web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem: Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/intervija-ar-notepad.lv/?rss=1// Dažādas idejas mājaslapām un to veidošanas motivācija lv 2007-2023, web.hc.lv web.hc.lv 60 http://www.hc.lv/inc/baners/hclv_baner_small.gif web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem http://web.hc.lv/ web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Tue, 05 Dec 2023 23:10:46 +0200 2 3 4 5 6 Latvijas atvērto tehnoloģiju konference 2011 Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/atverto-tehnologiju-konference-2011-285/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/atverto-tehnologiju-konference-2011-285/ Mon, 20 Dec 2010 18:17:04 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija ielūdz pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvjus, uzņēmumu un nozaru asociāciju pārstāvjus, IKT speciālistus un atvērtā pirmkoda entuziastus uz Latvijas atvērto tehnoloģiju konferenci 2011 2011. gada 18. janvārī, Tallink Hotel Riga, Elizabetes ielā 24/1, Rīgā.

Šīs konferences tēma ir atvērtās tehnoloģijas pašvaldībās. Konferences laikā tiks prezentēta Latvijas un citu valstu pieredze atvērto tehnoloģiju izmantošanā pašvaldībās, tiks norādīti ieguvumi un riski, kā arī tiks sniegtas rekomendācijas un ieteikumi, kā rīkoties nākotnē. Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar ES atbalstīto projektu "Atvērtā koda programmatūras izmantošanas veicināšana Eiropas publiskajā pārvaldē".

Aicinām konferencē bez pašvaldību pārstāvjiem piedalīties arī uzņēmumu un citu valsts iestāžu pārstāvjus, jo konferencē prezentētie pieredzes stāsti ļaus izprast ieguvumus un apzināties riskus, kas saistīti ar atvērto tehnoloģiju izmantošanu. IKT speciālistiem piedāvāsim tehniska satura lekcijas, taču atvērtā pirmkoda entuziastiem aizraujoša būs pasaules līdera brīvās programmatūras jomā Simon Phipps uzstāšanās.

Konference ir bezmaksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam reģistrēties lata.org.lv/webreg/.

Konferences programma pieejama te.

]]>
Atlasīti 8 Britu padomes interaktīvās un digitālās nozares konkursa finālisti Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/atlasiti-iyie-finalisti-274/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/atlasiti-iyie-finalisti-274/ Thu, 16 Sep 2010 11:43:53 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Britu padomes izveidota interaktīvās un digitālās nozares ekspertu žūrija ir nominējusi astoņus jaunos uzņēmējus, kas sacentīsies par starptautiskā konkursa International Young Interactive Entrepreneur (IYIE) award 10 galveno balvu – 12 dienu ilgu pieredzes apmaiņas braucienu uz Lielbritāniju, lai tiktos ar britu digitālās un interaktīvās nozares profesionāļiem, uzņēmējiem un citu valstu finālistiem, kā arī pārstāvētu Latviju starptautiskā konkursa finālā.

 

IYIESorosa fonds – Latvija, iesaistoties šajā projektā cer atrast jaunus partnerus un ir gatavs atbalstīt labāko no konkursā pieteiktajām idejām.

Kopumā konkursā tika saņemti 15 pieteikumi. Katrs no pieteikumiem tika vērtēts atbilstoši IYIE konkursa kritērijiem kā uzņēmējdarbības potenciāls, līdera īapšības, kas dotu iespēju uzņēmējam būtiski ietekmēt kopējo nozares attīstību, informētība par nozares tirgus apstākļiem, radošums, ideju oriģinalitāte, inovācija un spēja sevi un savu uzņēmumu pārstāvēt starptautiskā arēnā. Žūrija izvēlējās astoņus labākos kandidātus, kuri visprecīzāk atbilst izvirzītajiem kritērijiem.

Konkursa finālā ir iekļuvuši:

Latvijas konkursa fināls notiks Britu padomē, trešdien, 22.septembrī. Katram no pretendentiem 10 minūšu garā prezentācijā būs jāprezentē savs uzņemums vai projekta ideja un risinājums interaktīvās nozares jomā, idejas oriģinalitāte un inovācija, redzējums par šīs nozares attīstību Latvijā, kā arī jāsniedz idejas pieredzes apmaiņai ar Lielbritāniju un britu ekspertīzes izmantošanu savas uzņēmējdarbības veicināšanā. Prezentācijai sekos 10 minūšu gara jautājumu un atbilžu sērija no IYXE award 09 žūrijas puses.

IYIEŠī gada konkursa žūrijā piedalīsies gan biznesa, gan nozares eksperti, gan arī iepriekšējo gadu laureāti un sadarbības partneri. Jaunos interaktīvās un digitālās nozares uzņēmējus un līderus vērtēs Sorosa fonda- Latvija mediju programmas direktore Gunta Sloga, DDB Latvija izpilddirektors Andris Rubīns, CUBE izpilddirektors Mārtiņš Dambis, Draugiem.lv programmētājs Ingus Rūķis, Nozare.lv žurnālists Juris Kaža, Rīgas Ekonomikas augstskolas uzņēmējdarbības

 

 

pasniedzējs Arnis Sauka, interaktīvā Radio101 dīdžejs Toms Grēviņš, Microsoft Izglītības nozares vadītāja Baltijā Līna Dzene, iepriekšējo gadu konkursa laureāti
Gatis Mūrnieks un Guna Zučika, kā arī Britu padomes vadītāja Dace Melbārde un programmas vadītāja Maija Ūdre.

Konkursa IYIE award 10 uzvarētājs tiks paziņots ceturtdien, 23.septembrī.

Britu padomes IYIE award 2010 partneri Latvijā ir Sorosa Fonds - Latvija, reklāmas aģentūra DDB Latvija, digitālālā aģentūra CUBE, Rīgas Ekonomikas augstskola, vortāls mārketinga komunikāciju profesionāļiem www.7guru.lv un draugiem.lv.

Vairāk par konkursu un Britu padomes radošās ekonomikas projektiem: www.creativeeconomy.lv.

]]>
Britu padome izsludina konkursu jaunajiem interaktīvās un digitālās nozares uzņēmējiem Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/britu-padome-izsludina-konkursu-273/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/britu-padome-izsludina-konkursu-273/ Tue, 24 Aug 2010 16:27:10 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Britu padome Latvijā izsludina pieteikšanos starptautiskam konkursam jaunajiem interaktīvās nozares uzņēmējiem International Young Interactive Entrepreneur (IYIE) award 2010.

Konkursa mērķis ir apzināt jaunos, daudzsološos interaktīvo programmatūru izstrādātājus un digitālās komunikāciju nozares līderus.

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas uzņēmēji, vadītāji un jaunie līderi vecumā no 25 līdz 35 gadiem, kuri pārstāv kādu no sekojošiem sektoriem:

  • interaktīvo risinājumu (programmatūras) izstrāde, izdošana, mārketings;
  • interaktīvo (izklaides) risinājumu izstrāde internetam, digitālajām televīzijām, radio un mobilajām ierīcēm;
  • datorspēļu izstrāde, izdošana un ar to saistītie pakalpojumi;
  • interneta multimediju un web dizaina risinājumi;
  • interaktīvās vides instalācijas un pasākumi ;
  • eksperimantālie mediji un nestandarta interaktīvie risinājumi;
  • konsultanti un neatkarīgie speciālisti, kas sniedz augstāk minētajās sfērās atbilstošus pakalpojumus.

Pieteikties IYIE award 2010 konkursam pretendenti var līdz 10.septembrim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu, kas atrodama Britu padomes mājas lapā www.britishcouncil.lv vai www.creativeeconomy.lv. Konkursa uzvarētājs jau oktobrī dosies 12 dienu ilgā pieredzes apmaiņas braucienā uz Lielbritāniju, kur tiksies ar britu interaktīvās nozares profesionāļiem, uzņēmējiem un citu valstu finālistiem, kā arī pārstāvēs Latviju starptautiskā konkursa finālā.

International Young Interactive Entrepreneur (IYIE) award 2010Britu padomes Latvijā vadītāja Dace Melbārde uzsver, ka šī gada konkursa profils ir viena no Latvijā attīstītākajām radošās industrijas nozarēm ar lielu izaugsmes potenciālu. Arī sadarbības partnera Sorosa fonda – Latvija prioritāte un mērķis ir atbalstīt jaunu un eksperementālu mediju radīšanu. "Mēs uzskatām, ka tas veicinās kvalitatīvas, spēcīgas un radošas žurnālistikas pastāvēšanu Latvijā. Šī iemesla dēļ SFL nolēma līdzdarboties Britu padomes rīkotajā konkursā jaunajiem un radošajiem uzņēmējiem, kas darbojas mediju jomā. Mēs esam pārliecināti, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kam ir inovatīvas idejas un risinājumi, bet līdz šim nav bijis atbalsta vai iedrošinājuma tās īstenot. Sorosa fonds – Latvija, iesaistoties šajā projektā cer atrast jaunus partnerus un ir gatavs atbalstīt, mūsuprāt, labāko no konkursā pieteiktajām idejām," uzsver Gunta Sloga, Sorosa fonda - Latvija Mediju programmas direktore.

Iepriekšējā gada konkursa (International Young Communications Entrepreneur award 2009) uzvarētājs Gatis Mūrnieks atklāj, ka pateicoties šaj pieredzei, viņam bija iespēja dalīties ar savu redzējumu, kas ir radošās industrijas un saņemt atgriezenisko saiti no pasaulē vadošajiem nozares speciālistiem.

IYIE award 2010 ir daļa no starptautiskā Britu padomes "Creative Economy" programmas, kuras ietvaros Young Creative Entrepreneur award konkursi tiek rīkoti kopš 2004 gada deviņās dažādās radošo industriju nozarēs – modē, mūzikā, dizainā, skatuves un vizuālajās mākslās, filmu un televīzijas jomā un publicistikā.

Britu padoemes IYIE award 2010 partneri Latvijā ir Sorosa Fonds- Latvija, reklāmas aģentūra DDB Latvija, digitālālā aģentūra CUBE, Rīgas Ekonomikas augstskola, portāls mārketinga komunikāciju profesionāļiem www.7guru.lv un draugiem.lv.

Detalizēta informācija par IYIE award 2010, pieteikšanos, kandidātu atlasi un termiņiem atrodama Britu padomes mājas lapā: http://www.britishcouncil.org/latvia-projects-young-creative-entrepreneurs.htm, kā arī www.creativeeconomy.lv.

]]>
SIA ar pamatkapitālu 1 Ls Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/sia-ar-1ls-pamatkapitalu-266/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/sia-ar-1ls-pamatkapitalu-266/ Fri, 16 Apr 2010 16:55:45 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Saeima 2010.gada 15.aprīlī, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Komerclikumā. Tie paredz, ka turpmāk fiziskas personas sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) varēs dibināt ar pamatkapitālu viens lats. Pamatkapitāls laika gaitā būs jāpalielina līdz 2000 latiem.

Tā liecina Saeimas preses dienesta sniegtā informācija. Lai cik tas dīvaini nebūtu, tik pozitīva ziņa īpaši plaši neizskanēja, tāpēc domāju, ka te tā varētu lieti iederēties.

Saeima atbalstīja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālas politikas komisijas priekšlikumu, ka, dibinot SIA ar atvieglotiem nosacījumiem, valsts nodeva par reģistrēšanu un publicēšanu "Latvijas Vēstnesī" būs jāmaksā nepilnā apmērā, sedzot tikai pakalpojuma pašizmaksu. Par pamatkapitāla palielināšanu līdz 2000 latu slieksnim nebūs jāmaksā.

1 lats SIASIA ar atvieglotajiem nosacījumiem varēs dibināt ne vairāk kā piecas fiziskas personas, un valdē varēs darboties tikai uzņēmuma īpašnieki. Vienlaikus persona varēs darboties tikai vienā uzņēmumā, kas izveidots ar īpašiem pamatkapitāla nosacījumiem.

