web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem: Ziņas http://web.hc.lv/kods/?rss=1/ xHTML un HTML ziņas lv 2007-2019, web.hc.lv web.hc.lv 60 http://www.hc.lv/inc/baners/hclv_baner_small.gif web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem http://web.hc.lv/ web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Tue, 19 Nov 2019 21:51:38 +0200 2 3 4 5 6 Web-izstrādes speciālistu konference Kods xHTML Ziņas http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/web-izstrades-specialistu-konference-267/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/web-izstrades-specialistu-konference-267/ Sat, 01 May 2010 13:19:46 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Web-tehnoloģiju skola organizē pirmo Baltijas valstīs Web-izstrādes speciālistu konferenci Web Standards Days Riga 2010.

Web Standards Days22.maijā notiks pirmā Baltijas valstīs starptautiskā web-izstrādātāju zinātniskā konference Web Standards Days Riga 2010. Pasākums notiks jaunas viesnīcas Tallink Hotel konferences hallē un sapulcinās gan lielu web-izstrādes profesionāļu skaitu no Baltijas un NVS valstīm, gan visus tos, kuri interesējas par tīmekļa lapu un servisu izstrādes standartiem un tehnoloģijām. Pasākuma mērķis ir web-standartu praktiskas pielietošanas pieredzes popularizācija un izplatīšana.

Pasākuma ziņotāju un viesu vidū būs Opera Software, TYPO3 Development Team, Web-tehnoloģiju skola, Опытное креативное бюро kompāniju pārstāvji.

Konferences organizatori — Web-tehnoloģiju skola un izstrādātāju apvienība "Web-standarti" aicina visus uz šo bezmaksas pasākumu pieredzes apmaiņai web-tehnoloģiju jomā, kā arī esošo un topošo tehnoloģiju un to praktiskas pielietošanas apspriešanai.

Tikšanās programma sastāv no dažām lekcijām, kuros dalībniekiem tiks pastāstīts par labi zināmo un jauno tehnoloģiju attīstību, kā arī par to, kā var iemācīties gūt labumu no ikdienu kļūdām.

Lekciju pamattēmas: web-lapu izveides modernās pieejas, HTML 5, CSS 3, pārlūkprogrammu dzinēju attīstība, mobilo pārlūkprogrammu īpašības.

Pēc pasākuma beigām visi dalībnieki ir aicināti neformālai saskarsmei starp lektoriem un dalībniekiem.

Papildus informācija un dalībnieku reģistrācija ir pieejama konferences mājas lapā — webstandardsdays.lv

Uzmanību! Vietu skaits ir ierobežots (150 cilvēki)!

]]>
W3C paziņo par XHTML 2 darba grupas darba pārtraukšanu 2009.gada beigās Kods xHTML Ziņas http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/xhtml-2-rip-227/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/xhtml-2-rip-227/ Sun, 12 Jul 2009 00:34:25 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Darbs pie XHTML 2 tiks pārtraukts, lai "palielinātu HTML darba grupas resursus", cerībā paātrināt HTML5 izstrādi, kā arī nodefinēt skaidrāku W3C attieksmi pret HTML nākotni.

Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka "tagu zupa" uzvar pār semantiski korektu kodu:

What are W3C's plans for XHTML?

We distinguish:

  1. XHTML meaning "an XML serialization of HTML," and

  2. A family of documents including XHTML 1.0, XHTML 1.1, XHTML Basic 1.1, and XHTML Modularization.

Regarding the XML serialization of HTML, the HTML 5 specification includes a section on XML serialization, as well as a section on text/html serialization. W3C plans to continue work on both serializations in the HTML Working Group. Thus, we expect the next generation XML serialization of HTML to be defined in the HTML 5 specification. Currently, the HTML 5 specification refers to this serialization as "XHTML 5".

(Frequently Asked Questions (FAQ) about the future of XHTML)

Avots: www.w3.org/News/2009#item119

]]>
IE8 ievieš jaunu meta tagu Kods xHTML Ziņas http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/ie8-ievies-jaunu-meta-tagu/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/ie8-ievies-jaunu-meta-tagu/ Tue, 22 Jan 2008 12:35:18 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Internet Explorer 8 izstrādātāji ir paziņojuši par jaunu meta tagu, kas būs nepieciešams mājaslapās, lai IE8 ienākšana tirgū "nesalauztu" tīmekli.
IEViss tiek pamatots ar to, ka ienākot tirgū IE7, daudzas tīmekļa lapas pārstāja korekti atainoties, kā tās attainojās uz IE6. Tam par pamatu bija IE6 kļūdainais tīmekļu standartu atbalsts, un šie iemesli:
  1. lapas tika veidotas tikai priekš kļūdainā IE6;
  2. lapās tika izmantoti dažādi "triki" (hacks), lai tās korekti attainotos uz kļūdainā IE6.
Ienākot tirgū IE7, kurā tika izlabotas daudzas IE6 kļūdas, daudzas no šīm lapām pārstāja korekti attēloties, jo bija pieskaņotas kļūdainajam IE6.

Lai nepieļautu līdzīgu situāciju, kad tirgū ienāks IE8, kuram jāatbilst pieņemtajiem tīmekļa standartiem vēl vairāk par IE7, IE8 izstrādātāji piedāvā mājaslapu veidotājiem norādīt, kādā versijā IE8 pārlūkam attēlot mājaslapu. Tiek piedāvāti 3 varianti:

  • "Quirks mode" - attēlošanas variants, kurā tiek pieņemts, ka lapas veidotājam nav īpašas nojautas par tīmekļa standartiem.
  • "Standards mode" - attēlošanas variants, kurš "ieslēdzas", ja lapā tiek deklarēts atbilstošs DOCTYPE, kas norāda uz to, ka lapas veidotājs ir veidojis (vai vismaz centies to darīt) savu mājaslapu atbilstoši tīmekļa standartiem. Lapa šajā variantā tiks attēlota līdzīgi, kā to dara IE7.
  • IE8 attēlošanas variants - tiek izmantots tad, ja mājaslapā ir atbilstošs meta tags, kas norāda uz to, ka mājaslapu var attēlot izmantojot visus IE8 iekļautos tīmekļa standartus. meta taga vietā var izmantot arī HTTP headers.
IE8 attēlošanas variants var tikt ieslēgts ievietojot šādu meta tagu, kam jāatrodas iekš <head> elementa HTML dokumentā:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8" />

Tiek pieļauts, ka līdzīgi varētu nākotnē norādīt arī citu pārūku attēlošanas režīmus līdzīgā veidā:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8;FF=3;OtherUA=4" />

Skatoties vēl tālāk nākotnē, lai iznākot katrai IE versijai nebūtu jāpievieno klāt papildus informācija, var norādīt uzreiz, ka lapa ir sagatavota attēlošanai pēdējā IE pārlūka versijā, lai arī kāda tā būtu, šādi:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge" />

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama te: IEBlog: Compatibility and IE8.
]]>
Kas ir (x)HTML, un kas ir semantika? Kods xHTML Ziņas http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/kas-ir-xhtml-un-kas-ir-semantika/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/zinas/kas-ir-xhtml-un-kas-ir-semantika/ Wed, 04 Jul 2007 03:24:51 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Poga savā blogā publicējusi pirmo rakstu, kurā īsi un teorētiski ir pastāstīts, kas ir (x)HTML un kas ir semantika.
Jāpiezīmē, ka raksta autore izsaka iespēju arī turpmāk rakstīt par xHTML. Gaidīsim, jo pirmais raksts, manuprāt, ir izdevies ļoti saturīgs!

Un tālāk?

Visticamāk turpmākajās nedēļās runāsim par HTML/XHTML attīstību un tad plašāk par HTML/XHTML elementiem un to sintaksi, kā arī nepieciešamību veidot tieši semantiskus HTML/XHTML tīmekļa dokumentus. Tas gan nekādi neizslēdz iespējamību, ka šajā blogā var tikt aplūkotas arī pilnīgi nesaistītas tēmas, piemēram, truškopība ;)

Pogas rakstu "HTML/XHTML un semantika (īss un teorētisks ievads)" var lasīt te.
]]>