Mājaslapas tehniskā uzdevuma sastādīšanas nepieciešamība

03.07.2007. 15:19:52 sagatavoja Deniss Fedotovs (deni2s)

Lai cik tas bēdīgi nebūtu, parasti klienta uzstādījums mājaslapu izstrādātājiem ir „izveidot kompānijas mājaslapu ar foršu dizainu”. Apmēram tā. 90% gadījumos neko vairāk klientam nevajagot.

Will code HTML for foodPieprasījums rada piedāvājumu, kur mājaslapu par grašiem izstrādā dizaineris ar kodētāju (+tehniskais direktors, lai skan nopietnāk). Sliktākajā gadījumā statisku lapu, labākajā gadījumā lapu ar satura vadības sistēmu (CMS – content management system) un visdārgākajā (bet bieži ne labākajā) gadījumā lapa ir izstrādāta izmantojot flash tehnoloģiju.

Ne jau vienmēr, bet vairumā gadījumu tā tas ir, jo klientam nav ne mazākās saprašanas, ka mūsdienās arī tīmeklī ir konkurence, un ka nav vairs tīmekļa lietotāji pateicīgi par katru jaunu mājaslapu, kā tas bija deviņdesmito sākumā.

Diemžēl, mājaslapai, kura nav tikai tāpēc, lai būtu, jo arī kaimiņam ir, ir jāveic kāda funkcija, kāds uzdevums. Vienalga, vai jāiepazīstina ar kādu produktu, pakalpojumu, vai tas jāpārdod vai vienkārši tai jābūt firmas vizītkartei internetā. Visbiežāk šo mājaslapas funkciju skaidri nezin ne mājaslapas pasūtītājs, nedz mājaslapas izstrādātāji.

Te nu es atkal uzdūros labam rakstam krievu valodā, par to, kā veidot mājaslapas tehnisko uzdevumu, kas palīdz noskaidrot mājaslapas mērķus, uzdevumus un prioritātes, lai nonāktu līdz vīzijai par to, kā tad mājaslapai būtu jāizskatās un jādarbojas.

Kā jau rakstā ir minēts, tad tehniskā uzdevuma sastādīšanai jābūt maksas pakalpojumam, un tas prasa iemaņas, pie tam katram konkrētam gadījumam ir nepieciešama individuāla pieeja. Jebkurā gadījumā, sastādot tehnisko uzdevumu ir vieglāk sadarboties ar klientu, tāpēc es noteikti ieteiktu iepazīties ar šo rakstu mājaslapu veidotājiem, un izmantot tehniskā uzdevuma sastādīšanu arī savā praksē.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
andrisp komentēja 03.07.2007. 19:03:21 (ip:87.110.71.239)
Komentāra reitings: 0

Zheel, ka tikai krieviski.

Elvis Kvalbergs komentēja 06.07.2007. 17:42:49 (ip:83.99.149.42)
Komentāra reitings: 0

Nez. Nevarētu teikt, ka nepārliecinošs raksts, bet tajā pašā laikā nebija arī šedvrs. Šāda veida dokumenta veidošana tomēr vairāk liekas kā tāds ķekša pasākums. Es tā domāju, jo nopietnam projektam ar šo būtu daudz par maz un šķiet arī fokusā ir nepareizās lietas. Savukārt mazam projektam šis īsti nemaz nav vajadzīgs.

deni2s komentēja 07.07.2007. 00:58:21
Komentāra reitings: 0

"Savukārt mazam projektam šis īsti nemaz nav vajadzīgs." Ar tādu attieksmi arī mazais projekts nav vajadzīgs. Lapas mērķim ir jābūt skaidri nodefinētam un visam pārējam pakārtotam tam, vienalga - liels vai mazs projekts.

remarco komentēja 08.05.2008. 20:45:02 (ip:80.233.140.155)
Komentāra reitings: 0

eh, ja vissi saprastu , ka ir vajadziigs gan uzdevums , gan pati lapa:) to rakstinju krievu valodaa tikai saakshu lasiit, bet par sho jau paldies:)))))....

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

[ uz rakstu sarakstu ]

Reklāma
Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

[Valid RSS] Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

RSS 2.0 ziņu barotne (news feed)  Twitter

reģistrēties