Katru gadu no SIA peļņas vismaz 25 procenti būs jāieskaita obligātajā rezervē, kas paredzēta pamatkapitāla palielināšanai vai zaudējumu segšanai. Lai izmaksātu dividendes no peļņas, vispirms ceturtā daļa peļņas būs jāieskaita obligātajā rezervē.

Likumā arī ietverta norma, kas aizsargā šāda SIA partnerus un kreditorus. Ja SIA kļūs maksātnespējīga pirms pamatkapitāls ir sasniedzis 2000 latus, uzņēmuma īpašnieki solidāri atbildēs par starpību. Respektīvi, ja SIA tiek dibināts ar viena lata pamatkapitālu un divu gadu laikā pamatkapitāls palielināts līdz 1500 latiem, bankrota gadījumā uzņēmuma īpašnieki kreditoriem atbildēs ar visu pamatkapitālu un vēl 500 latiem no savas mantas.

Šobrīd likums nosaka, ka SIA minimālais pamatkapitāls ir 2000 lati un, dibinot uzņēmumu, uzreiz jāiemaksā vismaz puse jeb 1000 lati, taču pamatkapitālā var ieguldīt arī mantu. Reģistrējot SIA ar atvieglotajiem nosacījumiem, uzņēmuma pamatkapitālā varēs ieguldīt tikai naudu.

Tāpat Saeima grozīja pilnvaru termiņus kapitālsabiedrību padomju un valžu locekļiem. Turpmāk SIA valdes un padomes locekļi tiks ievēlēti uz nenoteiktu laiku. Savukārt akciju sabiedrību padomes locekļu pilnvaru laiks tiek pagarināts no trīs līdz pieciem gadiem. Kapitālsabiedrības īpašnieki statūtos var noteikt arī citus pilnvaru termiņus.

Saīsināts arī termiņš uzņēmuma darbības izbeigšanai. Lai dalībnieki varētu sadalīt darbību izbeiguša uzņēmuma mantu, vairs nevajadzēs gaidīt sešus mēnešus no paziņojuma publicēšanas brīža.

Grozījumi Komerclikumā stāsies spēkā šī gada 1.maijā.

Kā redzams, noteikumi paredz, lai "simtslatnieki" nevarētu par savu algu nodibināt simts "vienlatnieku" uzņēmumus ;)

 

]]>
Studenti uzsāks cīņu par Vislatvijas IT čempiona titulu Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/vislatvijas-it-cempionats-264/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/vislatvijas-it-cempionats-264/ Tue, 30 Mar 2010 22:28:54 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem 30.martā sākās pirmais Vislatvijas IT studentu čempionāts, kuru organizē sociālo tīklu attīstītājs Forticom. Galvenā balva – vienreizēja 500 Ls stipendija no Forticom katram fināla labākās komandas dalībniekam.

ForticomČempionātā aicināti piedalīties visu Latvijas augstskolu bakalaura programmas studenti, kuri apgūst informācijas tehnoloģiju specialitāti. Sacensības norisināsies divās kārtās – atlases kārta no 30. marta līdz 12. aprīlim, un fināls 24. aprīlī.

Vislatvijas IT studentu čempionāta mērķis ir attīstīt studentu programmēšanas prasmes, kas pietuvinātas IT speciālista ikdienas darbam. Pirmajā kārtā studentiem būs iespēja apliecināt savas spējas praksē, izpildot trīs dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus.

Forticom valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Timofejevs: "Organizējot Vislatvijas IT studentu čempionātu, vēlamies topošajiem informācijas tehnoloģiju speciālistiem dot iespēju apliecināt savas zināšanas un spējas praktiskos pārbaudījumos. Forticom jau šobrīd nodarbina desmitiem Latvijas pieredzējošākos un talantīgākos IT jomas profesionāļus. Tāpēc esam ieinteresēti atbalstīt spējīgākos studentus, radot pievienoto vērtību nākotnē, palīdzot sagatavot augsta līmeņa speciālistus, kas būs konkurētspējīgi pasaules līmenī."

Sīvākā spēkošanās Latvijas augstskolu studentu vidū norisināsies aprīļa beigās, kad labākie uzsāks cīņu finālā par galveno balvu – vienreizēju 500 Ls stipendiju no Forticom katram fināla uzvarētājkomandas dalībniekam. Uzdevumu risinājumu izvērtēšanā tiks pieaicināti kompānijas augstākā līmeņa speciālisti četru cilvēku sastāvā.

Plašāka informācija par IT studentu čempionātu, nolikums un uzdevumu lejupielāde pieejama Forticom mājas lapā http://job.forticom.lv.

Forticom dibināts 1999. gadā Latvijā. Uzņēmums attīsta vadošos un sociālos tīklus Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī Krievijā, kur reģistrēto lietotāju skaits pārsniedz 70 miljonus. Forticom projekti ir odnoklassniki.ru, nasza-klasa.pl, one.lt, one.lv, videogaga.lt, videogaga.lv.

]]>
"The Smashing Book" Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/the-smashing-book-251/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/the-smashing-book-251/ Sat, 06 Feb 2010 23:59:07 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Neliels atskats uz smashingmagazine.com izdoto "The Smashing Book".

The Smashing BookPāris nedēļas atpakaļ sagribējās palasīt ko iedvesmojošu mājaslapu izstrādes jomā - ko tādu, ko varētu palasīt pēc darba dienas pie datora ieveļoties vakarā gultā, lai celtos augšā ar jaunām idejām un degsmi darboties. Atcerējos, ka salīdzinoši nesen ir izdota grāmata, kuru daudzi Latvijas bloguārijā atzina par labu esam - "The Smashing Book". Paldies Reinim par aizdoto grāmatu!

Tātad īsumā par grāmatas saturu. Grāmatā tiek apskatīti mājaslapas veidošanas pamati. Tiek apskatītas tādas lietas, kā mājaslapas lietojamība, dizains, CSS izklājums, teorija par fontu izmantošanu, mazliet no krāsu teorijas, mazliet no lapas ātrdarbības optimizēšanas, mazliet par zīmola veidošanu un kā veidot mājaslapu, lai veicinātu pārdošanu. Papildus nāk dažas intervijas un pašās beigās neliels stāsts par to, kā tika izveidots smashingmagazine.com, un kā viņi nonāca līdz tam, kas tas ir tagad.

Manas domas? Teikšu godīgi - nekad neesmu bijis liels smashingmagazine.com fans, jo, cik esmu tur ieskatījies, tajā ir vairāk dažādi apkopojumi ar uzsvaru uz dizainu un iedvesmu un mazāk praktiskas informācijas, kā tas ir, piemēram, alistapart.com.

Taču, sākot lasīt grāmatu, man radās pozitīvs iespaids - jā, sākums izskatās ļoti daudzsološs. Labs intro, sākas jau praktiski piemēri, bet palasu mazliet tālāk - un nodaļas beigas! Protams, ka  ir aprakstīts neslikti, taču... tur pietrūkst tik daudz kā būtiska! Nemanīju informāciju par mājaslapas logotipa ietekmi uz zīmolvedību, par lapas kopienas (comunity) nozīmi pavēstīts tikai garāmejot, tāpat kā par lapas testēšanu. Ļoti maz praktisku koda piemēru. Nekādas infromācijas par to, kā pareizi veikt būtiskas izmaiņas mājaslapā, lai lietotājiem tā nebūtu negatīva pieredze.

Protams, ka grāmatu izlasīju, savu gandarījumu guvu (vairāk gan par to, ka lielākā daļa jau ir zināma), šo to atsvaidzināju atmiņā, izlasīju arī šo to jaunu. Guvu arī nelielu iedvesmu - lasīšanas procesā izmainīju 3 būtiskas lietas Jauniešu kultūras portāla HC.LV kodā un izskatā (par ko, iespējams, būs cits raksts), un ir vēl dažas lietas padomā, kas jāmaina.

Patika, ka grāmatā diezgan daudz bija atsauces uz alistapart.com un arī Džeikoba Nīlsena pētījumiem, varbūt tāpēc neko īpaši jaunu grāmatā arī neatradu - daudz kas ir lasīts iepriekš gan Nīlsena slejā, gan alistapart.com, gan citur.

Īsumā - tāds kvalitatīvs informācijas apkopojums (te es pārtulkoju vienu nesliktu tādu nodaļu - informācijas apkopojumu latviski) smashingmagazine.com stilā, kuru noteikti ir vērts izlasīt cilvēkiem, kas plāno veidot mājaslapas. Un patiesībā, arī lielākajai daļai tiem, kam ir savas mājaslapas, īpaši, ja tās tika veidotas vienkārši uzinstalējot WordPress un izvēloties savai gaumei skaistāku "ādiņu". Grāmata noteikti ir € 23.90 (+ € 3.50 sūtīšanas izdevumi) vērta.

]]>
Jauniešu kultūras portāls HC.LV gūst ievērojamus panākumus prestižā starptautiskā elektronisko mediju konkursā World Summit Youth Award Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/hc.lv-gust-panakumus-wsya-216/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/hc.lv-gust-panakumus-wsya-216/ Tue, 28 Apr 2009 00:54:03 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Jauniešu kultūras portāls HC.LV ir atzīts par vienu no 5 ievērojamākajām jauniešu veidotajām mājaslapām kategorijā "Izveido savu kultūru!" ANO rīkotajā konkursā World Summit Youth Award, kas ir papildinājums prestižajam mediju konkursam World Summit Award, un portāla HC.LV pārstāvis dosies uz konkursa Gala apbalvošanas pasākumu Meksikā, neskatoties uz cūku gripas epidēmijas draudiem.

World Summit AwardWorld Summit Youth Award (WSYA) ir starptautisks e-satura veidotāju no visas pasaules konkurss, kurš ir tendēts uz ANO Tūkstošgades Attīstības Mērķu piepildīšanu, kā arī interneta un mobilā satura izmantošanu, lai pievērstu uzmanību ANO Tūkstošgades Attīstības Mērķiem, parādītu darbības šo mērķu sasniegšanai, un demonstrēt interakcijas vai pretdarbības sekas.

WSYA konkursā piedalījās 612 projekti no 101 valsts, 5 kategorijās. Katrā kategorijā 3 kārtās starptautiska žūrija no 20 jauno mediju, jauniešu piesaistes un Jauniešu kultūras portāls HC.LVsociālās iesaistīšanas ekspertiem izvēlējās trīs uzvarētājus un divus otrās vietas ieguvējus, starp kuriem kategorijā "Izveido savu kultūru!" ir arī Jauniešu kultūras portāls HC.LV. Par uzvarētājiem šajā kategorijā tika atzīti Vācijas, Lielbritānijas un ASV pārstāvji.

Kategorijā "Izveido savu kultūru!" (Create your Culture!) tiek likts uzsvars uz online platformām un aplikācijām, kuras pauž jaunu cilvēku iedomas, idejas un vērtības, daloties ziņās, ļaujot tiem iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos, stiprinot sociālo taisnību, veicinot dažādu valodu un kultūru zināšanas, atbalstot daudzvalodību, veidojot jaunas mūsdienīgas kultūras formas, saglabājot iepriekšējās zināšanas un tradīcijas.

Līdz šim neviens projekts no Latvijas nav guvis tik augstu atzinību nedz World Summit Award konkursā, kuram tiek veikta atsevišķa Elektronisko Mediju balvas atlase Latvijā, nedz World Summit Youth Award konkursā.

Deniss FedotovsViens no Jauniešu kultūras portāla HC.LV pārstāvjiem un veidotājiem, Deniss Fedotovs, ir uzaicināts apmeklēt WSA Gala apsveikšanas pasākumu, kurš notiks no 10. līdz 13. aprīlim Meksikā, Monterejā, kur notiks arī dažādas radošās darbnīcas, konferences, būs iespēja satikties un diskutēt ar citiem WSA uzvarētājiem, IT ekspertiem, biznesa līderiem, multimediju producentiem un radošajiem darbiniekiem, kā arī dažādu valstu valdību pārstāvjiem.

Neskatoties uz Ārlietu Ministrijas brīdinājumiem par cūku gripas draudiem, portāla HC.LV pārstāvis Deniss Fedotovs tomēr pieņēma uzaicinājumu piedalīties WSA Gala apsveikšanas pasākumā, jo ANO pārstāvji un WSA konkursa organizatori apgalvo, ka kaut arī uz 25. aprīli cūku gripa ir konstatēta 7 Meksikas reģionos, Monterejas pilsētas reģions nav to starpā, kā arī sola turpmāk informēt par tālāko notikumu attīstību un to, kā pasargāt sevi pēc iespējas no cūku gripas.

]]>
Jauns portāls veselīga un dabīga uztura piekritējiem – www.evielas.lv Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/www.evielas.lv-213/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/www.evielas.lv-213/ Thu, 19 Feb 2009 14:56:02 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Patīkama ziņa ikvienam, kam rūp veselīgs uzturs - ir izveidots jauns Interneta portāls www.evielas.lv.

Šajā portālā varat atrast izsmeļošu un vispusīgu informāciju par pārtikas piedevām, to ietekmi uz veselību un izcelsmi. Turpat arī iespējams jau pirms došanās uz veikalu apskatīt savu iecienītāko pārtikas produktu sastāvu un pārliecināties, vai tajos nav kaitīgu vielu.

Ne vienu vien cilvēku mulsina uz produktu iepakojumiem redzamie "E" burtiņi. Vieni biedē, ka E vielas izraisa dažādas slimības un pat ļaundabīgus audzējus. Citi savukārt apgalvo, ka pārtikas piedevas ir nekaitīgas un atgādina, ka to vidū ir arī citronskābe un C vitamīns. Tomēr ir skaidrs, ka cilvēkiem, kuri ir jutīgi un alerģiski, būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība pārtikas produktu sastāvam un tajā esošajām pārtikas piedevām. Tāpat arī īpaši uzmanīgi pārtika jāizraugās bērniem un grūtniecēm. Portāls Evielas.lv dod iespēju katram pašam iepazīties ar plašu informāciju par pārtikas produktiem pievienotajām piedevām, lai izvēlētos vislabāko un veselīgāko uzturu sev un savai ģimenei.

Portāla Evielas.lv apmeklētāji var arī iesaistīties tā veidošanā, iesūtot fotogrāfijas ar pārtikas produktu iepakojumu un sastāvu. Bildes tiks publicētas portālā, kur tās citiem apmeklētājiem nodrošinās informāciju par populārāko produktu sastāvu un atvieglos ikdienas pārtikas pirkumus. Palīdzi uzlabot portālu Evielas.lv, lai izvēlēties dabīgu un veselīgu pārtiku kļūtu aizvien vienkāršāk!

 

Evielas.lv

]]>
Case Study - dzejolis.lv Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/case-study-dzejolis.lv-206/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/case-study-dzejolis.lv-206/ Mon, 29 Dec 2008 00:22:23 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Īsumā - neliela izpēte, 3 dienu darbs un 10 000+ apmeklētāju pirmajā mēnesī.

Vienmēr esmu lasījis par to, kā ārzemēs tiek ieteikts uzsākt online biznesu. Jāatrod atslēgvārds, kuru cilvēki bieži meklē Googlē, un uz kuru nav liela konkurence. Tad tiek veidota mājaslapa, kura tiek optimizēta uz šo atslēgvārdu, tiek iegūts trafiks, kurš beigās tiek monetizēts (pārvēsts naudā).

 

Personīgi man ir grūti iedomāties šādu biznesa variantu, jo es nevaru sevi iedomāties veidot biznesu par tēmām, kuras mani neinteresē. Taču, pamanīju, ka dzejas sadaļa Jauniešu kultūras portālā HC.LV iegūst regulāri diezgan daudz apmeklētāju, tāpēc radās doma, ka šī lieta jāpapēta sīkāk. Izrādās, ka cilvēki diezgan daudz meklē dzejoļus, un tā nu pamazām tas viss attīstījās līdz jauna projekta izveidei.

 

 

dzejoļi - Google Insight dati

 

Spriežot pēc statistikas, cilvēki meklē dzejoļus ne jau tāpēc, ka viņiem pašiem patiktu dzeja, bet gan tāpēc, ka apsveikuma kartiņās ir jāieraksta kāds pantiņš. Un kā redzams no datiem, ko var iegūt iekš Google Insights, tad pats aktīvākais dzejoļu meklēšanas laiks ir Ziemassvētki, vēl cilvēki meklē dzejoļus uz Valentīndienu, Lieldienām un arī uzsākot mācības septembrī (1. septembris, skolotāju diena, utt.).

 

Papētot sīkāk Google AdWords atslēgvārdu rīkā, var redzēt, ka ir arī citi populāri (kaut arī ne tik ļoti, kā "Ziemassvētku dzejoļi" atslēgvārdi, saistībā ar dzejoļiem.

 

 

dzejoļi - Google AdWords dati

 

Papētot konkurenci, tika izlemts izveidot atsevišķu tematisku dzejoļu vortālu. Projektam tika izvēlēts domēna vārds dzejolis.lv, kurš ļoti labi atbilst no SEO viedokļa gan frāzei "dzejoļi", gan "dzejoli", gan "dzejolis". (Var vēl darbūt Latvijā labus domēna vārdus, ja rūpīgi pameklē!) Pagāja apmēram 3 dienas, lai uzstādītu CMS, pielāgotu atbilstošu dizainu, izveidotu pirmās tematiskās sadaļas ("Ziemassvētku dzejoļi" un "Jaungada dzejoļi", protams) un pievienotu pirmos dzejoļus.

 

dzejolis.lv logoProjektā tika iesaistīts vēl viens cilvēks, kurš nodrošina regulāru dzejoļu atlasi un pievienošanu, lai gan jāatzīstas, ka pēc pirmo dzejoļu pievienošanas man pašam tik ļoti iepatikās atlasīt un lasīt skaistus dzejoļus, ka vēl aizvien brīvajos brīžos ar to nodarbojos, kaut arī tas neietilpst manos "darba pienākumos".

 

Pamazām tika izveidotas vēl dažas sadaļas, vadoties pēc dzejoļu tematikas un pēc tā, pēc kādiem atslēgvārdiem cilvēki meklē dzejoļus vairāk. Arī vadoties pēc "sezonas" ir ieplānots pievienot vairāk atbilstošos dzejoļus, piemēram, pirms Ziemassvētkiem uzsvars tika likts uz Ziemassvētku dzejoļiem, pirms Jaunā gada uzsvars uz Jaungada dzejoļiem, bet pirms Valentīndienas uzsvars tiks likts uz dzejoļiem par mīlestību.

 

dzejolis.lv statistika

dzejolis.lv statistika (spiediet uz attēla, lai to palielinātu)

 

Tagad, pēc Ziemassvētkiem, var teikt, ka šī ideja ir bijusi veiksmīga, jo mēneša laikā dzejolis.lv, kurš sastāv no ~50 lapām, ieguva 10 000+ apmeklētāju, protams, ka lielākā daļa bija nākuši no Google meklējot Ziemassvētku dzejoļus - jo tuvāk Ziemassvētkiem, jo vairāk. 23.decembrī dzejolis.lv, kā jau to varēja paredzēt, pēc iepriekš veiktā pētījuma, apmeklēja visvairāk apmeklētāju - 2500+, un pēc tam apmeklētāju skaits atkal ir "noplacis" uz 100+ apmeklētājiem.

Domāju, ka mēnesi vecam projektam, tas ir pavisam neslikts rādītājs, kuri uz nākamo gadu tiks noteikti uzlaboti, jo iespējas, kur augt un attīstīties vēl ir. Arī Google diezgan labi indeksē dzejolis.lv, par ko jāpateicas CMS, kas ir ļoti labi optimizēta Googlei, kā arī regulārai satura papildināšanai.

 

 

dzejolis.lv statistika

 

Jāatzīmē, ka apmeklētāju komentāri iekš dzejolis.lv patīkami pārsteidz pozitīvā nozīmē un motivē tik darboties tālāk.

 

 

dzejolis.lv statistika

dzejolis.lv atslēgvārdu statistika (spiediet uz attēla, lai to palielinātu)

 

Nākotnē tiek plānots regulāri papildināt dzejolis.lv saturu ar jauniem, skaistiem dzejoļiem. Protams, ja kāds vēlas iesūtīt publicēšanai sevis rakstītu dzejoli, tad to droši var darīt. Domāju arī par sadarbību ar apsveikuma kartiņu un atklātnīšu tirgotājiem un/vai puķu un dāvanu tirgotājiem. Tā, ka, ja kāds vēlas veidot sadarbību, dodiet ziņu, kontaktus atradīsiet iekš dzejolis.lv.

]]>
Pirmā meitene tribīnē Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/pirma-meitene-tribine/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/pirma-meitene-tribine/ Fri, 24 Oct 2008 20:52:55 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Viņai ir lielisks blogs, interesants darbs, foršs džeks, divi kaķi, un viņa visiem patīk.
Lai gan daži viņas portāla tribine.lv raksti saceļ pamatīgu ažiotāžu Latvijas blogosfērā, viņa tik un tā visiem patīk un skapjos skeletus neglabā. Ar Martu man ieteica aprunāties kāda mana bloga lasītāja, sakot, ka manas intervijas ir tikai ar džekiem, bet šajā lauciņā darbojas arī dažas un spilgtas meitenes. Marta ir tieši tāda, bet nevērtējiet pārāk skarbi, jo viņa ir mana pirmā meitene.

Marta Krivalde - tribine.lv bossČau, vai arī varbūt tev ir ērtāk pa e-pastu?

Atkarībā no jautājumiem (smejas), bet nē, nu mēģinām caur Skype.

Bet tas būs tik un tā ilgi, jo ne es žurnālists un ne tu no darbiem brīva.

Jā, nu protams.

Pie tam tu vēl esi meitene.

Nē, nu kas tad tas tāds tagad bija (smejas). Es strādāju tīrā vīriešu kolektīvā, tā kā nebaidies. Nebūs tā, ka kliegšu, ka gribu rozā poniju un kāpēc tu to nesaproti.

Labāk būtu ja kliegtu, meitenei jābūt arī meitenei. It sevišķi poniju jautājumos.

Nu to es atļaujos mājās.

Pilsoniskā žurnālistika. Kāpēc ne „Ievas māja?”

Kas ir Ievas māja? Nu „Ievas mājā” es nerakstu, jo man absolūti neinteresē padomi par to, kā izkrāsot savu ikdienu. Man vienkārši tāda žurnālistika liekas garlaicīga.

Pilsoniskā žurnālistika mani sainteresēja, jo tas bija kaut kas jauns, kaut kas, kas nav pakļauts nekādiem “gostiem” un man likās interesanti ieraudzīt - ko dara cilvēki, kad viņiem viss ir atļauts. Nu ar domu, gānies par Latvijas žurnālistiku - nu lūdzu, tagad tev ir iespēja pamēģināt pašam un izdarīt savādāk.

Man ir pāri pa 30, kas ir „gosti”?

Pamatlikumi. Pieturēšanās pie žurnāla iekšējās rakstīšanas kultūras kaut kādas. No sērijas - par losi nevienu saukāt savā rakstā nedrīkst.

Un tribine.lv tu pati arī raksti?

Jā, daudz un dikti. Pēdējā mēnesī mazāk, jo esmu tikusi pie palīga, bet principā visu šo pusotru gadu pati aktīvi rakstīju. Diemžēl jāatzīst - pārsvarā visādu draņķi, kaut kādi nopietnāki raksti ir tikai daži. Man pašai pārāk neinteresē nodarboties ar žurnālistiku, man patīk vadīt un attīstīt šo projektu. Ja būtu gribēju nodarboties ar žurnālistiku, nebūtu gājusi prom no LNT.

Paskatoties tribine.lv galvenos rakstus, tur pārsvarā ir par dzīves izkrāsošanu. Playboy meitenes un 60-to gadu erotika.

Nu jā, tā arī ir tā mūsu sabiedrības galvenā interese. Nezin kāpēc visi ir iedomājušies, ka pilsoniskā žurnālistika ir tikai atmaskojoši raksti par valsts amatpersonām un apcerējumi par demokrātiju.

Kas tad ir tā pilsoniskā žurnālistika?

Pilsoniskā žurnālistika ir milzīga mēslu bedre, kur ik pa laikam iemirdzas pa dimantam. Tomēr tas nenozīmē, ka lasītājiem tie dimanti interesē. Es jau sen esmu definējusi, ka pilsoniskā žurnālistika ir nenormāli plašs jēdziens, tajā ietilps meli, sekss, draņķi, politika un šizofrēnija. Nevajag domāt, ka pilsoniskā žurnālistika ir kaut kāds cilvēka augstāko vērtību atspoguļojums.

Privātā dzīve pašu spēkiem?

Nu šobrīd Latvijā tā tas izskatās. Bulvārprese taču it visur ir pirkta un interesē. Tātad cilvēki arī par to grib paši rakstīt.

Cik tribine.lv ir kas regulāri raksta tieši jums?

Ļoti aptuveni varu teikt - kādi 15 cilvēki. Tomēr ir daudz tādu, kas sāk aktīvi, tad pazūd. Ir daudz tādu, kas mēnesī uzraksta vienu rakstu, bet tā jau veselu gadu.

Un ja es pareizi saprotu, viņi ar savu rakstīšanu var nopelnīt?

Tiem, kam to esmu piedāvājusi - jā. Vienu latu par ziņu. Ir tādi, kas ir arī atteikušies no šīs naudas. Taču mums nav sistēma - uzraksti vienu rakstu un uzreiz dabūsi latu.

Un kā tribine.lv nopelna šo naudu, ko samaksāt saviem žurnālistiem?

tribine.lv ir tikai viens no SIA “Nerealitāte” piederošiem portāliem un biznesiem, mēs šobrīd nepelnām neko. Mūs, tā teikt, “subsidē.” Pie tam vēl - tikām pie Zaļās gaismas investīcijām mūsu uzņēmumā un daļa no šīs naudiņas tiek novirzīta arī tribīnei.

Kas ir šīs zaļās gaismas investīcijas?

Tas ir uzņēmums, kas izveidojās un darbojās valsts atbalsta programmas ietvaros, tur darbojas vairāki “lieli” cilvēki no bankām un tamlīdzīgi, kas skatās, kā šīs investīcijas tiek izlietotas. Mēs ar viņiem regulāri tiekamies, viņi mums dod vērtīgus biznesa padomus, palīdz ar kontaktiem. Tā pat nav tikai un vienīgi finanšu investīcijas, tās ir arī “labo padomu” investīcijas. Šobrīd gan šis fonds vairs jaunus uzņēmumus, kuros investēt, nemeklē. Bet, cik zinu, citi kas ieguva šīs investīcijas, ir saistīti ar kaut kādām IT lietām, tehnoloģijām, mēdijiem.

300 000 Ls interneta izklaides un informatīvā satura portālu biznesā. Tā ir tribine.lv?

Tā ir SIA “Nerealitāte”. Tribīne no tās summas saņem mazu, mazu daļiņu. Kā jau teicu - mums ir arī citi biznesi un plāni, ko gan laikam šobrīd vēl nedrīkst atklāt.

Es savā RSS lasītājā biju ielicis Agra Krusta blogu par putnu bildēm un nesen pamanīju, ka viņš fotogrāfē arī tribine.lv, bet tagad izrādās ka viņam pieder tribine.lv

Un viņam pieder visa SIA “Nerealitāte”. Viņš ir mans boss. Lai gan teorētiski tribine.lv domēns ir reģistrēts uz mana vārda un tas ir mans projekts, par kuru vienojāmies, ka viņu ņemšu un attīstīšu. Tā nebija kaut kāda spiesta lieta, tas bija tā - ja tev ir tāda ideja, ņem, dari, rīkojies.

Vai tribine.lv ir konkurenti?

Nē. Par konkurentiem es uzskatu tos, kas var atņemt lasītājus. Internetā šāda konkurence, manuprāt, pastāv tikai starp lielajiem ziņu portāliem - delfiem, tvnet un apollo. Bet arī, lielākā daļa cilvēku lasa vismaz divus no trīs šiem portāliem.

Tad jau tev viegla dzīve, jeb visus rakstus jāizlasa un lielā poga jāspiež?

Es izlasu visus rakstus pēc tam, kad tie ir publicēti, lasu visus komentārus, tagad arī lieku klāt atslēgvārdus, lai rakstiem veidotos saistīto rakstu datu bāze.

Un kur ir tas interesantums? LNT laikos nebija vairāk?

Noteikti nē!

Kur tad ir tā sāls?

Es attīstu projektu - domāju skices, sadarbojos ar programmētājiem, meklēju interesantas ziņas. Mums ir arī fotogrāfs - Andrejs Strokins, kuram arī kopīgi organizējam reportāžas. Pret mums ik pa laikam vēršas ar draudiem par tiesu, nāk ciemos lamāties (smejas). Man ir interesanti, kā neliela cilvēku komanda spēj pacelt gandrīz tikpat daudz, cik lielie ziņu portāli. Strādāt tradicionālajos mēdijos - tas ir raustīties no priekšniecības, nekad neko līdz galam nezināt un taisīt reportāžas par to, par ko liek un galvenais tā, kā tev liek.

Vai LNT tā notiek?

Tā notiek visur. Visur ir galvenais redaktors, kurš 90% pasaka ko, kur, kā un cik.

Izņemot tribine.lv?

Nu mēs taču nevienam neliekam iet un rakstīt par to un to. Izņēmums ir Andrejs, bet arī, ir lietas, ko viņš ir pateicis, ko nebildēs un mēs nekad viņam to nespiežam. Andrejs, starp citu, arī savā ziņā ir īstas pilsoniskās žurnālistikas pārstāvis - viņš pameta darbu fotoziņu aģentūrā, lai nāktu strādāt uz tribīni. Samaksa proporcionāli darbam noteikti sanāk mazāka.

Ja TVnet piedāvā pārpublicēt mana bloga rakstu, kāpēc lai es izvēlētos rakstīt tribine.lv?

Izvēlies rakstīt abos! Bet ja drīkst tikai vienā, tad es noteikti publicētos TVnetā, skaidrs taču. Tāpēc jau tribīnei ir vajadzīgs uzaudzēt kaut kādu kritisko apmeklējumu. Otra lieta - ja tev interesē mazāk degradējošu komentāru - tad gan labāk publicēties tribīnē.

Kuras tēmas tribine.lv ir brīvas rakstīt gribētājiem?

Visas tēmas. Mums taču nav nekādu ierobežojumu. Maz raksta kino un grāmatu recenzijas. To vajadzētu, bet es nevaru galvot, ka tas būs lasīts produkts, tas vienkārši ir nepieciešams, lai kaut kā kvalitatīvi stātos blakus visiem tiem draņķiem par Britniju, seksu un tamlīdzīgām lietām.

Ir vairāki blogi, kas raksta par izlasītām grāmatām. Jūs paši nepiedāvājat pārpublicēties?

Esmu uzrunājusi blogerus jau pirms kāda laika. Visi blogeri zina, kas ir tribīne. Es nevaru nevienu piespiest publicēties, pie tam - bieži jāuzklausa dažādi vienvirziena argumenti, kāpēc tribīne ir garām. Tas nogurdina.

Bet iedzimtā latviešu kautrība, slikti rakstu, kuru tas interesēs?

Nu ja kauns, tad neko, es jau nedodu atļauju - tu drīksti rakstīt, tu nedrīksti, es pat nezinu, kas slēpjas aiz nikiem. Vēl vairāk - rakstīt var arī anonīmi. Un lēnām jau šādi tādi blogeri pārpublicējas, es domāju, ka lielākā problēma - 90% blogeru raksta neinteresanti, vai interesanti ļoti šaurai sabiedrībai. Loģiski, ka viņiem ir bēdīgi, ja rakstu beigās maz izlasīs, nenovērtēs, nekomentēs. Tad labāk sēdēt savā blogā, kur tev ir 10 fani.

Pati tribīne pretī nepanāks, jaunus talantus neatklās?

Zini kā - mēs aicinājām uz pilsoniskās žurnālistikas balvu, reāli, izsūtīju personīgus e-pastus. Uzmini, cik blogeri piedalījās tajā pasākumā? Neviens. Nu man daudz izdevīgāk ir savu laiku veltīt, piemēram, braucot pa augstskolām un stāstot, kas ir tribīne un jaunie mēdiji, nekā auklēties un lūgties blogerus.

Viņi ir tik bezcerīgi?

Vienkārši ideja pilnu laiku strādāt ar Latvijas blogeriem ir nerentabla. Es esmu viena uz visu šo projektu. No blogeriem, kas māk rakstīt, es laikam uzsvērtu Jeremy un Ms Marii.

Bet kaut kas labs blogošanā tak ir?

Ir kas, ko es gribētu norādīt saistībās ar mūsu blogosfēru. Man liekas ļoti pozitīvi tas, ko dara Aija Jonāne, Maksims Berjoza un Artūrs Mednis - tās konferences, īpaši, kas domātas NVO. Jo tā ir kaut kāda reāla blogeri in action rīcība, kaut kas noderīgs. Un ir nenormāli forši, ka tie cilvēki ir atraduši veidu kā ne tikai darīt to, kas viņiem interesē, bet arī palīdzēt attīstīt visu to interneta un IT iespēju lauciņu. Pie tam - tik brīvā formā, kādā notiek visi tie Bridgecamp.

Vai tribine.lv ir atvērta idejām?

Jā, bet tikai izsvērtām, plānotām un abpusēji izdevīgām. Tādā ziņā - mēs dosim jauniešu organizācijām brīvas baneru vietas. Ja es redzu, ka pasākums ir reāli plānots un pārdomāts. Taču nav tā, ka es piekrītu visiem baneru apmaiņas piedāvājumiem. Es domāju - tas, ka tribīne ir atvērta idejām, ir acīmredzams, jo bieži vien mēs taisām jaunu versiju, kur iekļaujam tieši lasītāju vēlmes, pat ja tās ir mazpopulāras.

Kas ir tribine.lv apakšā? Pašu programmēta?

Jā. Sākumā gan mēs diezgan neveiksmīgi devām viņu programmēt Indijas programmētājiem, bet tur kaut kā mums neizdevās pārvarēt kultūras atšķirības. Tad tādu puspabeigtu produktu turpinājām glābt paši. Vēl joprojām ik pa laikam izlec kāds gļuks, ko saucam par “indiešu dāvaniņām.”

Parastajos ziņu portālos ir problēmas ar komentāriem. Kā ir jums?

Mums ar komentāriem problēmu nav. Izņēmums bija Dina Dannes skandāls, tur beigās bija jāskatās ik pa 15 minūtēm un jādzēš. Bet, es protams rēķinos, kad sasniegsim kaut kādu lielāku masu, palielināsies arī degradējošo komentāru skaits

Cik daudz cilvēku jūs dienā palasa?

Darba dienā ap 6000 unikālo lasītāju. Sestdienās svētdienās tas nokrīt vismaz uz pusi.

Sen atpakaļ jūs pārpublicējāt vienu manu rakstu, jūs skatāties blogos un meklējat ko varētu tribine.lv ielikt?

Jā, nekur.lv ir viens no maniem mīļākajiem latviešu saitiem, tas ir obligāti jālasa tāpat kā delfi, tvnet un apollo. Ja kaut ko inčīgu atrodu, tad lieku iekšā. Paši jau neprotas un uzskata zem sava goda (smejas).

Vai tad ir vērts apollo, tvnet un delfi lasīt?

Protams! Man interesē, kas notiek arī tajā lauciņā, kur tribīne netiek klāt. Un ir interesanti vērot, kā šie portāli strādā un uz ko katrs koncentrējas.

Bet vai tad tribīnei ir tāds mērķis?

Nu kāds mērķis - tās ir ziņas, kas man interesē ne tikai kā tribīnes pārstāvim, bet arī kā cilvēkam, kā latvietim! Un bieži vien man par notiekošo ir viedoklis, ko tad arī uzrakstu tribīnē.

Kādus drukātos mēdijus tu pērc un lasi?

Nekādus - mums darbā nāk Diena, Latvijas avīze, Dienas bizness un žurnāls Klubs - to tad arī izlasu. Bet presi vispār lasu katru otro - trešo dienu.

Un no televīzijas?

Man mājās ir 4 programmas - reizi nedēļā paskatos Panorāmu, LNT ziņas, ja ir laiks - skatos biežāk tieši ziņu raidījumus.

Un Latvijas princesi?

Sākumā skatījos, pēc tam apnika, laikam otro, trešo un ceturto sēriju noskatījos. Bet vispār sekoju līdzi, kas tur notiek.

Un tos dziedāšanas un dejošanas superšovus?

Zvaigžņu lietu skatījos tāpat kā princešu šovu, bet arī tad apnika, koru šovu redzēju vienu sēriju, mēģināju skatīties otro, bet nespēju dēļ reklāmām - tur tas priekšnesums ir 2 minūtes un tad 20 minūtes tukša diršana un reklāmas. Koru kari man likās vismaz kvalitatīvāka dziedāšana, bet nu jā, vairs neskatīšos, jo izbesīja, ka tik ilgi jāgaida tas priekšnesums. Zvaigžņu lietus vienkārši apnika - vadītāji visu laiku vienādi uzvedās un jokoja, šovs garām.

Nikna uz visiem šoviem?

Nē (smejas). Man reāli sāp, ka latvieši nemāk taisīt šovu. Mums nav humora izjūtas un tas nav forši.

Varbūt vajag pilsoniskos šovus? Pamēģināt pašai un izdarīt savādāk?

Nē, es noteikti neesmu šovu cilvēks. Pilsoniskie šovu būtu dizāsters (katastrofa). Šovu producēšana ir augstas kvalitātes produkts. Jāpieturas pie tā, ka pāri visam stāv kvalitāte, nevis kā Latvijas Princesē, kur ainas Rundāles pilī izskatās pēc mājas porno. Tur jāzina kaut kādi principi.

Un interneta mēdijiem tādu nav?

Latvijā interneta mēdijiem nav šovu. Cik esmu novērojusi - līdz šim vienīgie ir bijuši “Brīnumainās pārvērtības” stilā, kur sievietes uztaisa smukas. Tagad TVNets kaut ko ākstās, bet arī - tur nav atdeves ne tehnoloģiskā, ne marketinga ziņā.

Kas tas ir par TvNet šovu?

Nu tur liek slaveniem cilvēkiem iejusties kādā profesijā - Māris Gulbis vienu dienu pavada bērnudārzā un tēlo audzinātāju, Sončika vienu dienu strādā laukos.

Un kā cilvēks, kurus blogus tu lasi, vai arī nepietiek laika?

Es lasu sviesta cibas blogus. No pārējiem blogiem es cenšos ieskatīties mosties.org. Bet pārējo visu caur nekur.lv.

Vai tu pati arī darbojies sviesta cibā?

Jā, jau 6 gadus un ļoti aktīvi. Bet jāatdzīst, ka tur ir lielākais vairums zematslēgas ierakstu, kurus nepubliskoju.

Kāpēc tā? Izmanto kā privāto dienasgrāmatu, vai tikai draudzenēm rādi?

Mani pārāk neinteresē arī šāda filozofēšana. Manu Sviesta Cibas blogu lasa varbūt 4 cilvēki, kas pazīst mani realitātē. Tur ir mani virtuālie draugi, ar kuriem esmu radusi kaut kādu foršu saikni. Zem atslēgas es parasti rakstu kaut ko privātu, intīmu, par darbu, ģimeni. Kādreiz tā nedarīju, bet kopš sāku darboties tribīnē, noslepenoju.

Bet man šķiet ka tieši tādi blogi pietrūkst - privāti, intīmi… Un nevis par SEO krāpniekiem un jaunajiem telefoniem.

Jā, bet tu taču saproti, ka, ja man pievērš pastiprinātu uzmanību un zina, kā mani patiesībā sauc, es nevēlos publiskot privātas lietas. Man liekas, ka šādi blogi var pastāvēt tikai tad, ja izdodas saglabāt anonimitāti. Bet tā kā nekad apzināti neesmu slēpusi, ka marina ir Marta Krivade, tad kaut kādus ierakstus padarīju neredzamus visiem.

Kāpēc blogeriem nepatīk cibas rakstītāji?

Viņiem skauž, ka cibā visi tik gudri (smejas). Nē, nu es nezinu, tiešām.

Kāpēc tu sāki rakstīt cibā?

Tur rakstīja mana māsa un es lasīju, toreiz tur vēl varēja rakstīt tikai ar uzaicinājumiem. Pēc tam, kad es pāris reizes māsas blogā anonīmi iekomentēju, viņai laikam apnika un atsūtīja man ielūgumu. Toreiz man likās stilīgi - tur iepazīties ar jauniem cilvēkiem, iebraukt visā tajā “rakstīšanas” fiškā. Man patika doma, ka tu raksti daļēji priekš citiem, jo dienasgrāmatas es nekad neesmu tā rakstījusi un internetā tu dabū kaut kādu atbildi. Visi tevi sauc par duru, tad tu apstājies, padomā un saproti - točna dura. Man rakstīšana cibā ir reizēm ļoti palīdzējusi, apstāties, padomāt, nomierināties. Tur ir tāda īpatnēja vide - milzīgā koncentrācijā daudz interesantu, dzīves pieredzes bagātu cilvēku un vēl arī rakstnieki, dzejnieki. Tas viss veido absolūti unikālu informācijas telpu.

Sviesta Ciba kā reālā tribīnes dzīve un blogi kā nolaizītie politkorektie lielie portāli?

Nē, tribīne ir baigais pops, bet lasāms. Sviesta Ciba ir kaut kāda maza kopiena ar īpatnēju vidi kurā ir grūti iekļūt. Vispār - viena lieta, ko es gribu īpaši uzsvērt par blogiem un Sviesta Cibu - abas tās auditorijas ir diezgan snobiskas, tikai katra savā stilā. Abas ir neatvērtas un nedraudzīgas, cilvēkam ir “jāizpilda” kaut kādas lietas, lai iegūtu kaut kādu statusu tajās vidēs.

Tā kā mani bloga lasītāji ir ēdiena, grāmatu un veselīga dzīves vieda piekritēji - tu skrien, grāmatas lasi un burkānus ēd?

Kad dzīvoju Juglā, trīsreiz nedēļā skrēju pa 10 km, tad diemžēl pārcēlos uz centru un tagad divas reizes nedēļā vien eju vingrot. Ēdu veselīgi, grāmatas lasu viļņveidīgi - tagad mēnesi neko neesmu lasījusi, pirms tam izlasīju kādas trīs. Bet gadā kādas desmit izlasu.

Kas bija pēdējā grāmata ko esi izlasījusi?

Nils Sakss - Nopietnie nolūki. Pirms tam man bija vērtīgs laiks slimnīcā, kad 3 dienās izrāvu 2 grāmatas. Dž.Orvels „Lai plīvo aspidistra” un Bankovska “Drēbes jeb Ādama tērps”.

Un kur tribine.lv ir Nila Saksa grāmatas recenzija?

Man viņa rakstītais ļoti patīk. Kā teica Reinis Tukišs, satori.lv redaktors, viņš ir cilvēks, kas savus darbus raksta ar sižetu, tāpēc tos ir interesanti lasīt. Man arī ļoti patīk Nila grāmatas makets, tas gan, man liekas, latviešiem izdodas - man patīk maketi, īpaši izdevniecības 1/4 satori maketi. Bet man no Nila Saksa bail. Viņš ienīst sievietes. Es nemāku rakstīt recenzijas, pie tam, ap mani ikdienā ir pārāk daudz “augstās raudzes” rakstītāju, es negribu saņemt komentārus par neprofesionālu recenziju.

Tribinē tak var jebko publicēt…

Var, bet tas atkal ir laiks. Ja man paliek brīvs laiks, tad es kaut ko rakstu tribīnē, bet vispār - kā jau teicu - prioritāri es strādāju pie portāla attīstīšanas.

Intervija pārpublicēta no blog.broka.lv ar autora atļauju.
]]>
Intervija ar notepad.lv veidotājiem Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/intervija-ar-notepad.lv/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/intervija-ar-notepad.lv/ Fri, 15 Feb 2008 14:38:03 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Intervija ar portāla notepad.lv veidotājiem - par notepad.lv 2.0, notepad.lv 3.0, esošo situāciju un nākotnes plāniem.
Notepad.lv logo- Kā jūs sauc, ar ko nodarbojaties?
- Samurajs, melnās metalurģijas speciālists.
- Foxsk8, RTU-LF students
- Shady, LU-FMF students

- Cik cilvēku veido notepad.lv?
- Diezgan daudzi. Bez administrācijas ir arī e-žurnālisti. Nodarbošanās un vecums - visdažādākie. Ir darba devēji, darba ņēmēji, skolnieki, studenti. Portāla galvenais programmētājs un dizainers ir Foxsk8, kurš rūpējas par pašu portālu. Pārējie rūpējas par rakstiem, reklāmām, sadarības iespējām ar citiem portāliem.

- Kā tiek sadalīti pienākumi?
- Pienākumi ir stingri sadalīti. Foxsk8 atbild par grafisko un tehnisko pusi, Samurajs - par rakstiem un IT jaunumiem, Shady - par Forumu un reklāmu, utt.

- Kāds ir jūsu mērķis veidojot notepad.lv?
- Izveidot kaut ko savādāku, lietotājiem draudzīgu komunicēšanās vidi ar perspektīvu - multiportāls, kurā cilvēki varētu lasīt ne tikai IT ziņas, rakstus, bet arī labi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Kā radās ideja par notepad.lv?
- Portālā datuve.lv samilzušo konfliktu dēļ daļa lietotāju un adminu vairs negribēja dzīvot pa vecam. Nejauši atradām Foxsk8 izveidoto IT lapas skeletu, un uz tā bāzes sākās... Bija daudzas reizes, kad pašiem nepatika citu portālu attieksme, tāpēc nodomājām - kāpēc mums pašiem neizveidot savu portālu, kur rīkosimies citādāk?

- Cik daudz laika prasa notepad.lv veidošana?
- Ir dienas, kad lielu tās daļu šeit pavadām. Portāls nemitīgi tiek pilnveidots ar jaunām iespējām, idejām. Mūsu prioritāte ir lietotāju vēlmes, ieteikumi vienmēr tiek uzklausīti un izvērtēti.

- Kāds ir notepad apmeklējums?
Pagaidām, ņemot vērā specifiku un konkurenci - 300-400 unikālo apmeklējumu dienā, ceram gada laikā sasniegt 1000.

- No kurienes pārsvarā nāk apmeklētāji?
- Visai daudzi no Datuves, mazāk no boot.lv un citiem IT portāliem. Daļa vispār līdz šim nav bijuši nekur iesaistīti. Lielāko daļu apmeklētības sastāda cilvēki, kuri nākuši no dažādiem meklētājiem, Google un citiem.

- Kas ir jūsu apmeklētāji?
- Lielākā daļa - cilvēki, kas vēlas apspriest IT aktualitātes. Salīdzinājumā ar citiem portāliem palīdzības meklētāji ir mazākā daļa. Ir daudzi, kuri tikai read-only režīmā meklē informāciju, jo mūsu portāls ir brīvi lasāms, bez lieliem ierobežojumiem.

- Kādi ir plāni/ieceres nākotnē? Uz ko tiecaties?
- Izveidot plaša profila IT/tehnikas/izklaides multiportālu, lai lietotājiem pietiktu tikai ar Notepad.lv un nebūtu jāiet citur.

- Notepad.lv 2.0 – kas ir mainījies? Vai tikai dizains?
- Nē, ir ieviestas papildus sadaļas lietotāju ērtībām "Auto Lietas", "Cilvēks un Sabiedrība" u.c. Ja būs vajadzība - varam operatīvi veikt izmaiņas. Forums ir kļuvis pārskatāmāks un tematiski sakārtotāks. Uzlabots pats dzinējs, jo sākumā Google nespēja pareizi noindeksēt mūsu portālu. Visu portāla pamatu veido phpBB foruma dzinējs, kurš ir papildināts ar dažādām modifikācijām, iespējām.

notepad.lv 2.0 ekrānšāviņš
Notepad.lv 2.0 ekrānšāviņš


- Kad būs notepad.lv 3.0?
- Notepad.lv v3 tiks izlaista 2009. gadā, februāri. Portāls ik pa gadu, maina savu seju. V3 tiks iekļautas visas papildiespējas, kas netika izdarītas iekš v2. Tiks uzlabota lietotāju ērtība. Kā jau minēju portāls tiecās uz multiportāla statusu, kur pat daiļā dzimuma pārstāves varēs jauki pavadīt laiku. Par visu jau tiek domāts un arī reāli tiek pamazām kodēts.

- Vai portālam ir kādi ienākumi?
- Ienākumi ir svārstīgi un nav daudz, kuri ienāk vai nu no reklāmrakstiem vai citiem reklāmas piedāvājumiem. Daudz pelnīt - nav portāla prioritāte, uzskatām, ka internetā visam iespēju robežās jābūt bezmaksas. Nākotnē ceram ienākumus palielināt, lai varētu naudu ieguldīt notepad.lv attīstībā un popularizēšanā.

- Kādi ir sadarbības partneri?
- Sadarbības partneri ir dažādi – ir, kuri atrod mūs, ir, kurus uzmeklējam paši. Parasti tā ir baneru vai RSS apmaiņa, bet mēs tiecamies vairāk uz ko plašāku. Tā kā mūsu portāls sliecas uz multiportāla virzienu, tad citu interneta vietņu īpašnieki, kuri vēlas ko interesantu publicēt mūsu lapā ar mērķi rosināt diskusiju, - ir laipni gaidīti. Protams, ar atsauci uz savu avotu. Tas palīdzētu viņam popularizēt savu resursu – tā, ka ieguvēji ir visi.

- Kādas ir lielākās problēmas portāla uzturēšanā un attīstībā?
- Lielākās problēmas ir kā jau visiem jauniem portāliem - cilvēku piesaiste un to aktīvo dalībnieku pavairošana. Raksti mums ir regulāri - katru dienu, bet būtu jauki, ja vairāk rakstu autoru piedalītos radošajā procesā.

- Kā cīnāties ar nevēlamajiem komentāriem?
- Mēs nemīlam banot, bet to, protams, darām, kad lietotājs ir pārkāpis galējās robežas un apzināti kaitē portālam. Parasti izsakām brīdinājumus vai nokauninām. Mums ir arī efektīvs speclīdzeklis ākstiem - "Klauna statuss".

- Paldies!
]]>
Mans interneta projekts par Latviju Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/mans-interneta-projekts-par-latviju/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/mans-interneta-projekts-par-latviju/ Thu, 31 Jan 2008 14:20:24 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Nolēmu padalīties pieredzē un vīzijā par vienu no saviem mazajiem interneta projektiem - startlatvia.com
Ideja par portālu, kas domāts ārzemniekiem par Latviju, radās pirms pāris gadiem, iegādājos toreiz domēnu uz .eu bāzes, paexperimentēju ar Joomla, bet laika un apņemšanās trūkuma dēļ lēnām pametu novārtā. Pirms kāda laiciņa izdomāju tomēr iekustināt viņu no jauna, un pārcēlu ideju uz jauna .com domēna, ar vadlīniju “Latvia Information“.

Ideja balstās uz apstākļiem, ka par Latviju interesējas arvien vairāk normālu cilvēku, ne tikai stageri un sexa tūristi kuriem portāli čum un mudž. Pie reizes gribējās realizēt arī sevi kā insaidera pozīcijā, jo kurš gan labāk pastāstīs par Latviju, ja ne pats letiņš ;) Zīmīgi, ka jau, kad izdomāju taisīt šo lapu, sapratu ka tajā ir jāraksta savā stilā, atmetot stīvo oficiālo valodu, un jātiek vaļā no stigmas kas valda pārējos Latvijas portālos - tie daudzmaz viens otru atgremo. Tātad, rakstīt brīvi, interesanti, ne pārāk daudz, un ar nelielu humora piedevu. Pašam jau liekas, ka aptuveni tā arī sanāk :D

Progress pagaidām minimāls, jo, kā jau minēju, nav laika tā nopietni ķerties klāt, vienmēr atrodas atrunas - darbs, haltūras, tusiņi... Bet nu, lēnā garā kaut ko es tur lieku iekšā, tiem retajiem apmeklētājiem cerams noder. Nākotnes plāni nav nekādi grandiozie, lēnām lai ripo pa straumi, šad tad apdeiti, šad tad pārdomas par šejienes procesiem. Jā, šitas tāds nekomerciāls projekts, tas tiesa, tāpēc par trafiku un peidžrankiem neiespringstu.

startlatvia.com
Startlatvia.com ekrānšāviņš

Par domēna izvēli
“start latvia dot com” izlēmu ka ir gana skanīgs un ar savu āķi. Pirms izlemt, kādu variantu pirkt, biju entos variantus gan uz papīra rakstījis, gan prātā izrunājis, gan arī vizualizējis kā linkus. Šis variants likās sakarīgākais, varbūt ne tas labākais no SEO viedokļa, bet cilvēciskais faktors arī svarīgs.

Tā kā projektam pagaidām vēl “Under Construction” jeb “beta” stadija, tuvākā laika ieceres ir sameklēt smukāku WordPress tēmu, varbūt samainīties ar linkiem ar līdzīgām lapām, varbūt piedāvāt citiem latviešu blogeriem (arī ne-blogeriem) publicēt savus rakstus manā lapā (tā vispār nebūtu slikta ideja, jāpaštuko...), un vēl papildināt saturu dažās pustukšās sadaļās.

Wish me good luck! And don’t forget to visit my Latvia information site! ;)

(Informācija pārpublicēta no blogs.guigo.eu ar autora atļauju.)
]]>
ebay forums - viss par ebay Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/ebay-forums/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/ebay-forums/ Wed, 14 Nov 2007 13:07:04 +0200 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Ir izveidots jauns ebay forums, onkulis.com/ebay, kurā ir iespējams noskaidrot visus neskaidros jautājumus saistībā ar iepirkšanos pasaulē lielākajā un populārākajā izsoļu portālā ebay.com.
ebay forumsEbay.com ir interneta vietne, kurā iespējams iegādāties praktiski visu, ko var iedomāties, turklāt bieži par zemākām cenām, nekā Latvijā ierasts. Sakarā, ar to, ka ebay iepirkšanās process daudziem šķiet komplicēts ir izveidota palīdzības lapa.

Ebay forumā ir iespējams diskutēt par visiem ar iepirkšanos saistītajiem jautājumiem ebay sakarā, ir atsevišķa sadaļa par PayPal un amazon.com.

Ebay foruma attīstība ir tieši atkarīga no lietotāju aktivitātes, tāpēc sākotnēji forumam bija piesaistīti lietotāji, kuri aktīvi komentēja pie ebay raksta.

Taču sensenā ebay raksta komentāros sniegtās atbildes palīdzēja tikai pašiem jautātājiem, jo neviens negribētu lasīt visus ne būt ne īsos 243 komentārus, tas ir arī galvenais foruma tapšanas iemesls.

Forums piedāvā jautājumu kategorizāciju un iespēju diskutēt par konkrētu tēmu vienā vietā, lai jautājumi nedublētos un nākamajam jautātājam būtu jau gatava atbilde. Pašlaik kopīgiem spēkiem ir atbildēts uz visiem forumā uzdotajiem jautājumiem un domājams, ka tā būs arī turpmāk.

Raksta tapšanas brīdī, forumā ir veiksmīgi reģistrējušies 18 lietotāji ir izveidota 31 tēma un pievienoti 66 komentāri.

Lai iepirkšanās internetā nekļūtu par ķīnas ābeci — reģistrējies, pajautā un tev tiks atbildēts.

ebay forums

(Informācija pārpublicēta no onkulis.com ar autora atļauju.)
]]>
Jauns dzīvokļu izīrēšanas portāls - zemjumta.lv Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/dzivoklu-iziresanas-portals-zemjumta.lv/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/dzivoklu-iziresanas-portals-zemjumta.lv/ Mon, 22 Oct 2007 12:07:08 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Pirms pāris dienām mēs ar meiteni palaidām pavisam jaunu dzīvokļu sludinājumu portālu - zemjumta.lv.
zemjumta.lvZemjumta.lv sastāv no trīs sadaļām: Izīrē, Īrē, un Īrē kopā. Visi, kuriem ir apnicis mākleru uzmācīgais un negodīgais darbības stils, ir laipni gaidīti jaunajā lapā. Tā ir totāli lietotāju satura balstīta lapa un nekāda maksa par sludinājumu ievietošanu netiek ņemta! Ja vēlies izlasīt par to, kā un kāpēc tas tika radīts, tad lasi tālāk...

Vienu jauku dienu mēs meklējām dzīvokli īrēšanai un attapāmies pret vienu sasodīti riebīgu lietu - visur, kur es skatījos, bija tikai mākleru sludinājumi. Mākleri rīkojas diezgan brutāli- kad lietotāji ievieto savus sludinājumus, mākleri paņem fotogrāfijas, pārpublicē tos gan savu kantoru lapās (bez atļaujas), gan turpat ss.lv vēl pa 20 reizēm, bet jau ar savu logo un savu telefona numuru. Paskataties paši, kas darās ss.lv, vai reklama.lv, par mākleru lapām vispār nerunājot.. Beigu beigās pat sludinājuma ievietotājs vairs nevar atrast savu sludinājumu!

Kad cilvēki piezvana māklerim (bieži nezinot, kā tas dzīvē notiek), tad tiek uzaicināti atbraukt ciemos - noslēgt līgumiņu, samaksāt naudiņu u.t.t. Un ja ievācies dzīvoklī, tad jāmaksā vēl papildus vismaz viena mēneša maksa māklerim par šo “pakalpojumu”. Maksā vai nu īrnieks, vai dzīvokļa izīrētājs. Tā vai savādāk - bet kāds maksā. Mākleriem tas ir izdevīgi, bet kā ar izīrētāju un īrētāju?

Es nebiju ar mieru maksāt naudu, jo manuprāt tas ir vienkārši vēl viens krāpšanas veids. Man bija apnicis, ka viss interneta resurss ir aizd^&sts ar nekvalitatīvu informāciju, un tieši tajā brīdī man radās doma - izveidot pašiem savu reklāmu sludinājumu lapu, kurā mākleri tiek izslēgti no šīs spēles. Portāls, kurā būtu tikai privātpersonu sludinājumi bez starpniekiem. Vienkārši, bet ļoti nepieciešami. Tā tika radīts zemjumta.lv.

Mēs neaprobežojāmies tikai ar izīrēšanas un īrēšanas sludinājumiem, jo bija vēl viena būtiska lieta, kas citos servisos nebija atsevišķi izdalīta - dzīvokļa īrēšana kopā. Sadaļa īrē kopā ir domāta jebkuram, kurš grib īrēt dzīvokli, bet nevēlās to darīt viens vai arī nevēlās ik mēnesi daudz maksāt par dzīvokli. Visideālākais variants studentiem-  tā vietā, lai dzīvotu kojās, var sameklēt vēl pāris līdzīgi domājošu un kopā īrēt 4-5 istabu dzīvokli.

Tad nu portāls zemjumta.lv turpmāk kalpos par vietu, kur atrast sev “jumtu virs galvas”. Es neizplūdīšu detaļās, bet tas tiešām ir interesants un noderīgs pasākums!

Resurss zemjumta.lv ir galīgi svaigs, tāpēc datu bāze tikai tagad pildās. Pa brīdim var izlīst kāda kļūda, bet pie tā tiek strādāts un vispār jau nevajadzētu. Tāpat arī tiek aktīvi domāts par uzlabojumiem un papildus fīčām - RSS, mobilā versija u.c. Jau šī brīža versija ir piepildīta ar derīgām lietām, piemēram interaktīvā karte, un sludinājumu paziņošana uz e-pastu pēc definētiem kritērijiem.

Raksts pārpublicēts no Paula (pbs) bloga ar autora atļauju.
]]>
Tendences Latvijas tīmeklī un blogos Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/tendences-latvijas-timekli-un-blogos/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/tendences-latvijas-timekli-un-blogos/ Tue, 16 Oct 2007 00:58:23 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Pēdējā laikā ir novērojamas diezgan stipras tendences Latvijas tīmeklī.

Artūrs Mednis, Kaspars Foigts, un Atis Āre

Sekojot Artūra Medņa lipīgajam piemēram tiek veidoti dažādi startupi, īpaši blogu jomā. Laikam jau cilvēki ir iedvesmojušies no Artūra Medņa rakstiem, kurš prot pasniegt labā gaismā savus projektus.

Turpinot par Artūru Medni un viņa aizsāktajiem projektiem (mobs.lv, digg.lv, itdarbs.lv, jaffa.lv, svaigs.lv, pupi.lv u.c.), jāatzīst, ka, lai cik tie būtu paša Artūra slavināti, īpaši pie to atklāšanas, izskatās, ka lielākā daļa no šiem projektiem nokļuvuši autora aizmirstībā, jo reāli Artūram pašam nav laika organizēt to iespēju veidošanu un kļūdu labošanu, kas tiek solīta (1, 2, 3, 4 u.c.) . Itdarbs.lv un digg.lv ir vienīgie projekti, kuros kas notiek, taču vismaz ar digg.lv ir tā, ka, manuprāt, tas būs populārs tikai līdz brīdim, kamēr šajā nišā neparādīsies kāds kvalitatīvāks projekts.

Runājot par Artūra Medņa projektiem, pavisam bēdīgs liktenis piemeklēja svaigs.lv projektu, kurš pagaidām ir aizvērts ciet. Tiek gan solīts, ka būšot kas labāks vietā, bet ir tāda paruna, ka solīts makā nekrīt.

Runā, ka svaigs.lv ir veicinājis Kaspara Foigta (laacz) veidotā nekur.lv attīstību. Ielūkojoties nekur.lv, manu uzmanību piesaistīja tas, ko arī kāds cilvēks zem segvārda bubulis jau ir ievērojis – ka Atis Āre (CooLynX) savā blogā pods.lv pēdējā laikā pārsvarā atgremo informāciju, kas atrodama citur Latvijas tīmeklī. Uzreiz pamanīju kādus 3 rakstus, kuri tikuši publicēti drīz pēc tam, kad kāds cits to ir pieminējis savā blogā. Atgremoto rakstu skaitā ir arī raksts par iepriekš minētajām svaigs.lv nedienām.

nekur.lv
Jāpiezīmē, ka Atis Āre šoreiz nebija pietiekoši labā formā, un viņš bija vismaz sestais šīs ziņas atgremotājs, spriežot pēc nekur.lv datiem. Laikam arī darbs db.lv ir atstājis lielu ietekmi uz Ati Āri, spriežot pēc biežās db.lv rakstu atgremošanas.


Blogošana kā sports

Diemžēl blogošana Latvijas tīmeklī no žurnālistikas ir kļuvusi par sporta veidu, kur katrs cīnās par sevi.

Interesanti, ka par mērķi ir uzstādīts lasītāju skaits, nevis informācijas noderīgums. Tiek izmantotas dažādas metodes, lai sasniegtu virsotni. Tiek rakstīts par jebko, kas varētu piesaistīt citu uzmanību. Idejas šiem postiem (par rakstiem es tos neatļaušos saukt) parasti tiek ņemtas no kaimiņa bloga (acīm redzot tiek izmantots nekur.lv serviss, tāpēc lasot n-to postu par kādu tēmu, kuru paspēj apmuļļāt katrs otrais „sevi cienošs” blogotājs, gribās jau rupji lamāties, jo reāli nekas jauns jau netiek pateikts.

Latvijas blogu saturu pārsvarā veido vai nu garlaicīgi pašu blogotāju pārdomas par dzīvi, kuras viņi iedomājas ļoti svarīgas esam, vai dzeltenās preses cienīgas ziņas un skandāli, kurus varētu saukt drīzāk par vētrām ūdensglāzē.

Kā atpazīstamu piemēru pie pirmajiem varētu pieskaitīt Kaspara Foigta blogu laacz.lv, kur Kaspars, piemēram, mīl dot norādījumus, ko darīt citiem, tajā pašā laikā uz manu jautājumu, kāpēc pats to nedara, atbild:

deni2s, priekš kam? Man nav tam laika un es to nevēlos darīt. Viss.


Pie tiem blogotājiem, kas sava bloga popularitāti ceļ, meklējot vietēja mēroga skandālus un tādā veidā veido vētru ūdensglāzē, es pieskaitu arī jau iepriekšminēto Ati Āri, kurš ne tikai pamanījās paspēt atgremot tēmu par svaigs.lv nedienām, bet pat savā blogā pods.lv atbalsta dažādu mājaslapu uzlaušanas mēģinājumus, ar šādām darbībām pamazām pelnot publisko „fuj” komentāros.

Bez personiskajām pārdomām un vietēja mēroga skandālu aprakstīšanas, ir novērojams vēl trešais temats, par ko mīl rakstīt blogotāji – par blogošanu. Aizvien biežāk sastopu postus par „es savam blogam nomainīju WordPress versiju” vai „Kā labāk blogot”, vai visdažādākos blogu apmeklētības un RSS barotņu lasītāju topus. Nešaubos, ka šādi blogeri, nopērkot mašīnu, uz jautājumu „Kam tev mašīna?” atbild ar „Šodien aizbraucu līdz benzīntankam uzpildīties, tad uz servisu nomainīt riepas, pagājušonedēļ braucu uz CSDD iziet skati, bet parīt braukšu pirkt jaunu izpūtēju. Pat nezinu, kā bez mašīnas līdz šim varēju iztikt...”

Diemžēl dēļ tā, ka blogošana tiek uzskatīta drīzāk par sporta veidu, nevis par žurnālistiku, kopīgā tendence ir tāda, ka Latvijas blogos katastrofāli pietrūkst kvalitatīva satura. Gadās pa dažam interesantam postam, bet tie drīzāk ir izņēmumi no kopīgās tendences, jo blogotāji savos blogos mētājas no vienas tēmas otrā (parasti neizejot no „manas pārdomas – lokālais skandāls – par blogiem” rāmjiem).

Blogošanas sporta otrā kārta – citvalodīgās auditorijas piesaistīšana

Izskatās, ka šim blogošanas sporta veidam ir vairākas kārtas. Pēc tam, kad pirmajā kārtā (Latvijas apmeklētāju skaits) ir sasniegts zināms līmenis, daudzi blogotāji pāriet nākamajā kārtā – cenšoties piesaistīt saviem blogiem ārvalstu lietotājus. Pionieris šajā jomā laikam ir Kristaps Skūtelis (krizdabz), kurš (droši vien, ka Maksima Berjozas ietekmē) sava bloga postus sācis publicēt arī tulkotus krievu valodā. Līdzīgu ceļu ir izvēlējies arī NextAd.eu blogs, kura autors Dainis Zariņš paziņoja, ka turpmāk publicēsies tikai angliski, kā arī jaunais itblog.lv.

Es zinu, ka lokālos tīmekļa skandālus būs interesanti uzzināt arī krievvalodīgajai Latvijas tīmekļa auditorijai. Bet, kuru interesēs lokālās ziņas angliski? Un, ja tās nebūšot lokālas ziņas, tad kā ir iespējams konkurēt ar esošo angļu valodā veidoto saturu tīmeklī? Pie tam ņemot vērā, ka pat latviski nekāds īpaši spīdošs saturs netika veidots – tas tika lasīts drīzāk tāpēc, ka nekā labāka latviešu valodā nav.

Nav runa tikai NextAd.eu blogu, bet arī par citiem tautiešiem, kas veido blogus angļu valodā, lai nopelnītu kādu naudiņu uz reklāmām. Protams, ka tiks atgremotas tēmas, kas citur jau ir rakstītas, un ka būs arī tie daudzie lapu apmeklētāji – vienmēr atradīsies kāds nejauši ieklīdis, kurš vēl nav paspējis pieklīst citur.

Es saprotu, ka arī Delfi tagad cenšas paplašināties citās valstīs, bet diez vai Delfi ir tas, pēc kā būtu jāvadās blogeriem. (Līdz ar Delfi pārdošanu igauņu Exoress Group, igauņu koncerns ir ieinteresēts Ukraiņu versijas delfi.ua attīstīšanā, kā rezultātā pašlaik visās trijās Baltijas valstīs aktīvi tiek meklēts Delfi Ukrainas biroja vadītājs, jo līdz šim delfi.ua praktiski bija delfi.ru kopija, pielāgota Ukrainas tirgum, kur ziņas tika pievienotas no Latvijas.)

Peļņa tīmeklīBlogošanas sporta trešā kārta – pelnīšana ar blogu

Nākamā blogošanas sportaveida kārta varētu būt pelnīšana ar blogu. Mērīties ar apmeklētājiem ir viens, bet mērīties ar naudu, kas ir nopelnīta ar blogu ir daudz iespaidīgāk.

Te nu parādās dažādi seksa blogi, arī Artūrs Mednis ir aizsācis savu „seksa industrijas biznesu” atverot pupi.lv. Blogotāju aprindās pazīstamais Onkulis ir pamanījies saistīties ar šo tēmu (kā pats saka, viņš ir sarkans.lv „tehniskais aizbildnis”). Neizskatās, ka kāds reāli pelna uz blogiem Latvijā, taču tirgus tiek iekarots jau laicīgi.

Starp citu, Onkulis bez sava personīgā bloga ir iesaistījies vēl kādā startupā – itblog.lv. Skatīsimies, kas no tā beigās iznāks. Nezinu vai Artūrs Mednis vadās pēc Pareto principa, jeb tā saucamā 80/20, kas nozīmē, ka 20% no visiem ieguldījumiem garantē 80% no visiem panākumiem. Bet ja tā tas ir, tad varbūt tāpēc tikai 20% no Artūra veidotajiem projektiem ir veiksmīgi. Varbūt arī Onkulis atradīs savus 20% un līdzīgi Artūram aizlaidīs pārējos 80%, no kuriem nav tik liela atdeve.

Ideāls blogs?

Te nu rodas jautājums – vai blogs tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu veidotājs, vai tas tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu tā apmeklētājs? Diemžēl pirmā veida blogi ir pārsvarā, iespējams arī tāpēc, ka izveidot blogu mūsdienās neprasa nekādas lielās piepūles. Un blogu, kuru apmeklētājs neko neiegūst, vai iegūst ļoti maz, es nevaru nosaukt nedz par vērtīgu, nedz par ietekmīgu, lai arī cik arī tas būtu apmeklēts.

Manā skatījumā ideāls blogs būtu veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu apmeklētājs, jo tādi, kur ieguvējs vēlas būt pats blogotājs ir pilns tīmeklis. Ideālajā blogā būtu analītiski, kvalitatīvi, oriģināli raksti, nevis posti par vienu konkrētu tēmu. Lai nodrošinātu rakstu regularitāti, iespējams, ka vajadzētu apvienoties vairākiem autoriem. Ja, piemēram, apvienotos 7 autori, kas katrs reizi nedēļā publicē labu, profesionālu rakstu, tad tiktu nodrošināts, ka katru dienu parādās jauns raksts.

Protams, ka bez citām blogotāja īpašībām, tur ir jābūt pietiekami lielai drosmei, lai atmestu savu ego kopīga mērķa labā. Daži to ir izdarījuši. Skatīsimies, ko rādīs nākotne…
]]>
«Комсомольская правда» nolēmusi aptvert Baltijas tirgu Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/kp-nolemusi-aptvert-baltijas-tirgu/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/kp-nolemusi-aptvert-baltijas-tirgu/ Wed, 29 Aug 2007 21:05:03 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem «Комсомольская правда» meklē investoru, kas ļautu paplašināt darbību, ietverot arī Baltijas un Skandināvijas valstu tirgu, pie tam izveidojot Baltijas krievvalodīgo interneta portālu.
Проект предполагает вывод на местные рынки широкой номенклатуры изданий и рекламно-тематических приложений ИД КП, а также создание общебалтийского русскоязычного интернет-портала. Совокупная читательская аудитория региона, включающего в себя Латвию, Литву, Эстонию, Финляндию и Швецию, оценивается примерно в 2,5 миллиона человек. Еженедельный тираж планируемых изданий предполагается довести до 80-100 тысяч экземпляров.


Visu preses relīzi par «Комсомольская правда» plāniem var izlasīt te. Interesanti būtu sagaidīt vēl vienu interneta portālu Baltijas krievvalodīgajiem.
]]>
Mobs.lv – pagātne vai Web 3.0? Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/mobs.lv-pagatne-vai-web-3.0/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/mobs.lv-pagatne-vai-web-3.0/ Fri, 10 Aug 2007 15:24:53 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Nesen Artūrs Mednis atsūtīja aicinājumu iepazīties un patestēt savu jauno „garadarbu” – mobs.lv. Mobs.lv galvenā ideja – dot iespēju katram blogot un iesūtīt attēlus ar mobilā tālruņa palīdzību.
Pirmā doma, kas man nāk prātā – vai tiešām atmaksājas mazajā Latvijā veidot mājaslapu, kas ir domāta blogotājiem, kas lieto mobilos telefonus?

  • Cik Latvijā daudz (vai pareizāk būtu teikt – maz) cilvēku lieto mobilos tālruņus, lai izmantotu tīmekli?
  • Cik Latvijā daudz (vai pareizāk būtu teikt – maz) cilvēku blogo, pie tam to dara interesanti un saistoši?
  • Cik Latvijā daudz (vai pareizāk būtu teikt – nemaz) ir cilvēku, kas apvienotu abus pirmos punktus? Pie tam pamēģiniet uzrakstīt saistošu rakstu uz mobilā tālruņa. Uzrakstīsiet virsrakstu un jau sagursiet!

Lai nu kā tur būtu, taču laikam galvenais jau ir process un jaunās tehnoloģijas. No vienas puses, tā vien šķiet, ka Artūrs Mednis cenšas iekarot Latvijas Web 3.0 tirgu jau tagad – kā skaidro Ēriks Šmits no Google (Eric Shmidt, chairman and CEO, Google), tad Web 3.0 piedāvās iespēju izmantot tīmekļa servisus no jebkuras ierīces:

My prediction would be that Web 3.0 would ultimately be seen as applications that are pieced together [and that share] a number of characteristics: the applications are relatively small; the data is in the cloud; the applications can run on any device - PC or mobile phone; the applications are very fast and they're very customizable; and furthermore the applications are distributed essentially virally, literally by social networks, by email. You won't go to the store and purchase them. ... That's a very different application model than we've ever seen in computing ... and likely to be very, very large. There's low barriers to entry. The new generation of tools being announced today by Google and other companies make it relatively easy to do. [It] solves a lot of problems, and it works everywhere.


MOSH by NokiaInteresanti, ka ar dažu dienu nokavēšanos, arī Nokia seko Artūra piemēram un tuvojas vēl vairāk Web 3.0 vīzijai. Nesen saņēmu uzaicinājumu patestēt MOSH by Nokia. Doma tā pati, kas Artūram, tikai Nokia to ir attīstījusi tālāk – katrs var ne tikai blogot un iesūtīt bildes, bet katrs var saglabāt savā profilā spēles, melodijas, aplikācijas un video mobilajiem tālruņiem, turklāt turpat var to visu organizēt un dalīties ar citiem. Nokia sola izlaist arī software klientu Nokia tālruņiem, ar kura palīdzību visas šīs darbības varētu veikt ērtāk.

Ņemot vērā, ka Nokia tikai tagad beta režīmā ir pievērsusies sociālā tīkla veidošanai uz mobilo tālruņu bāzes (un ne jau Latvija ir tā valsts, uz kuru tiek liktas lielākās cerības), tad man sāk šķist, ka mobs.lv ir mazliet par agru ienācis „tirgū”, lai tam reāli būtu izmantotāji. Protams, ka katrs pamēģinās ieblogot, bet cik daudz dosies uz mobs.lv, lai palasītu ko jaunu un saistošu?

No otras puses, kad Nokia savu MOSH servisu palaidīs tautās (pagaidām tas ir beta versijā), tad tas piedāvās tādas iespējas, par kurām mobs.lv var tikai sapņot.

Mosh by Nokia ekrānšāviņš

Interesanti, ka mobs.lv, vēl pirms oficiālās atklāšanas ir paspējis iegūt sliktu slavu – izmantojot mobs.lv koda drošības caurumu, tika uzlauzta arī kāda cita mājaslapa - pseido-blogs sarkanais.lv (par ko īpaši gan neviens nebēdājas, ņemot vērā, ka tajā tiek čakarēti cilvēki, kuri tiešām tic, ka tas, kas tur rakstīts, nav rakstīts par naudu).

Jāpiezīmē, ka par mobs.lv domēna vārda izvēli arī neesmu sajūsmā – asociējas ar mobingu un flashmobu. Lai nu kā tur būtu, novēlēsim veiksmi jaunajam projektam (solīts bija palaist publiski nelaimīgajā datumā - 13.augustā, bet iespējams, ka dēļ drošības problēmām tā atklāšana tiks pārcelta uz vēlāku laiku)!
]]>
Ingus Rūķis dalās pieredzē, kāpēc būtu jāveido savs blogs Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/kapec-javeido-savs-blogs/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/kapec-javeido-savs-blogs/ Tue, 31 Jul 2007 19:59:33 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Krizdabz Blogā publicēts raksts, kur Ingus Rūķis, kas patreiz strādā draugiem.lv, dalās savā pieredzē, kā viņam ir palīdzējis blogs karjeras veidošanā.
Gāja laiks un kādu dienu bloga komentāros uzradās kāds cilvēks, kas lūdza, lai ar viņu sazinos, atstāja savu e-pastu. Cilvēks nepazīstams, bet nu intereses pēc aizrakstīju e-pastu. Izrādījās, ka mani publiskie pieraksti bija likuši manīt, ka esmu pietiekami izaudzis, lai manas zināšanas kādu varētu nopietni ieinteresēt. Pāris e-pasti turpu šurpu, pāris telefona zvani, tikšanās un pēc dažiem mēnešiem es jau esmu citā, stipri perspektīvā darba vietā.


Uzskatu, ka "Blogs kā sevis pārdošanas rīks" ir ļoti motivējošs raksts tiem cilvēkiem, kas māk izklāstīt savas domas rakstiski un vēl šaubās par bloga izveidi. Taču nevajag aizmirst arī citu patiesību, ka bieži vien gadās, ka "viens nav karotājs", tāpēc manuprāt ir vērts izskatīt arī variantu apvienoties vairākiem cilvēkiem ar kopīgām interesēm kopā un izvērst to pasākumu plašāku, vai pieslieties jau esošām kopienām (daži piemēri: Jauniešu kultūras portāls HC.LV, IT blogs, u.c.).

Latvijas tīmeklī katastrofāli trūkst kvalitatīva satura veidotāju!
]]>
Google par "startalapām" Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/google-par-startalapam/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/google-par-startalapam/ Tue, 03 Jul 2007 04:53:58 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Google savā oficiālajā blogā raksta ieteikumus "startalapu" veidotājiem. "Startalapas" vēsturiski nākot no Dānijas, kur tās ir ieguvušas lielu popularitāti.
startalapa.lvLatvijā līdzīga veida lapa ir tikai viena - www.startalapa.lv, kur vienā lapā ir apkopotas sagrupētas saites par dažādām tēmām.

Ja agrāk Google bija diezgan strikta nostāja pret "saišu fermām" (link farms), tad Google oficiālajā blogā publicētais raksts acīmredzami diezgan stipri sašūpo nostāju. Jo vismaz es nesaprotu, kā tad "saišu fermas" var atšķirt no "startalapām". Protams, rūpīgāk papētot, var saprast, ka europuls.lv ir "saišu ferma", kas ir izveidota tikai mākslīgai Google PR (Page Rank) uzkrāšanai, bet startalapa.lv ir "godīga" startalapa, bet vai Google tās atšķirs?

Googles ieteikumos startalapu veidotājiem nav nekā jauna: Jācenšas izmantot atbilstošu anchor text (teksts, kurš ir starp atverošo  un aizverošo <a> tagu) un <a> tagam neaizmirst izmantot title atribūtu. Protams, ka lapām uz kurām saitē, jābūt par attiecīgo tēmu un saitēšanu nedrīkst izmantot mākslīgai Google PR paaugstināšanai. Un pats galvenais, kas ir visiem šiem ieteikumiem pamatā, ka startalapas jāveido lietotājiem, nevis meklētājsistēmām kā Google, Yahoo u.c.

Lai kā tur arī nebūtu, tomēr es uzskatu, ka ja jau Dānijā startalapas ir tik populāras, tad kāpēc lai tās nebūtu populāras arī Latvijā? Piemēram, studentiem, kuri mācās pedagoģiju lieti noderētu startalapa ar resursiem uz attiecīgo nozari, tāpat kā arī citās nozarēs studējošiem. Un tas attiecas arī uz strādājošiem noteiktās jomās utt. Tikai jācepj augšā!
]]>
Yahoo! paziņo, ka informācijas meklēšana ir pagātne Motivācija un idejas Ziņas un jaunumi http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/informacijas-meklesana-ir-pagatne/ http://web.hc.lv/motivacija-idejas/zinas/informacijas-meklesana-ir-pagatne/ Tue, 05 Jun 2007 11:16:02 +0300 web.hc.lv - vortāls tīmekļa veidotājiem Yahoo!, kompānija, kuras īpašumā ir viena no trim lielākajām meklētājsistēmām, ir paziņojusi, ka meklēšana - tā ir pagātne. Mūsdienās ir jātendējas uz lietotāju personalizāciju.
The future of the web is about personalisation. Where search was dominant, now the web is about 'me.' It's about weaving the web together in a way that is smart and personalised for the user.

Tā saka Taphan Bhat, Yahoo! pārstāvis Next Web konferencē Amsterdamā.

Kā veiksmīgs personalizācijas piemērs tiek pieminēts NetVibes piedāvātais pakalpojums.

Visu rakstu angļu valodā var lasīt te.]]>