Par lietojamību ziņu portālos

Deniss Fedotovs (deni2s), 10.08.2009., 23:03

Sanāca nejauši saruna čatā par lietojamību un paradumiem ziņu portālos ar ar IT lietām nesaistītu cilvēku. Guvu sev dažas interesantas atziņas.

Deniss: HC.LV tomēr ir informatīvs portāls.

Jānis: Tas ir ļoti labs arguments.

Deniss: Pačolēju citus portālus - nekā īpaši labāka dizainā nesaskatīju.

Jānis: Kurus tad tu pačolēji?!

Deniss: Apollo, tvnet, delfi, diena.

Jānis: Delfi tam varētu būt vistuvākais.

Deniss: Viņš arī ir visapmeklētākais.

Jānis: Man patīk dienai, apollo un easyget - ļoti vienkārši, gaumīgi un kaut kāds knifs, kas to padara nedaudz modernāku. Delfi visapmeklētākie noteikti ir dēļ sava vecuma.

Deniss: Redzi, dienai atverot pirmo lapu milzīgs info pārblīvējums. Paskaties, cik tur ir info bloki - četrās kolonnās un tad vēl vairāki. To tak normāls cilvēks nespēj aptvert.

Jānis: Atverot tvnet paripini peles rullīti uz leju un tad pie sevis pasaki - informācijas pārblīvējums.

Deniss: Viņiem visiem līdzīgi. Tāpēc hc.lv ir vieglāk uztvert, jo tur ir mazāks info sablīvējums, lielāki burti, vairāk whitespeisa.

Jānis: Toties tur ir vairāk info - lielāka iespējamība, ka tevi piesaistīs kāds no rakstiem. Ja tu ieej iekš HC.LV un neviens no pāris pirmajiem rakstiem tevi neuzrunā tu hu*ārī uz nākamā, kas ir firefoxā atzīmēts augšā pie tiem favorīt-linkiem. Vismaz man tas kaut kā ir iegājies, kad pavirši skatos ziņu lapas.

Deniss: Labs points. Padomāšu par to. Bieži ziņu lapās izmanto peles rullīti?

Jānis: man patīk kā man skan rullītis, kad viņu rullē, tāpēc brīvajā laikā aizraujos ar viņa rullēšanu :D Bet esmu pārliecināts, ka, ja viņš tā neskanētu, tad lietderības koeficents viņam nekristos. Tā ka, jā - sanāk diez gan izmantot. Visvairāk viņu rullēju skatoties tvnetu, jo apakšā parasti ir visādi interesanti raksti no blogiem. No ziņu lapām tvnetā arī parasti pavadu visvairāk laika.

Deniss: Es laikam tur nekad līdz apakšai netieku :D

Jānis: Līdz pašai apakšai jā - tas ir tas pats, kas rullēt exelī, cerot, ka kaut kad beigsies rūtiņas, bet kādus 7cm gan bieži sanāk parullēt.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties