Domēna nosaukumi un domuzīmes
Deniss Fedotovs (deni2s), 11.12.2007., 18:23Sex.com, zatlers.com un domuzīmes - kas kopīgs? Lasi tālāk, lai to uzzinātu! Kā arī pārdomas par blogiem, RSS un tagiem.
Agrāk vispieprasītākās un dārgākās interneta adrese bija balstītas uz pazīstamu zīmolu nosaukumiem, tagad viss ir mainījies, un visdārgākās mājaslapu adreses ir balstītas uz vārdiem un frāzēm, kurus cilvēki visbiežāk izmanto interneta meklētājos, piemēram, Google.com, apgalvo Forbes.
Visdārgākā mājaslapas adrese ir Sex.com. Šo mājaslapas adresi 1994. gadā reģistrēja kompānijas Silicon Valley programmatūras pārdevējs Gerijs Kremens (Gary Kremen). 2005. gada janvārī G. Kremens to par 12 miljoniem USD pārdeva Kompānijai Escom LLC.
Otrajā vietā ir Porn.com. Šo mājaslapas adresi iegādājās par 9,5 miljoniem USD.
Trešajā vietā ierindojas biznesa mājaslapa Business.com. To nopirka par 7,5 miljoniem USD.
7,5 miljonus USD arī samaksāja par adresi Diamond.com. Šo adresi 2006. gada maijā iegādājās Ice.com.
Piektā vieta pieder interneta adresei Beer.com. Šo adresi izveidoja Bils Fišers, kurš arī izveidoja adreses Budweiser.com un Guiness.com. Beer.com par 7 miljoniem USD iegādājās pasaules otrs lielākais alus ražotājs pēc apjoma Interbrew.
Turpat var atrast informāciju, ka ebay.com ir iespējams iegādāties domēna vārdu zatlers.com ar izsoles sākuma cenu 10 000$. Ja paskatās uzmanīgāk, tad tas pats veiklais pārdevējs, ir iepircis daudzus citus domēna vārdus ar cerību nopelnīt nākotnē:
- endzins.com
- aivarsendzins.com
- sexrespond.com
- aivarslembergs.com
- pidarasi.com
- latvijasvaldiba.com
- latvijasvalsts.com
- latvijasprezidenti.com
- zeltadrudzis.com
Kāpēc? Tāpēc, ka visi pārējie domēna vārdi sastāv no diviem vārdiem, kuri savā starpā nav atdalīti. Parasti vārdus interneta adresēs atdala ar domuzīmēm, jo pretējā gadījumā meklējot pēc "latvijas prezidenti", domēna nosaukumam latvijasprezidenti.com nebūs nekādas vērtības. Cita lieta, ja būtu bijis domēna nosaukums latvijas-prezidenti.com.
Informācija par to, kāpēc domuzīmes ir labākas par apakšējām svītrām vārdu atdalīšanai ir atrodama kāda cita raksta komentāros.
Un tagad neliela atkāpe no tēmas. Nesen iznācis The Onliner trešais numurs, kurā saistošākais man šķita raksts ar virsrakstu "Kā es varu piespēlēt informāciju blogotājam?". Diemžēl izlasot to, smagi vīlos - tulkots raksts, kas pilnībā neatbilst situācijai Latvijā. Nu nav mums Latvijā tik daudz to blogotāju, lai to veidotais saturs būtu pietiekoši kvalitatīvs, lai blogos paustajiem viedokļiem būtu vērā ņemama ietekme sabiedrībā. Līdzīgi kā ar situāciju ar RSS ziņu barotnēm - lai cik tās izmantot nebūtu progresīvi, realitāte ir tāda, ka nomācošais daudzums interneta lietotāju nemāk un nemācēs tās izmantot. Tikai retais var paziņot:
Sākšu ar atziņu – esmu RSS adikts.
Līdzīgi kā ar tagu mākoņiem un citiem "progresīvajiem" vārdiņiem. Būsim taču reāli!
web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.