web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem: Ziņas https://web.hc.lv/kods/javascript-ajax/zinas/firefox-3-atbalstis-starplogu-komunikacijas-api/?rss=1/ Javascript un AJAX ziņas lv 2007-2024, web.hc.lv web.hc.lv 60 https://www.hc.lv/inc/baners/hclv_baner_small.gif web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem https://web.hc.lv/ web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Mon, 15 Apr 2024 22:59:01 +0000 2 3 4 5 6 Firefox 3 atbalstīs starplogu komunikācijas API Kods javascript un AJAX Ziņas https://web.hc.lv/kods/javascript-ajax/zinas/firefox-3-atbalstis-starplogu-komunikacijas-api/ https://web.hc.lv/kods/javascript-ajax/zinas/firefox-3-atbalstis-starplogu-komunikacijas-api/ Sun, 10 Feb 2008 13:15:48 +0000 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Iespēja apmainīties ar informāciju starp pārlūka logiem, izmantojot javascript.
Firefox 3
John Resig (JQuery autors) savā blogā raksta, ka Firefox 3 atbalstīs postMessage API. Tas nozīmē, ka jebkurš pārlūkprogrammas logs varēs nosūtīt ziņojumu (teksta veidā) citam logam (arī logam, ko pats nav atvēris un kas atrodas citā domēnā).

Vienkārši runājot - katram logam būs speciāla metode window.postMessage(text), kurai jāpadod ir tikai teksts. Izsaucot šo metodi, uz attiecīgā loga tiks izpildīts speciāls message notikums (event). Tam, protams, logā jābut definētam. Notikuma objektam (sekojošajā koda piemērā mainīgais e) būs pieejams data mainīgais.

Piemērs:
function proccess_message(e) {
alert(e.data)
}
document.addEventListener("message", proccess_message, false);

Tad no cita loga:

reference_uz_pirmo_logu.postMessage('Sveiks, log! :)');


Cross-domain pārbaudes netiks veiktas, bet tās būs iespējams izveidot pašam, jo notikuma objekts saturēs arī tādus mainīgos kā domain, url un source. Pirmie divi attiecīgi būs domēns un pilna adrese izsaucējlogam. source būs DOM reference uz izsaucējlogu. Tātad mērķa logs varēs redzēt, kurš logs tam sūta kaut ko, un varēs arī tādā pašā veidā atbildēt.

Vairāk par postMessage API.

(Informācija pārpublicēta no apblog.lv ar autora atļauju.)
]]>