Mājaslapas auditorija un reklāmu aklums

Deniss Fedotovs (deni2s), 03.10.2009., 23:11

Eksperimenta pēc biju uz 5 dienām ievietojis Google AdSense reklāmas dažādos savos projektos.

Google AdSense logoReklāmas biju ielicis tepat iekš web.hc.lv, arī iekš dzejolis.lv un ehoroskopi.lv. Nolēmu paeksperimentēt, kā tad darbojas Google AdSense, kopš Google AdSense kodu ir iespējams legāli izvietot arī mājaslapās latviešu valodā.

Ar reklāmām pārāk nepārspīlēju, stipri neko neoptimizēju, taču pagājušas ir tikai 5 dienas, un ir radušies daži subjektīvi secinājumi.

Kaut arī iedomājos, ka visvairāk klikšķu savākšu tieši iekš web.hc.lv, jo te, manuprāt, varētu apgrozīties vismaksātspējīgākie klienti (tātad reklāmu mērķauditorija), patiesībā iekš web.hc.lv visu šo dienu laikā bija tieši viens klikšķis.

Web.hc.lv tika izvietota viena attēlu reklāma sākumlapā, redzamā vietā (pārsvarā tur grozījās kāda auto apdrošināšanas reklāma) un viens teksta linku/attēlu 120x600px tornis labajā pusē. Līdzīgi tika izvietotas reklāmas arī pārējos saitos. No pārējiem saitiem regulāri nāca ienākumi 0.20-0.50 EUR dienā. (Tagad mazliet paeksperimentēju ar reklāmu izvietojumu un dažādiem izmēriem, pieslēdzu klāt arī pantiņi.lv un pa svētdienu  kopā sakrājās 0.70 EUR.)

Secinājums - web.hc.lv no Google AdSense jēgas nav nekādas. Tāpēc visas reklāmas izvācu ārā no šīs lapas.

Pieļauju, ka tam ir vairāki iemesli:

  • web.hc.lv auditorijai ir izstrādājusies brīnišķīga reklāmas akluma izjūta - iespējams, tas ir saistīts ar to, ka šī vortāla lasītāji ir ar interneta tehnoloģijām saistīti cilvēki, kuri neuzticas reklāmai, bet pat drīzāk bieži vien paši ir reklāmdevēji;
  • Cik novēroju, tad Google AdSense reklāmas nebija pietiekoši atbilstošas web.hc.lv saturam un auditorija (kāds sakars auto apdrošināšanai ar web.hc.lv apskatītām tēmām? Vai tiešām dēļ pāris rakstiem [1,2], kur ir pieminēti auto?).

Pieļauju, ka web.hc.lv varētu būt brīnišķīga reklāmas vieta kādam nopietnam ar web tehnoloģijām saistītam uzņēmumam, kur būtu svarīgāki nevis kliki, bet sava tēla un atpazīstamības veidošana web profesionāļu vidū.

Un Rolands no rolandinsh.com ieteica paeksperimentēt arī ar adclik.lv reklāmām, apgalvojot, ka no ar tām viņam labāk veicās par Google AdSense.

Būtu interesanti uzzināt, kāda citiem ir pieredze ar Google AdSense un latviešu analogiem - secinājumi, novērojumi, ienākumi... Tikai, ja dalieties ar šādu info, lūdzu norādiet arī konkrētas mājaslapas, kurās atrodas reklāmas.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
`rolandinsh`, 22.09.2010. 09:13:50 (ip:46.109.50.202)
Komentāra reitings: 0

Laikam nu jau latvieši vairāk reklamējās un AdSense atkal rullē labāk :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties