Blogs vai posts?

Deniss Fedotovs (deni2s), 19.05.2008., 10:09

Aizvien biežāk lasu, ka blogs tiek jaukts ar ierakstu blogā.

Piemēram, db.lv publicētajā rakstā ir šāds teikums:
14. maijā Db.lv saņēma e-pastu no kāda lasītāja, kurš norādīja uz interneta mājaslapā Krizdabz.lv publicētiem blogiem par to, kā bezmaksas var tikt pie Platforma Music izpildītāju skaņdarbiem.

Manuprāt pareizi būtu rakstīt "vietnē Krizdabz.lv atrodas blogs, kurā ir publicēti posti (ieraksti)". Nezinu, kurš šo tendenci aizsāka jaucot blogus ar ierakstiem blogos, iespējams, ka laikraksts "Diena", kur ir virsraksts "Jaunākie blogi", lai gan būtu jābūt "Jaunākais blogos".

Vikipēdijas definīcija vārdam blogs:
A blog (an abridgment of the term web log) is a website, usually maintained by an individual, with regular entries of commentary, descriptions of events, or other material such as graphics or video. Entries are commonly displayed in reverse chronological order. "Blog" can also be used as a verb, meaning to maintain or add content to a blog.


Latviskajā versijā gan skan mazliet neskaidrāk, bet būtība ir tā pati:
Tīmekļa žurnāls jeb emuāri (angliski: weblog, blog) ir tīmekļa lietotne, ar kuru tiek veidoti, kārtoti un parādīti regulāri ieraksti vienā tīmekļa vietnē. Visbiežāk ieraksti ir salikti apgrieztā hronoloģiskā secībā – jaunākie ieraksti vispirms. Šāda veida tīmekļa vietne parasti ir pieejama jebkuram lietotājam.Bēdīgi, ka viens no ietekmīgajiem Latvijas laikrakstiem, līdz ar db.lv un citiem medijiem kropļo valodu.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 21.05.2008. 10:12:40
Komentāra reitings: 0

Tur amatieri, kkādi studenti strādā, tikai tapēc tā tur ir. nenes peļņu tie uzņēmumi, nevar nopietnus žurnālistus atļauties. mūsdienu reaLITāTE :(

dzēsts lietotājs, 29.05.2008. 17:19:09
Komentāra reitings: 0

Tas ta puslīdz ph, ka amatieri, bet viņi vismaz ir žurnālisti atšķirībā no kaut kādiem visziņiem blogeriem, kas no sevis iedomājas baigos žurnālistus un situācijas noteicējus.

Vaardi (edgarspo@inbox.lv), 30.05.2008. 11:58:00 (ip:81.198.8.59)
Komentāra reitings: 0

"posti (ieraksti)" vietā ieteiktu "ieraksti (posti)"

dzēsts lietotājs, 01.06.2008. 14:53:35
Komentāra reitings: 0

Latviešu valodā vārds posts nozīmē ko pilnīgi citu :D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties