SEO - mīts vai realitāte?

13.01.2008. 02:31:11 sagatavoja Deniss Fedotovs (deni2s)

Izlasot kārtējo reizi skepsi par SEO, nolēmu papētīt, ko tad skeptiķis Kaspars Dambis (konstruktors.com) par to īsti domā.

Līdzīgs ir mans viedoklis par “tīmekļa meklētāju optimizāciju” (SEO), kas manuprāt ir pārāk uzpūsta lieta. Par SEO bija mans pirmais raksts, bet par žurnālistiku un Web 2.0 nākamie.Izlasīju to pirmo rakstu, ar domu, ka jāpalasa, kas tur atkal par muļķībām sarakstīts. Izrādījās tieši otrādi - labs raksts par to, ka labi, pēc standartiem un labas prakses paraugiem veidotai mājaslapai nav nepieciešams veikt nekādu lielo optimizāciju. Piekrītu pilnībā. Jo SEO nav nekāda maģija vai šamanisms, tā pirmām kārtām ir lapas semantikas un koda savešana kārtībā. Un pēc tam tikai seko uzsvars uz atslēgvārdiem un dažādi knifi, kas nenāk par sliktu lietotājiem, bet nāk par labu meklētājsistēmām, lai tās labāk izprastu, uz ko konkrētajā lapā jāliek uzsvars.

Uzskatu, ka labam SEO speciālistam ļoti labi jāpārzina HTML, ne tikai tehniski, bet arī katra taga jēgu. Kur tiek izmantots META description tags un cik garu to veidot? Kas jāraksta iekš title? Jāzin ne tikai semantika, bet arī, kā pareizi veidot mājaslapas navigāciju. Jāmāk rakstīt optimizēts kods. Jāzin cilvēka uztveres īpašības, un kā tās efektīvi jāizmanto mājaslapu veidošanā.

Nesen satiku dažus cilvēkus, kuri bija pilnīgi pārliecināti, ka SEO pārsvarā ir META keywords taga izmantošana. Esot rakstījuši visādi iekšā dažādus atslēgvārdus, bet rezultātu nav bijis. Tad es nebrīnos, kāpēc par SEO pēc tādiem "darboņiem" ir tik skeptiska attieksme.

Par laimi, ir arī tādi, kas ir "uz pareizā ceļa", tad tie arī sāk novērtēt SEO rezultātus:

Vispaar kopsh pagaajushaajaa gaadaa es taa apzinaati saaku veikt kaut kaadas darbiibas SEO virzienaa, taa esmu esmu l;joti paarsyeigts par to, kaa tas viss tomeer straadaa, un to, ka tas viss tieshaam straadaa. Es gan neesmu tas kas lasa manuaaljus un graamatas, bet vajadzeetu (taa ka raxtus latvieshu valodaa blogos lasiishu).


10 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
sandy komentēja 13.01.2008. 10:33:27 (ip:84.237.205.181)
Komentāra reitings: 0

Deniss, tas varbūt strādā Latvijā, bet pamēģinu paņemt kādu vīru cienīgu terminu, kas ir monetizējams, piem., "mortgage".

andrisp komentēja 13.01.2008. 12:28:10 (ip:87.110.71.128)
Komentāra reitings: 0

"nolēmu papētīt, ko tad skeptiķis Kaspars Dambis (konstruktors.com) par to īsti domā."

Neredzu, kur tu būtu kaut ko papētījis par to.

deni2s komentēja 13.01.2008. 14:39:20
Komentāra reitings: 0

sandy, ja kods nebūs savests kārtībā, tad pārējais nepalīdzēs.

andrisp, te: http://konstruktors.com/blog/understanding-web/3-optimize-for-search-engines-or-users/

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv) komentēja 13.01.2008. 15:56:21 (ip:80.70.18.85)
Komentāra reitings: 0

Sis raxts apmeeraam izklausaas taa: "Es te lielais profesionaalis un SEO dievs esmu noleemis iztaikt ko es domaaju par konkreetaa cilveeka domaam. Es domaaju, ka vinjsh saka pareizi, taa tas ir."

Denis, kaa jau es tev reiz teicu, tad, kad tu nevis tikai atstaatsiisi un kopeesi citu domas, bet kad uzraxtiisi pats savus ieteikumus un pastaastiisi par savu pieredzi, piemeeraam, ar Kristapa blogu (atvaino, es nezinu nevienu citu, ko tu dariitu shai jomaa), tad tevi varbuut arii paareejie uzskatiis pa speciaalistu, nevis kaa tagad - pashpasludinaato SEO guru.

deni2s komentēja 13.01.2008. 18:05:31
Komentāra reitings: 0

Neuzskatu, ka esmu profesionālis un SEO dievs. Vienkārši šo to zinu vairāk par vairākumu gan.

Šajā jomā darbojos arī ar http://web.hc.lv, http://www.hc.lv un tagad arī ar to projektu, par kuru rakstīju šajā blogā iepriekš. Dažus manus ieteikumus no pieredzes vari palasīt kaut vai tepat:
http://web.hc.lv/seo/pamaciba/

godfather komentēja 13.01.2008. 20:38:08
Komentāra reitings: 0

klau.

taatad lapaa ir daudz img un br un citi nenosleedzamie tagi

rakstam
<img src="http://www.lv.lv/1.jpg"><br>

Viss strādā.

rakstam

<img src="http://www.lv.lv/1.jpg" alt="test" /><br />

Viss strādā un ir arī valīds, bet... kods paliek apmēram par piektdaļu garāks, tātad googles zirneklim ir grūtāk saprast kas tur īsti ir, cik saprotu :D jeb kāds cits paskaidrojiet šo lietu. Vispār respekt denisam par to ka shii lapa ir valiida :)

deni2s komentēja 13.01.2008. 21:43:45
Komentāra reitings: 0

2. variantā googles zirneklis sapratīs, ka www.lv.lv/1.jpg ir saistība ar atslēgvārdu "test", kas jau ir labāk (arī no lietojamības viedokļa tas ir labāk - piemēram, ja ar mobilo ver vaļā to lapu, tad bildes ielādējas lēni un bildes vietā būs uzraksts "test"). Ja tagi ir pareizi noslēgti, tad googles zirneklim nebūs problēmas abos gadījumos, bet parastajā HTML, atšķirībā no xHTML ir grūtāk izķert dažādas šādas kļūdas. Tas, ka kods par 1/5 garāks - nedomāju, ka googlei tas būtiski ko maina. Praksē parasti jau xHTML kods ir īsāks par HTML, jo prezentācija (CSS) tiek atdalīta atsevišķi.
Reku pāris raksti tajā sakarā (krievu val): http://www.seleckis.lv/journal/xhtml/pochemu-luchshe-snachala-izuchit-xhtml
http://webdev.lovata.com/2007/05/23/xhtml-simplicity-and-order-for-everybody/

Tas, protams, ir mans subjektīvais viedoklis (tēlaini aprakstīts šeit: http://web.hc.lv/kods/standarti/bmw-vs-opel/ ), ir cilvēki, kas man nepiekrīt.

sandy komentēja 14.01.2008. 00:28:15 (ip:84.237.205.181)
Komentāra reitings: 0

ir labi ja ir kods kartībā, bet vel jau ir struktūras un linki; vēl nesen varēja tukšu lapu nooptimzēt uz jebko, tā kā nesaki viss :)

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv) komentēja 14.01.2008. 12:07:03 (ip:195.122.24.212)
Komentāra reitings: 0

Neba tikai programmeeshana noziimee SEO, man domaat, bet vesels maarketinga aktivitaashu komplekss, manupraat.

deni2s komentēja 14.01.2008. 13:40:10
Komentāra reitings: 0

Protams, ka tā nav tikai programmēšana, bet jāsāk tomēr ar pašu lapu - tas ir tas, ko visvieglāk var ietekmēt.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

[ uz ziņu sarakstu ]

Reklāma
Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

[Valid RSS] Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

RSS 2.0 ziņu barotne (news feed)  Twitter

reģistrēties