web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem: Ziņas http://web.hc.lv/dizains/?rss=1/ Ziņas saistībā ar mājaslapu dizainu lv 2007-2023, web.hc.lv web.hc.lv 60 http://www.hc.lv/inc/baners/hclv_baner_small.gif web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem http://web.hc.lv/ web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Thu, 30 Mar 2023 08:02:51 +0300 2 3 4 5 6 Nekur.lv jaunā versija Dizains Ziņas http://web.hc.lv/dizains/zinas/nekur.lv-jauna-versija/ http://web.hc.lv/dizains/zinas/nekur.lv-jauna-versija/ Fri, 01 Feb 2008 14:23:17 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Beidzot ir parādījusies nekur.lv jaunā versija.
Jāatzīst, ka jaunais dizains izskatās daudz nopietnāks, ērtāks un uzskatāmāks.
nekur.lv
Nekur.lv ekrānšāviņš

nekur.lv logoArī div elementi vairs skrollējot nerada nevēlamus blakusefektus. Patīkami, ka sākumlapā var redzēt pēdējo 24h lasītāko. Arī logo izskatās daudz nopietnāks, par iepriekšējo "некур.лв", kurš varbūt arī šķita kādam stilīgāks, bet man personīgi šķita diezgan bērnišķīgs (varbūt kā cilvēkam, kurā ir daudz krievu tautības asiņu). Turklāt tā ideja par latvisko vārdu rakstību ar slāvu burtiem bija pavisam noteikti aizgūta no kāda.

Cita patīkama lieta - ir ņemts vērā tas, par ko pāris dienas atpakaļ sūdzējos un normāli izskaidrots, kā tiek skaitīti klikšķi "24h lasītākajā" sadaļā.

24h lasītākais

Patīkami skatīties, kā šis resurss attīstās!
]]>
Interneta lapu estētika. Interneta lapu noformēšanas rokasgrāmata Dizains Ziņas http://web.hc.lv/dizains/zinas/interneta-lapu-estetika/ http://web.hc.lv/dizains/zinas/interneta-lapu-estetika/ Mon, 18 Jun 2007 23:00:55 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Grāmata ir sarakstīta 2004.gadā un neesmu drošs, vai tā tika izdota. Taču man šķita, ka tajā vizuāli smuki un ar ilustrācijām ir izskaidrotas dažādas lietas, kurām jāpievērš uzmanība veidojot mājaslapas dizainu, nekoncentrējoties uz tehniskiem risinājumiem.
Zelta SkudraEs varētu ieteikt šo grāmatu jaunajiem mājaslapu veidotājiem - izdrukāt un palasīties/paskatīt bildītes pirms gulētiešanas.

78 lapaspušu biezā grāmata tika veidota kā mācību palīglīdzeklis kādreiz Microsoft un Lattelekom kopīgi rīkotajam interneta satura veidošanas un apgūšanas konkursam "Zelta skudra", kurš pirmo reizi tika organizēts 2003. gadā, un tā bija atrodama konkursa mājaslapā www.zeltaskudra.lv. Diemžēl šis resurs beidza eksistēt, un neesmu arī neko dzirdējis neko par šādu konkursu, neskatoties uz Microsoft plāniem:
Plānots, ka Zelta skudra tuvāko gadu laikā aptvers visus Latvijas rajonus.

Ceru, ka neviens neapvainosies, ja izlikšu grāmatu PDF formātā tepat web.hc.lv, lai ar to var iepazīties jebkurš interesents.


]]>
Kas ir Framework, un kā to var izmantot mājaslapas dizainā Dizains Ziņas http://web.hc.lv/dizains/zinas/frameworks-un-majaslapas-dizains/ http://web.hc.lv/dizains/zinas/frameworks-un-majaslapas-dizains/ Wed, 13 Jun 2007 03:09:10 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Alistapart.com 239. izlaidumā ir publicējuši Jeff Croft rakstu par to, kas ir Frameworks ar konkrēta piemēra aprakstu - kā var izveidot CSS Framework, un kā tas var paātrināt mājaslapas dizainera darbu.
What is a framework?

So that we’re all on the same page, let’s agree—at least for the duration of this article—on this definition of “framework”: a set of tools, libraries, conventions, and best practices that attempt to abstract routine tasks into generic modules that can be reused. The goal here is to allow the designer or developer to focus on tasks that are unique to a given project, rather than reinventing the wheel each time around. Generally speaking, this is the approach taken by the aforementioned JavaScript and web application frameworks.

What’s the real world benefit?

The real beauty of having a framework like this is getting off to a fast start. You can create a new (X)HMTL document, include your framework, and be off to the races with reset padding and margins, good typography, clean forms, a layout grid, working widgets, and more.

Raksts "Frameworks for Designers" ir pieejams te. Kārtējais no daudzajiem labajiem rakstiem alistapart.com, kurā vienkārši pasniegta teorija ir apvienota ar noderīgiem piemēriem no dzīves.
]]>
Laba dizaina pamati - nbinc viedoklis Dizains Ziņas http://web.hc.lv/dizains/zinas/laba-dizaina-pamati/ http://web.hc.lv/dizains/zinas/laba-dizaina-pamati/ Tue, 05 Jun 2007 19:06:19 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem nbinc savā mājaslapā ir publicējis interesantu rakstu par mājaslapu dizainu - par krāsu gammas izvēli, par atpūtas vietu acīm un fontiem.
Nodarbojos ar Web lapu dizainu jau 7 gadus. Sākumā manas lapas bija primitīvas un par dizainu tur vispār varēja nerunāt, tikai vēlāk sāku apzināties kas ir skaista lapa, kāda nozīme ir krāsām un pareizai navigācijai. Zemāk mēģināšu izklāstīt to, kas manuprāt ir laba dizaina pamati.


Pats raksts ir pieejams te.

Kaut arī publicēts tas ir diezgan sen, tomēr savu aktualitāti tas nav zaudējis vēl šodien, tāpat kā www.nbinc.lv mājaslapas dizains. Vienīgais, kas jāpiebilst, ir ka mūsdienās vairs neizmanto windows-1257 kodējumu, bet gan cenšas izmantot UTF-8 kodējumu, kas nodrošina, ka vienā tekstā var izmantot vairāku valodu simbolus vienlaicīgi bez problēmām. (Piemēram, krievu burtus un latviešu burtus vienlaicīgi - "ģъ".)
]]>
Publicēts raksts par kontrastu nozīmi mājaslapu dizainā Dizains Ziņas http://web.hc.lv/dizains/zinas/kontrastu-nozime-majaslapu-dizaina/ http://web.hc.lv/dizains/zinas/kontrastu-nozime-majaslapu-dizaina/ Wed, 30 May 2007 14:52:57 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Ietekmīgajā alistapart.com ir publicēts brīnišķīgs raksts par kontrastu nozīmi mājaslapu dizainā.Rakstā aplūkotas lietas, kuras būtu jāzina katram mājaslapas dizaineram.

Contrast is just one component of design fundamentals. Get cozy with all of them and apply them to your work first before you move on to the non-fundamentals. Your work will be better for it.
]]>