Jaunietim par naidīgiem interneta komentāriem pret krieviem piespriež nosacītu cietumsodu

BNS, 21.10.2009., 01:10

Rīgas apgabaltiesa otrdien jaunietim par naidīgiem komentāriem internetā pret krievu tautības cilvēkiem piesprieda nosacītu cietumsodu.

Tiesas preses pārstāve Inese Auniņa aģentūrai BNS teica, ka apsūdzētajam tiesa noteica gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Tiesas spriedumu vēl var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Kriminālprocess par nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, kas saistīti ar komentāru rakstīšanu kādā interneta portālā, sākts jūnijā.

Veicot izmeklēšanu, izdevies aizturēt iespējamo komentāra ievietotāju Rūdolfu Treiju, kam uzrādīta apsūdzība par to, ka viņš jūnijā portālā www.tvnet.lv pie kāda raksta ievietojis komentāru, kurā pauž naidu pret krievu tautības cilvēkiem. Vēlāk līdzīga satura vēstījums ievietots arī interneta vietnē www.draugiem.lv.

Jau ziņots, ka septembra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību kādam jauneklim par naidīgiem komentāriem internetā pret latviešiem.

Drošības policija regulāri sāk kriminālprocesus, kad konstatēti internetā ievietoti komentāri, kas vērsti gan pret krieviem, gan latviešiem, ebrejiem, gan arī citādas ādas krāsas cilvēkiem.

 

(Ziņa pārbublicēta no http://www.diena.lv/lat/politics/hot/jaunietim-par-naidigiem-interneta-komentariem-pret-krieviem-piespriez-nosacitu-cietumsodu. Neko sev īsiņš, lietotājiem-draudzīgs URLītis...)


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties