Manipulēšana ar nekur.lv topu

Deniss Fedotovs (deni2s), 21.03.2008., 19:00

Ik pa laikam brīnījos, kāpēc dažu "top" blogeru posti parādās nekur.lv topā, kaut arī tie nemaz nav tik saistoši. Atklājās, ka noteicošais faktors ir ne jau interesants raksts un blogera vārds (zīmols).

Lūk šādu saiti es atradu Artūra Medņa blogā, kas izskaidro diezgan daudz:

ieskaties

Kā redzams, saite ved nevis pa tiešo uz rakstu, bet gan caur nekur.lv skaitītāju. Līdz ar to katrs, kas noklikšķina uz šīs saites Artūra blogā pavairo šī raksta nekur.lv statistiku. Kā raksta pats Artūrs, šīs pašas saites var atrast arī:
[...] septiņos no desmit Latvijas populārākajiem blogiem, kā arī vairākās citās bieži apmeklētās Latvijas interneta mājaslapās (iAuto.lv, Digg.lv, Darbadiena.lv, Budgettravel.lv, Pets.lv, Jaffa.lv, u.c.

Ja kādu interesē, tad par šo Artūra reklāmas projektu esmu izteicies jau iepriekš. Pašlaik izskatās, ka tik tiešām nav daudz cilvēku gatavi maksāt Ls 10 dienā, par saiti šajā reklāmas projektā - praktiski visas saites ir pašreklāmas.

Protams, ka nekur.lv topa manipulēšanu var novērst ļoti vienkārši - pārbaudot, vai referrer ir nekur.lv (vai nekur.lv to jau dara?).

1 komentārs Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 24.03.2008. 13:36:40
Komentāra reitings: 0

Priekš tāda veida saita kā nekur.lv apmeklējums ir ļoti zems:
http://www.alexa.com/data/details/traffic_details/nekur.lv?site0=nekur.lv&site1=hc.lv

nav brīnums- es pats viņu nelietoju, tikai tāpēc ka tur ir galīgi nepārdomāta informācijas parādīšana, ik minūti tur ir kās jauns raksts, kam tādam nevar izsekot un tas populārāko rakstu tops ir krietni dīanis, jo kā jau raksīji tur parādās tādas lietas kas toč nav populāras =) brīnos ka digg.lv ir teju nomiris, jo kam tādam takš vajadzēja būt potenciālam, acīmredzot projekta autors uzliekot obligāto reģistrāciju ir pamatīgi nošāvis garām, un nu neliekas ne zinis ka tas ziņu apkopotājs lēnām mirst, jeb jau ir miris =)

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties