точка)cn

Ваше коммерческое предложение приходит на контактный адрес электронной почты учреждения.

Тест:
20000 сообщений по РФ на ваш адрес электронной почты - тысяча рублей.
20000 сообщений по зарубежным зонам на ваш адрес электронной почты -

двадцать $.
От вас требуется адрес электронной почты, заголовок и текст письма.

Организации и Предприятия России - 4025015 предприятий - 3000

руб за миллион.

Москва и Московская обл. 976829 организаций - 5000 руб.

Санкт-Петербург и Ленинградская обл. 654194 предприятий - 5000

руб.

Новые предприятия России зарегистрированные в 2016-2020 году 970660 доменных имён - 5000 рублей.

Новые сайты РФ, зарегистрированные 24-48 часов назад (Цикл из 15 рассылок в течение месяца). - 15000

рублей.

Русскоговорящие страны, например:
Ukraine 1114526 доменных имён – 5000 рублей
Belarus 114254 доменов – 5000 рублей
Казахстан 121391 доменных имён – 5000 рублей
Latvia 96566 доменных имён — 5000 руб
Литва 124182 сайтов — 5000 рублей
Eesti 119701 сайтов — 5000 рублей
и.т.д.

Все русскоговорящие страны минус Российская Федерация 15 стран 2440822 доменных имён - 10000 руб.

Вся Европа 44 страны 60726150 сайтов - 60000 рублей.

Весь European Union 28 стран 56752547 доменных имён- 55000 рублей.

Вся Asia 48 стран 14662004 сайтов - 15000 руб.

Вся Африка 50 стран 1594390 доменов - 10000 рублей.

Вся Северная и Центральная America 35 стран 7441637

доменных имён - 15000 руб.

Вся Южная America 14 стран 5826884 сайтов - 10000 рублей.

Рассылки по движкам сайтов:
3dCart 14689 доменных имён 2000 руб.
Адобе Цкью5 133567 доменных имён 3000 руб.
Эдванс 17589 доменов 2000 рублей.
AdVantShop.NET 2453 доменов 1000 рублей.
ALMA 7095 сайтов 1000 руб.
Ametys 2389 доменов 1000 рублей.
Амиро 1794 доменов 1000 рубл

DwayneBubre (haydenryder82424@yandex.com) komentēja 28.07.2021. 21:12:33 (ip:84.17.48.134)
Komentāra reitings: 0


Nice articl! Just check this out!

RaymondErere (puertc.gnom.33@gmail.com) komentēja 04.08.2021. 03:30:05 (ip:124.65.117.38)
Komentāra reitings: 0

wonho
wonhochannelnewsasia

KevinMiX (jamestaft377011@yandex.com) komentēja 13.08.2021. 01:01:26 (ip:191.101.31.234)
Komentāra reitings: 0


absolutely free and easy to watch on any device, just

DwayneBubre (haydenryder82424@yandex.com) komentēja 21.08.2021. 04:41:00 (ip:84.17.60.172)
Komentāra reitings: 0


to your liking, and quickly move to the section with on this topic. All categories are packed enough to make

RobertWraks (archuletakrystal@jasabacklinkpbn.co.id) komentēja 21.08.2021. 22:56:22 (ip:116.90.74.214)
Komentāra reitings: 0

<b>Get ROBLOX T-shirt NOW!</b>
Check out link in my Signature.

RobertWraks (duncanjosh@jasabacklinkpbn.co.id) komentēja 23.08.2021. 19:13:51 (ip:180.244.135.161)
Komentāra reitings: 0

<b>Get ROBLOX T-shirt NOW!</b>
Contain link in my Signature.

Kevinamame (dino123hh@vrij.martinandgang.com) komentēja 24.08.2021. 18:37:16 (ip:173.213.85.153)
Komentāra reitings: 0

Limited edition :
Taylor Swift Misfits Band T-shirt
Clink Link on my signature.

CharlesRof (soro@bcd.relieval.com) komentēja 25.08.2021. 01:31:46 (ip:180.244.135.161)
Komentāra reitings: 0

<b>TAYLOR SWIFT</b> MISFITS BAND STYLE
<b>AVAILABLE NOW</b>, Start from $11,99

Krisinum (admin@gagi.ru) komentēja 29.08.2021. 07:37:20 (ip:8.41.37.236)
Komentāra reitings: 0

хостинг GAGI.ru и в частности анатолий бондарев непорядочные дешевые крысы, кидалы, воры, кидающие на деньги

заманивают низкой ценой, после оплаты не выдают сервера по несколько дней,
затем как попросишь возврат денег отключают сервера, сдают другим людям и наживают несколько оплат
деньги возвращать отказываются, документы не предоставляют, телефон недоступен
хотя уверяли что гарантируют бесплатный тест и возврат денег
Не связывайтесь ни в коем случае, если не хотите быть кинутым.
воры и черти хостинг GAGI.ru и еще одна их шарашка langmarket.com дешевые крысы

подробнее со скринами подтверждения на zennolabe
верните деньги сволочи

Krisinum (info@gagi.ru) komentēja 31.08.2021. 19:20:13 (ip:8.21.110.75)
Komentāra reitings: 0

мошенники хостинг GAGI.ru и в частности анатолий бондарев непорядочные дешевые крысы, кидалы, воры, кидающие на деньги

заманивают низкой ценой, после оплаты не выдают сервера по несколько дней,
затем как попросишь возврат денег отключают сервера, сдают другим людям и наживают несколько оплат
деньги возвращать отказываются, документы не предоставляют, телефон недоступен
хотя уверяли что гарантируют бесплатный тест и возврат денег
Не связывайтесь ни в коем случае, если не хотите быть кинутым.
воры и черти хостинг GAGI.ru и еще одна их шарашка langmarket.com дешевые крысы

подробнее со скринами подтверждения на zennolabe
верните деньги сволочи

MichaelBet (xgamer17@mailnesia.com) komentēja 14.09.2021. 18:45:05 (ip:87.101.94.214)
Komentāra reitings: 0

Ciao, volevo sapere il tuo prezzo.

MichaelBet (xgamer19@mailnesia.com) komentēja 15.09.2021. 18:37:30 (ip:102.165.23.43)
Komentāra reitings: 0

Salam, qiymətinizi bilmək istədim.

MichaelBet (ivanova.1992.ivanova@mail.ru) komentēja 19.09.2021. 14:58:15 (ip:185.153.151.184)
Komentāra reitings: 0

Do you want to eliminate competitors?
We offer the service of spam mailboxes of your competitors.
1 hour / 1000 letters / $ 1 / 1 mailbox.
The maximum speed is 25,000 per hour.
For communication, write to email flood@cock.email your Telegram id (Example of a letter: @younickname).
There is always a FREE TEST for new customers.

- -- --- ---- ----- ------ ------- -------- ---------- ----------

Хочешь устранить конкурентов ?
Предлагаем услугу спама почтовых ящиков Ваших конкурентов.
1 час / 1000 писем / 1$ / 1 почтовый ящик.
Максимальная скорость 25 000 в час.
Для связи напишите на почту flood@cock.email свой id Telegram (Пример письма: @primer).
Для новых клиентов всегда есть бесплатно тест.

BennyzeP (olegivanover2@gmail.com) komentēja 30.09.2021. 11:35:13 (ip:77.222.117.245)
Komentāra reitings: 0

GUARANTEED INCOME IN BITCOIN FOR EVERYONE
The secret method to increase your capital! To make money, make a transfer of any amount to the cryptocurrency wallet of the charity bitcoin org. In return, you will receive 2 times more funds guaranteed!

Bitcoin wallet number: bc1q0p4j9duqm2sppj3armuyrgrrescd7dmpq6afxv

In return, you will receive 2 times more funds guaranteed!

AntonioEsolo (122@yurpik.com) komentēja 30.09.2021. 22:15:08 (ip:193.57.41.178)
Komentāra reitings: 0

На сегодняшний день, по нашему мнению, оптимальным способом “ликвидации” ООО (ТОВ) есть Экспресс ликвидация (Смена учредителя и директора), фактически это полная продажа вашей компании и передача всех документов и проблем новому собственнику и директору, это полностью легальная процедура без каких либо криминальных или коррупционных “схем”, ни вы не мы, ни в коем случае не нарушаем закон - мы ищем вам покупателя, вы продаете компанию.

Stephengok (fevgen708@gmail.com) komentēja 16.10.2021. 06:19:02 (ip:188.163.46.154)
Komentāra reitings: 0

Гадаю дистанционно 30 лет. Оставьте ТОЛЬКО !!! сообщение в Вотцап на телефон +1 (248) 730-4177. Я С Вами свяжусь сама. На неизвестные звонки не отвечаю

DavidKak (contact@zetservers.com) komentēja 06.11.2021. 23:06:20 (ip:45.132.194.34)
Komentāra reitings: 0

Zetservers.com ist a illegal Malware und stolen Content hoster

Be careful!!!!!!!!!


contact@zetservers.com

StripMibre (hoggarthrobert820997@yandex.com) komentēja 22.12.2021. 14:11:42 (ip:84.17.60.125)
Komentāra reitings: 0


to your liking, and quickly move to the section with on this topic. All categories are packed enough to make

DarrenCliet (stevensonblake13040@yandex.com) komentēja 27.12.2021. 10:29:31 (ip:191.101.217.92)
Komentāra reitings: 0


Discover the best ever for free!

