Domēna nosaukumi un domuzīmes

Deniss Fedotovs (deni2s), 11.12.2007., 18:23

Sex.com, zatlers.com un domuzīmes - kas kopīgs? Lasi tālāk, lai to uzzinātu! Kā arī pārdomas par blogiem, RSS un tagiem.

raksta db.lv, tad paši vērtīgākie domēna nosaukumi ir tie, kuros ir iekļauts kāds vērtīgs atslēgvārds:

Agrāk vispieprasītākās un dārgākās interneta adrese bija balstītas uz pazīstamu zīmolu nosaukumiem, tagad viss ir mainījies, un visdārgākās mājaslapu adreses ir balstītas uz vārdiem un frāzēm, kurus cilvēki visbiežāk izmanto interneta meklētājos, piemēram, Google.com, apgalvo Forbes.

Visdārgākā mājaslapas adrese ir Sex.com. Šo mājaslapas adresi 1994. gadā reģistrēja kompānijas Silicon Valley programmatūras pārdevējs Gerijs Kremens (Gary Kremen). 2005. gada janvārī G. Kremens to par 12 miljoniem USD pārdeva Kompānijai Escom LLC.

Otrajā vietā ir Porn.com. Šo mājaslapas adresi iegādājās par 9,5 miljoniem USD.

Trešajā vietā ierindojas biznesa mājaslapa Business.com. To nopirka par 7,5 miljoniem USD.

7,5 miljonus USD arī samaksāja par adresi Diamond.com. Šo adresi 2006. gada maijā iegādājās Ice.com.

Piektā vieta pieder interneta adresei Beer.com. Šo adresi izveidoja Bils Fišers, kurš arī izveidoja adreses Budweiser.com un Guiness.com. Beer.com par 7 miljoniem USD iegādājās pasaules otrs lielākais alus ražotājs pēc apjoma Interbrew.


Turpat var atrast informāciju, ka ebay.com ir iespējams iegādāties domēna vārdu zatlers.com ar izsoles sākuma cenu 10 000$. Ja paskatās uzmanīgāk, tad tas pats veiklais pārdevējs, ir iepircis daudzus citus domēna vārdus ar cerību nopelnīt nākotnē:
  • endzins.com
  • aivarsendzins.com
  • sexrespond.com
  • aivarslembergs.com
  • pidarasi.com
  • latvijasvaldiba.com
  • latvijasvalsts.com
  • latvijasprezidenti.com
  • zeltadrudzis.com
Es gribētu pabrīdināt topošos komersantus - nedariet līdzīgas kļūdas! Vienīgie domēna vārdi, kuriem te ir kāda vērtība (lai gan arī to stipri apšaubu) ir endzins.com un pidarasi.com. Diemžēl, visi pārējie domēna vārdi ir pilnīgi nederīgi un jo īpaši no interneta meklētāju viedokļa (kas, kā jau tika minēts iepriekš, ir pats nozīmīgākais faktors domēna vārda vērtības celšanā).

Kāpēc? Tāpēc, ka visi pārējie domēna vārdi sastāv no diviem vārdiem, kuri savā starpā nav atdalīti. Parasti vārdus interneta adresēs atdala ar domuzīmēm, jo pretējā gadījumā meklējot pēc "latvijas prezidenti", domēna nosaukumam latvijasprezidenti.com nebūs nekādas vērtības. Cita lieta, ja būtu bijis domēna nosaukums latvijas-prezidenti.com.

Informācija par to, kāpēc domuzīmes ir labākas par apakšējām svītrām vārdu atdalīšanai ir atrodama kāda cita raksta komentāros.

