Reitingu sistēmu tumšā puse

18.10.2007. 01:15:03 sagatavoja Deniss Fedotovs (deni2s)

Mājaslapas piedalīšanās dažādās reitingu sistēmās un topos var atstāt ļoti negatīvu efektu uz tās apmeklētību, īpaši no meklētājsistēmām.

top.lv ekrānšāviņšKā zināms, viena no lielākajām daļām apmeklētāju visbiežāk mājaslapā nokļūst caur meklētājsistēmām, no kurām lielāko tirgus daļu tur Google. Tāpēc ir svarīgi izprast, kā mājaslapas reitingu Google meklētājsistēmā var ietekmēt piedalīšanās dažādās reitingu sistēmās un topos, kā, piemēram, top.lv, reitingi.lv un citos.

Palūkosimies uz reitingu sistēmu lapu Google Toolbar PageRank (turpmāk - PR). Protams, ka šo lapu Google Toolbar PR ir diezgan augsti. top.lv - 6, statistika.lv - 6, stats.tunt.lv - 6, reitingi.lv - 6. Jo populārāka sistēma, jo lielāku Google PR tā ir savākusi pateicoties saitēm, kas ir ievietotas lapās, kas piedalās reitingā.

Ļoti bieži šajās reitingu lapās (parasti populārākajās reitingu sistēmās) tiek ievietotas tiešās saites uz reitinga sistēmu īpašnieku citām lapām ar mērķi nodot tām daļu no šī augstā Google PR. (Sīkāk kā un kāpēc tas notiek var izlasīt rakstā "Google Pagerank un Google Toolbar PR").Savukārt saites uz mājaslapām, kas piedalās reitingā tiek veidotas tā, lai tās „neatdotu” Google PR šīm mājaslapām, ko var panākt ar dažādiem veidiem – izmantojot pāradresēšanu ar nokonfigurētu robots.txt failu un citiem veidiem.

Patiesībā šīs reitingu sistēmas ir ļoti labi Google PR „akumulatori”. Uzskatāmi piemēri šādām reitingu sistēmām ir europuls.eu (notiek netieša pāradresēšana, kur starpposms tiek nobloķēts no Google PR nodošanas tālāk, izmantojot speciāli nokonfigurētu robots.txt failu) un web.top.lv (nesen vēl izmantoja to pašu metodi, ko europuls.lv, bet tagad laikam izdomājuši ko jaunu). Tāpēc piedalīties šādās reitingu sistēmās, manuprāt, nav vērts, jo piedalīšanās reitingu sistēmās tikai samazina mājaslapas PR, kas savukārt nozīmē to, ka apmeklētāji no Google (un arī no citām meklētājsistēmām) nāks mazāk. Un stipri mazāk, nekā nāks apmeklētāji no reitingu sistēmas.

Ir arī pozitīvie piemēri – dažas reitingu sistēmas, kurām ir salīdzinoši augsts Google PR, un kuras labprāt ar to dalās, ievietojot tiešās saites bez visādām viltībām uz tām lapām, kas piedalās šajā reitingā. Piemēri šādām reitingu sistēmām varētu būt stats.tunt.lv un gmetrix.lv (lai piedalītos gmetrix.lv, pat nav nepieciešams ievietot saiti uz pašu gmetrix.lv).

Vienīgi, šajās sistēmās ir jālūkojas vai jūsu lapa būs pietiekami augstu topā, lai saņemtu pietiekami daudz Google PR, kā arī vai topā nav pārāk daudz saišu uz citām lapām (kas var ne tikai samazināt Google PR, ko var dabūt no šīs lapas, bet, iespējams, var pat dot negatīvu efektu Google reitingā).

stats.tunt.lv logoRunājot par konkrētu piemēru, uz šī raksta tapšanas brīdi, stats.tunt.lv sākumlapai ir Google Toolbar PR 6, bet sadaļu lapām – Google Toolbar PR 5. Tie nav slikti rādītāji, ņemot vērā, ka pretī jūs iegūstat tiešu saiti no šīm lapām un līdz ar to arī daļu no Google PR. Lai gan mājaslapas iekļaušana sākumlapas reitingā ir maksas pakalpojums (~1 Ls mēnesī), domāju, ka tas ir izdevīgs darījums, ja lapai ir ap 1000 apmeklētāju dienā, kas ļauj šai lapai pakāpties topā diezgan augstu. Par šo naudu tiek iegūta arī paplašināta statistika par mājaslapas apmeklētājiem, kas tikai ceļ šī pakalpojuma vērtību. Ja ir vēlme ievietot savā lapā „neredzamo” stats.tunt.lv skaitītāju, tad par to ir jāmaksā 1,5 Ls mēnesī.

Cita ieteicama bezmaksas reitingu sistēma varētu būt lietuviešu top.chebra.lt, kurai, vismaz uz raksta tapšanas brīdi, ir Google Toolbar PR 5, kā arī šajā reitingu sistēmā vēl nepiedalās daudz mājaslapas, tāpēc ir lieliska iespēja tikt topa virspusē pat ar salīdzinoši nelielu apmeklētāju skaitu, iegūstot diezgan lielu Google PR daļu savai mājaslapai.

7 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Sandy komentēja 19.10.2007. 01:18:16 (ip:77.89.128.50)
Komentāra reitings: 0

Tā nu tas ir deniss ar to PR, redzēs vai PR tiks atjaunots šogad vispār, a iespejams vairs nekad :) esmu paargaidījies :)

deni2s komentēja 19.10.2007. 10:30:47
Komentāra reitings: 0

Bez PR atjaunošanas, kā bez rokām, ne? ;)

jjjaaa komentēja 22.10.2009. 02:03:40 (ip:95.68.40.177)
Komentāra reitings: 0

paņem un izlabo reitingu kodu uz nofollow, kā to dari tu saitējot uz ārējiem resursiem, ja vari tikt topos tad atkal no šādiem reitingiem var nokāst kādus +30-... apmeklētājus dienā, pareiķini 5 ieliekot kādi 100- unikālie tev, un pēctam var testēt kurus atstāt un kururs izmest
arā

xytckcspkez (qpjwta@gzkdfb.com) komentēja 27.06.2012. 16:32:14 (ip:91.201.64.25)
Komentāra reitings: 0

etsQvs <a href="http://hahzgyieugjw.com/">hahzgyieugjw</a>, [url=http://qltuzabpqyht.com/]qltuzabpqyht[/url], [link=http://zhrtnkjtehix.com/]zhrtnkjtehix[/link], http://emzklvopvrtl.com/

Kevinsix (folisephelix@yahoo.com) komentēja 30.08.2018. 16:54:49 (ip:31.184.238.92)
Komentāra reitings: 0

Sexual relationship is really a pleasurable cooperation relationship with one?s partner. If anything goes completely wrong on this cooperation process, it can be enough to derail the partnership. But anything can happen and that is unpredictable. Moreover, able to keep a wholesome sexual relationship means keeping oneself physically healthy. So any kind of sexual disfunction needs to be treated with utmost care. One such health risk is erection dysfunction commonly within men. Unable to keep a proper and prolonged penile erection contributes to erection dysfunction. This is infact a life threatening problem for maintaining a normal sexual relationship. So when there arises this type of problem it?s cognizant of treat it rather than sitting quiet.

The choice involving the various available treatments involve treatment using a proper medicine. Response to a dental agent like Levitra can be be extremely effective within this context. Studies show that male impotence is especially due to insufficient blood flow on the penis? veins and insufficient stimulation as well. Practising oral therapy of Levitra raises the rate of the flow of blood that gradually stimulates the penis causing a hard erection, adequate for an intercourse.Levitra is a such drug which is found to be quite effective. Clinically it has been proved it even works on patients who suffer from various medical problems like hypertension, high cholesterol or diabetes. A lot of men, who took Levitra the very first time, responded positively for gaining high recovery rate. Besides, it's been also found who's can be also taken with other medicines employed to treat other medical conditions.

<a href="https://www.cialispascherfr24.com/ou-acheter-cialis-generique-en-france/">https://www.cialispascherfr24.com/ou-acheter-cialis-generique-en-france/</a>

AINTOFOTIACTUH (oshaewooze@fastmailforyou.net) komentēja 23.09.2018. 08:48:24 (ip:46.119.114.237)
Komentāra reitings: 0

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-besoin-dune-ordonnance/

AINTOFOTIACTUH (oshaewooze@fastmailforyou.net) komentēja 07.10.2018. 11:34:16 (ip:46.119.114.237)
Komentāra reitings: 0

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-a-lunite/

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

[ uz rakstu sarakstu ]

Reklāma
Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

[Valid RSS] Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

RSS 2.0 ziņu barotne (news feed)  Twitter

reģistrēties