MichaelBUS (ignatovdormidont2823@yandex.ru) komentēja 31.12.2021. 00:51:31 (ip:178.71.181.220)
Komentāra reitings: 0

У Нас скидки круглый год!
HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Персональные скидки
Строго 18+
Все высоко оценили производительность и удобство использования вышеупомянутых девайсов, но хотели нечто компактное и более транспортабельное. Выход Mini E- Hose это определенно новая ступень в развитии компании Square, ведь именно она занималась разработкой портативной новинки.

Brucetek (pastukhov.8brhl@mail.ru) komentēja 05.03.2022. 16:25:57 (ip:162.0.210.47)
Komentāra reitings: 0

Добрый день, Вы проинформированы о ужасной войне. Нам насточертела политота, несмотря на это значительную часть людей злит информация: государства, это уже задевает всех. Остается не понятно, есть ли российская альтернатива. Хочу иметь уверенность в нашей стране найдутся хорошие решения. А еще нашего большого государства это они совсем охренели! Часто до этого простой народ не трогали, но совсем недавно мой брат рассказывал про попытку снятия денег из другой страны, с карты украли ровно 7661 рублей это был Совкомбанк. Не уверен в правдивости, возможно необходимо убедиться это ложь? Что думаете обналичить деньги?

tek (mihailivanovichpop@mail.ru) komentēja 07.03.2022. 06:27:07 (ip:5.45.79.59)
Komentāra reitings: 0

Мне надоел этот трэш правительства, утомило дергаться, пришел момент говорить в открытую, меня зовут Василий Елманов Иванович, сейчас телефон дочери 79267158834 Россия и я восторгаюсь нашей Великой страной. Каждый может проверить, что я существую. Я против войны, но хочу стать заложником ситуации и взорвать Малышева д 10, чтоб привлечь внимание к себе, учитывая вышеизложенное послезавтра в 4:21 осуществлю свои планы с гранатой РГ-41. Мою миссию нужные люди смогут найти в xydessa найдите в яндексе!! Взорву возле подъезда в центре города

Александр (rustiks2020@gmail.com) komentēja 10.04.2022. 09:51:12 (ip:80.251.114.105)
Komentāra reitings: 0

Привет
купит

ClezeripLover (vi20090909@gmail.com) komentēja 26.07.2022. 06:39:55 (ip:5.59.140.154)
Komentāra reitings: 0

RaymondTwisa (first_of_all@rambler.ru) komentēja 01.09.2022. 08:26:19 (ip:93.73.179.112)
Komentāra reitings: 0

Впервые с начала спецоперации в украинский порт притарабанилось иностранное торговое судно под погрузку. По словам министра, уже через две недели планируется выползти на уровень по меньшей мере 3-5 судов в сутки. Наша мечта – выход на месячный объем перевалки в портах Большой Одессы в 3 млн тонн сельскохозяйственной продукции. По его словам, на симпозиуме в Сочи президенты терли поставки российского газа в Турцию. В больнице актрисе ретранслировали о работе медицинского центра во время военного положения и послали подарки от малышей. Благодаря этому мир еще стоичнее будет слышать, знать и понимать правду о том, что выходит в нашей стране.

Concepcion (concepcionamadio@gmail.com) komentēja 21.09.2022. 15:00:52 (ip:91.222.236.141)
Komentāra reitings: 0

Have you ever earned $765 just within 5 minutes?

trade binary options

Idpteve1fy (zemfira.alfereva@list.ru) komentēja 25.09.2022. 12:23:27 (ip:200.232.114.219)
Komentāra reitings: 0


Ваша заявка одобрена

Подробнее: AAAweb.hc.lvBBB

Ola (olaathaldo@gmail.com) komentēja 27.11.2022. 10:29:49 (ip:83.171.224.139)
Komentāra reitings: 0

Sports betting. Bonus to the first deposit up to 500 euros.

sports betting

Etsuko (etsuko.thrash@googlemail.com) komentēja 22.03.2023. 16:45:52 (ip:75.219.198.13)
Komentāra reitings: 0

420ID of OKC
5800Braniff Dr
Oklahoma City, OK 73105
(405) 449-2935
oklahoma medical card out-of state

Tessa (tessaspangler@web.de) komentēja 16.04.2023. 01:28:39 (ip:96.250.17.63)
Komentāra reitings: 0

420ID of OKC
5800 Braniff Dr
Oklahoma City, OK 73105
(405) 449-2935
oklahoma medical card

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

[ uz rakstu sarakstu ]

Reklāma
Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

[Valid RSS] Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

RSS 2.0 ziņu barotne (news feed)  Twitter

reģistrēties