Un tagad neliela atkāpe no tēmas. Nesen iznācis The Onliner trešais numurs, kurā saistošākais man šķita raksts ar virsrakstu "Kā es varu piespēlēt informāciju blogotājam?". Diemžēl izlasot to, smagi vīlos - tulkots raksts, kas pilnībā neatbilst situācijai Latvijā. Nu nav mums Latvijā tik daudz to blogotāju, lai to veidotais saturs būtu pietiekoši kvalitatīvs, lai blogos paustajiem viedokļiem būtu vērā ņemama ietekme sabiedrībā. Līdzīgi kā ar situāciju ar RSS ziņu barotnēm - lai cik tās izmantot nebūtu progresīvi, realitāte ir tāda, ka nomācošais daudzums interneta lietotāju nemāk un nemācēs tās izmantot. Tikai retais var paziņot:

Sākšu ar atziņu – esmu RSS adikts.

 


Līdzīgi kā ar tagu mākoņiem un citiem "progresīvajiem" vārdiņiem. Būsim taču reāli!17 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 11.12.2007. 19:37:22 (ip:80.81.48.203)
Komentāra reitings: 0

Jaa, varu tikai piekrist rakstiitajam...

Es arii nedaudz viilos The Onliner tieshi taapeec, ka vinji tomeer nav izpratushi vieteejo situaaciju...

Laacz raxts par tagiem arii ir vietaa, taapeec es pats tos neizmantoju, bet izmantoju sadaljaqs - taas gan paliidz sadaliit lapu/blogu pa sektoriem (vismaz manam blogam taa ir). Tai pat laikaa esmu dzirdeejis vai lasiijis, ka jo vcairaak tagu, jo, faktiski, sanaak ka ir vairaak lapu, un ir lielaaka iespeeja tiiri kvantitatiivi labaakus rezultaatus ieguut - no apmekleetaajiem, utt.

Mārcis Balodis (no@no.lv), 11.12.2007. 20:31:49 (ip:195.244.141.56)
Komentāra reitings: 0

Ieteikums lietot domu zimes domenu vardos ir galigi garam! So praksi neizmanto jau kadus gadus 5! Un lietotajs dzirdot domenu ar diviem vardiem rakstis tos kopa, nevis ar domu zimi..

deni2s, 11.12.2007. 20:59:38
Komentāra reitings: 0

Galīgi garām ir neargumentēt savu viedokli. Paskaties, cik procentuāli nāk apmeklētāji no Google un cik nāk pa tiešo (bez referrer) un matemātiski būs pierādīts, ka tev nav taisnība.

Risinājums jebkurā gadījumā ir vienkāršs - reģistrējam abus domēna vārdus (ar un bez domu zīmes pa vidu) un taisam redirektu no bez-domuzīmes uz domēna vārdu ar domuzīmi priekš tiem, kas raksta pa tiešo adresi.

Artūr, tām "vairāk lapu" ir jēga tikai tad, ja tās dod savu Google PR citām lapām ar kvalitatīvu kontentu. Ja notiek otrādi, ka lapas ar kontentu atdod savu Google PR tām tagu lapām, kurās nav kontenta, tad iekš SERP netiks augstā pozīcījā ne lapa ar kontentu, ne tagu lapa. Godīgi sakot, neesmu iedziļinājies, kā ir tavā gadījumā, bet man ir zināms viens labs tūlis, kuram no SEO viedokļa cenas nav un arī līdzīgu neesmu redzējis neko, ar kuru var izsekot, mājaslapā tiek sadalīts Google PR pa lapām, neņemot vērā ārējā PR ietekmi: http://www.seo4fun.com/php/pagerankbot.php

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 11.12.2007. 21:06:08 (ip:80.81.48.203)
Komentāra reitings: 0

Maksim, tu kljudies gan. Es esmu registrejis itdartbs.lv un it-darbs.lv, protams, lai butu dross ka viena ta otra gadijuma lietotajs sanems to, ko vinam kads bus pateicis - nosaukumu, ko vins ievadiis brouzerii. Bet ja runa nav par lapu, kuru vins zin, bet uz kuru vins nak no mekletaja? Vai no citas lapas, vai reklamas bannera (kad vispar nav lielas nozimes domeinasm).

Manuprat mes varam no spameriem daudz ko macities, ta ka vini lai sasniegtu savus merkus vienmer uzmanigak un centigak lasa un seko tam, kas notiek pasaulee/internetaa :). Esmu tieshaam noveerojis, ka vinji atdala domeinaa vaardus ar domuziimeem. Tikai vinji paarspiilee regjistreejot mezoniigi garus, cetrus un piecus vaardus saturoshus domenus :).

Tacu no otras puses Maksimam taisniba - es un visi citi, kad tev pateiks divu vardu domeinu, tos sakuma izmeginasim kopa, un tikai pec tam (iespejams) kaut ka savadak. Ta ka ir jega registret ka vienu, ta otru variantu (ka vispar tada gadijuma ir - vai google iedod vienadu PR abam lapas versijasm? tas nav taa at kaa ar www un bes taa sakaumaa?).

Taustiņklabeklis, 11.12.2007. 21:08:56 (ip:91.142.9.27)
Komentāra reitings: 0

Kaut kā esi palaidis garām šodien tik ļoti izbļaustīto zatlers.com.

deni2s, 11.12.2007. 22:25:30
Komentāra reitings: 0

Artūrs, ja uztaisa 301.redirektu, tad viss ir kedās. Līdzīgi kā ar tevis pieminēto gadījumu par ar www un bez www priekšā. Laikam sajauci Mārci ar Maksimu.

andrisp, 12.12.2007. 07:03:06 (ip:81.198.148.44)
Komentāra reitings: 0

"Parasti vārdus interneta adresēs atdala ar domuzīmēm, jo pretējā gadījumā meklējot pēc "latvijas prezidenti", domēna nosaukumam latvijasprezidenti.com nebūs nekādas vērtības. Cita lieta, ja būtu bijis domēna nosaukums latvijas-prezidenti.com."

Kur varētu atrast kādu "oficiālāku" informāciju, kas to apstiprina ?

deni2s, 12.12.2007. 11:12:33
Komentāra reitings: 0

Vai nepietiek ar to vien, ka šiem domēna vārdiem vērtība ir "populārajos" atslēgvārdos, līdzīgi kā sex.com, beer.com un citiem? Un līdz ar to zūd visa vērtība, ja šis atslēgvārds/domēna vārds ir neizmantojams tam paredzētam mērķim?

andrisp, 12.12.2007. 18:37:55 (ip:81.198.148.44)
Komentāra reitings: 0

deni2s, neviens jau neapšauba, ka sex.com un beer.com ir vērtīgi domēnvārdi.

Tu pārmet Mārcim Balodim, ka viņš neargumentē savu viedokli, bet pats nevari pamatot savu.

"Parasti vārdus interneta adresēs atdala ar domuzīmēm, jo pretējā gadījumā meklējot pēc "latvijas prezidenti", domēna nosaukumam latvijasprezidenti.com nebūs nekādas vērtības. Cita lieta, ja būtu bijis domēna nosaukums latvijas-prezidenti.com."

Kā tu zini, ka meklējot pēc "latvijas prezidenti", domēnam latvijasprezidenti.com nebūs nekādas vērtības ? Kur pierādījumi ?

Un vispār - cik esmu novērojis, tad reti gan vārdus domēnā vispār atdala ar domuzīmi.

deni2s, 12.12.2007. 21:42:13
Komentāra reitings: 0

andrisp, tāpēc, ka meklētājsistēmas māk atšķirt vārdus vienu no otra. Un neviens meklētājā nerakstīs "latvijasprezidenti", bet gan "latvijas prezidenti". To laikam būtu grūti pamatot kādam, kuram ir tikai miglaina nojauta par to, pēc kādiem principiem meklētājsistēmas (īpaši Google) sakārto meklēšanas rezultātus.

Uzskatāms piemērs: http://www.google.lv/search?q=veikals
veikals.lv un i-veikals.lv rezultātos ir pirms veikalsjums.lv, aboluveikals.lv, karsuveikals.lv un hpveikals.lv.

