web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem: Noderīgi http://web.hc.lv/kods/xhtml/noderigi/?rss=1/ Noderīgi padomi saistībā ar xHTML kodu lv 2007-2021, web.hc.lv web.hc.lv 60 http://www.hc.lv/inc/baners/hclv_baner_small.gif web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem http://web.hc.lv/ web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Tue, 26 Oct 2021 14:56:12 +0300 2 3 4 5 6 Mazliet par xHTML un HTML Kods xHTML Noderīgi http://web.hc.lv/kods/xhtml/noderigi/mazliet-par-xhtml-un-html/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/noderigi/mazliet-par-xhtml-un-html/ Mon, 11 Jun 2007 03:49:47 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Nejauši uzdūros Edgara Jēkabsona sagatavotajam prezentācijas materiālam latviešu valodā par to, kas ir atšķirīgs xHTML un HTML kodam. Prezentācijā īsi, saprotami un ar uzskatāmiem piemēriem ir izskaidrotas būtiskākās atšķirības.
Edgars Jēkabsons (pieraksti.lv)To noteikti ir vērts apskatīt visiem tiem, kas jau zin, kas ir HTML, bet kuri labākajā gadījumā ir tikai dzirdējuši par tādu terminu kā xHTML.

Saites uz prezentāciju un tekstu atrodas te: pieraksti.lv/2007/02/12/timekla-standarti/


Ja nu kādu tas ir ieintriģējis, tad ir pieejama arī xHTML pamācība latviešu valodā tepat web.hc.lv.
]]>
<wbr /> tags, kurš pietrūkst draugiem.lv Kods xHTML Noderīgi http://web.hc.lv/kods/xhtml/noderigi/wbr-tags/ http://web.hc.lv/kods/xhtml/noderigi/wbr-tags/ Wed, 30 May 2007 14:03:23 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Šis nepopulārais tags <wbr /> (saīsinājums no "wordbreak") nodrošina garu vārdu sadalīšanu un pārnešanu jaunā rindā nepieciešamības gadījumā.
Ļoti noderīgi ir izmantot šo tagu, piemēram, ja ir ierobežots platums, kurā vajag ietilpināt garāku vārdu. Konkrēts piemērs ir redzams šajā pašā lapā čatā (pieejams tikai reģistrētajiem lietotājiem), kur garākie vārdi un saites tiek sadalīti ar <wbr /> palīdzību, līdz ar to čata logā ir redzams viss garais vārds un nav jāizmanto horizontālā slīdjosla (scrollbar).

Kodā šo tagu izmanto šādi:
<p>Šisirļotigarš<wbr />tekstsbezatstarpēm</p>
Ja lapas platums atļaus, tad teksts tiks attēlots vienā rindā, bet ja lapas platums būs par šauru, tad teksts automātiski sadalīsies norādītajā vietā.


Varat paeksperimentēt mainot pārlūka platumu un aplūkot, kā tas notiek:

Sadalīts teksts ar <wbr /> tagu:
ŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtagu

Nesadalīts teksts ar <wbr />tagu:
ŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtagu


wbrEsmu ievērojis, ka draugiem.lv šādu tagu neizmanto (laikam nav informēti par tādu esamību), bet gariem tekstiem bez atstarpēm saliek pa vidu atstarpes.

Līdz ar to, iezīmējot šādu tekstu un nokopējot to, attēlā redzamajā piemērā, parādīsies nevis "http://foto.inbox.lv/lielaisa", kā tam vajadzētu būt, bet gan "http://foto.inb ox.lv/lielaisa", kas no lietojamības viedokļa nav korekti. Izmantojot atstarpes vietā <wbr /> tagu šāda problēma nerastos.

<wbr /> tagam ir viena problēma - to atbalsta ne visi pārlūki. Dažos pārlūkos šim tagam ir citas alternatīvas, taču sīkāk par šo problēmu un tās risinājumiem var lasīt te: http://www.quirksmode.org/oddsandends/wbr.html.]]>