<wbr /> tags, kurš pietrūkst draugiem.lv

30.05.2007. 14:03:23 sagatavoja Deniss Fedotovs (deni2s)

Šis nepopulārais tags <wbr /> (saīsinājums no "wordbreak") nodrošina garu vārdu sadalīšanu un pārnešanu jaunā rindā nepieciešamības gadījumā.

Ļoti noderīgi ir izmantot šo tagu, piemēram, ja ir ierobežots platums, kurā vajag ietilpināt garāku vārdu. Konkrēts piemērs ir redzams šajā pašā lapā čatā (pieejams tikai reģistrētajiem lietotājiem), kur garākie vārdi un saites tiek sadalīti ar <wbr /> palīdzību, līdz ar to čata logā ir redzams viss garais vārds un nav jāizmanto horizontālā slīdjosla (scrollbar).

Kodā šo tagu izmanto šādi:
<p>Šisirļotigarš<wbr />tekstsbezatstarpēm</p>
Ja lapas platums atļaus, tad teksts tiks attēlots vienā rindā, bet ja lapas platums būs par šauru, tad teksts automātiski sadalīsies norādītajā vietā.


Varat paeksperimentēt mainot pārlūka platumu un aplūkot, kā tas notiek:

Sadalīts teksts ar <wbr /> tagu:
ŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmsadalītsarwbrtagu

Nesadalīts teksts ar <wbr />tagu:
ŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtaguŠisirļotigarštekstsbezatstarpēmnesadalītsarwbrtagu


wbrEsmu ievērojis, ka draugiem.lv šādu tagu neizmanto (laikam nav informēti par tādu esamību), bet gariem tekstiem bez atstarpēm saliek pa vidu atstarpes.

Līdz ar to, iezīmējot šādu tekstu un nokopējot to, attēlā redzamajā piemērā, parādīsies nevis "http://foto.inbox.lv/lielaisa", kā tam vajadzētu būt, bet gan "http://foto.inb ox.lv/lielaisa", kas no lietojamības viedokļa nav korekti. Izmantojot atstarpes vietā <wbr /> tagu šāda problēma nerastos.

<wbr /> tagam ir viena problēma - to atbalsta ne visi pārlūki. Dažos pārlūkos šim tagam ir citas alternatīvas, taču sīkāk par šo problēmu un tās risinājumiem var lasīt te: http://www.quirksmode.org/oddsandends/wbr.html.
6 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Edgars Jēkabsons komentēja 11.06.2007. 14:02:04 (ip:213.175.120.138)
Komentāra reitings: 0

un kāpēc gan lai pārlūki atbalstītu <wbr />, ja tas nav iekļauts nevienā w3c html specifikācijā?

dzēsts lietotājs komentēja 11.06.2007. 14:12:44
Komentāra reitings: 0

Nevis tags, bet elements.
http://www.456bereastreet.com/archive/200508/html_tags_vs_elements_vs_attributes/

yuppio_ (yuppio@navigator.lv) komentēja 11.06.2007. 17:42:46 (ip:217.199.116.156)
Komentāra reitings: -1

ir tāda lieta kā php wordwrap

deni2s komentēja 13.06.2007. 02:08:07
Komentāra reitings: 0

dzēsts lietotājs:
Izskatās, ka šai gadījumā to var saukt gan par tagu, gan par elementu:
"There are also some ELEMENTS that are empty, meaning that they only consist of a single tag and do not have any content. In HTML, SUCH TAGS look just like opening tags."

yuppio_:
"wordwrap — Wraps a string to a given number of characters using a string break character". Atšķirībā no <br />, <wbr /> nesadalīs simbolu virkni 2 rindās, ja tas nebūs nepieciešams. <br /> dalīs 2 rindās jebkurā gadījumā, arī tad, ja simbolu virkne teorētiski varētu satilpt vienā rindā.

Edgars Jēkabsons:
Labs jautājums, kādēļ tad tie to atbalsta :) Un tie, kuri neatbalsta, izmanto citas alternatīvas (gan jau arī bez W3C ieteikumiem). Laikam jau tāpēc, ka šis tags IR noderīgs. Labāks jautājums, kāpēc <wbr /> līdz šim nav iekļauts nevienā W3C rekomendācijā.

nitrino (nitrino@gmail.com) komentēja 17.07.2007. 08:08:29 (ip:87.226.10.80)
Komentāra reitings: 0

tas ka viņš ir, nenozīmē ka visiem tas jaizmanto. Tāpat jau daudzi ļoti labi tiek galā vai nu ar chunk_split(), vai nu wordwrap() + CSS. Problēmajauparastiirļotigarosstringosbezjebkuraspace. chunk_split() un wordwrap() to māk ielikt.

deni2s komentēja 23.10.2007. 11:47:06
Komentāra reitings: 0

Bet ja to atstarpi nevajag vidū? Piemēram, ieliekot URL vidū atstarpi, tam zūd jēga. <wbr /> to atrisina neliekot pa vidu atstarpes.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

[ uz rakstu sarakstu ]

Reklāma
Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

[Valid RSS] Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

RSS 2.0 ziņu barotne (news feed)  Twitter

reģistrēties