Tas, ka vārdus domēnā reti atdala ar domuzīmi - tā, manuprāt, ir vairāk lokāla Latvijas iezīme, aiz nezināšanas. Līdzīgi kā daudziem Latvijas internetveikaliem nav ne jausmas par SEO un to, cik daudz viņi laiž garām pircējus šī iemesla dēļ, paļaujoties tikai uz reklāmāmas iespējām, kas ir stipri dārgāk.

dzēsts lietotājs, 16.12.2007. 17:59:57
Komentāra reitings: 0

Nezinu, man tīri vizuāli labāk patīk kopā rakstīts domēns, tāds vizuāli izskatās kretni glītāk...

Varbūt sava garuma deļ ne parāk labs, bet tomēr piemērs http://youwontbelieveit.eu - Latvijas akcijas adrese, tās smukā fontā izskatās lieliski, tāpat kā citas kopā rakstītās. http://you-wont-believe-it.eu <- nu tizli.. :D Atgādina, tos laikus, kad failu nosaukumos nevarēja atstarpes likt, tad bāza visur - un _, mana mamma tā darā vēl šodien.. :D

Jā, nu ja jau tas SEO, tad var jau taisīt abas adreses, nav jau tik dārgi.

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 17.12.2007. 02:35:24 (ip:80.70.18.85)
Komentāra reitings: 0

Rxx, runa nav par to kaa izskataas, bet jaa mekleetaajos atrod tachu. Plus taa ir adrese, kuru es taa pat nekad n eatcereetos kaa pareizi uzraxtiit, taapeec diez vai taadaa veidaa turp iegrieztos.

dzēsts lietotājs, 18.12.2007. 19:48:35
Komentāra reitings: 0

Nu jā, jā, bet tad tiešma uztiasīt labāk dievas adreses, tas domēns jau nemaksā neko, relatīvi.

deni2s, 08.01.2008. 22:30:30
Komentāra reitings: 0

rxx, to http://youwontbelieveit.eu var diezgan viegli sajaukt ar "you won it, believe it", kas arī ir viens no iemesliem par labu domuzīmēm. Kkur redzēju piemērus, kur nosaukumu bez domuzīmēm var pārprast kā pornogrāfiju, kaut gan patiesībā domāts bij cits vārdu salikums. Līdzīg, kā tas klasiskais piemērs par komatiem: "pakārt ne apžēlot".

you (navjazin@gmail.com), 03.03.2009. 06:17:58 (ip:84.237.165.95)
Komentāra reitings: 0

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv) komentēja 11.12.2007. 23:06:08 (ip:80.81.48.203)
Tikai vinji paarspiilee regjistreejot mezoniigi garus, cetrus un piecus vaardus saturoshus domenus :).


piemeeram ja top search ir kaa atri uzbuvet buudu tad es pieregistreju
kaa-aatri-uzbuvet-buudu.com - un kas tad vainas ja vinjs ir tik gars ?

Dzintars (dzincca@inbox.lv), 09.03.2010. 14:39:27 (ip:85.234.189.118)
Komentāra reitings: 0

Interesanti palasīt, bet man ir jautājums, piemēram man uzņēmums ar nosaukumu HALOVĪNS piereģistrē domēnu halovins.lv karoče viss ir štokos, bet uzņēmums tirgo piemēram ķirbjus un es piereģistrēju domēnu arī kirbis.lv tagad ierakstot brauzerī kirbis.lv tas automātiski pārmet uz halovins.lv, tad jautājums kad google sāks rādīt rezultātus ierakstot meklētājā ķirbis? Ceru manu domu sapratāt...

deni2s, 04.05.2010. 11:17:37
Komentāra reitings: 0

Tad, kad google redzēs, ka lapā ir rakstīts par ķirbjiem, un arī saites ir ar anchor text "ķirbis". Pašam domēna vārdam ir maza nozīme SEO, nozīme ir anchor textam (par kuru ļoti bieži tiek izmantots domēna vārds, tāpēc arī to cenšas izvēlēties, lai saturētu atslēgvārdus).

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties