Knight News Challenge konkurss piedāvā līdz 5 miljoniem dolāru kopienas ziņu inovācijām

Deniss Fedotovs (deni2s), 11.10.2009., 16:12

John S. and James L. Knight Foundation pieņem iesniegumus 2010.gada Knight News Challenge konkursam, kurā var iegūt līdz pat 5 miljoniem dolāru inovatīvām idejām, kas izmanto digitālus eksperimentus, lai pārveidotu kopienas ziņas. Iesniegumu pieņemšanas termiņš ir pagarināts līdz 15. decembrim.

Knight News ChallengeJums ir lieliska ideja ģeogrāfiskas kopienas informēšanai un iedvesmošanai? Tā iekļauj inovatīvu jauno mediju rīku vai procesu izmantošanu kā sociālie mediji, mashu-upi vai wiki? Vai varbūt jauns veids, kā apmainīties ar informāciju izmantojot mobilos telefonus? Knight Foundation vēlas to zināt. 2010.gada konkursa sauklis ir "Jūs to ieviešat. Mēs to finansējam!"

Atvērts kopienu-domājošiem inovātoriem visā pasaulē, konkursam ir tikai trīs noteikumi. Projektiem jāizmanto digitāla, atvērtā koda tehnoloģija, jāizplata ziņas publiskā sektora interesēs un tam ir jābūt pārbaudītam vietējā kopienā.

"Mēs vēlamies, lai pieteikumi pārspētu iedomu robežas," saka Gary Kebbel Knight Foundation žurnālistu programmas direktors. "Bet nav obligāti jāizgudro kaut kas pilnīgi jauns. Mēs meklējam arī inovatīvus esošo rīku izmantošanas veidus."

Šogad Knight News Challenge konkurss norisināsies jau ceturto gadu. Līdz šim 300 000 cilvēku ir apmeklējuši projekta mājaslapu newschallenge.org, 7000 cilvēki ir piedalījušies konkursā un nodibinājums ir izvēlējies 35 uzvarētājus.

Šogad konkursanti var piedalīties vienā no divām kategorijām. "Atvērtajā" kategorijā iesniegumi ir pieejami publiskai apskatei un komentēšanai. Iesniedzēji var izmantot citu ieteikumus komentāros, lai uzlabotu savu iesniegumu. Atsevišķā "aizvērtajā" kategorijā tikai Knight Foundation darbinieki un konkursa apskatnieki redzēs iesniegumus. Iesniedzēji, kuri nav gatavi dalīties ar savām idejām publiski, var izmantot šo kategoriju.

"Mēs vēlējāmies izveidot tādus noteikumus, lai tie būtu pieejami plašākam lokam ar dažādām gaumēm," saka Kebbel.

Sīkāk par Knight News Challenge konkursu ir iespējams izlasīt angliski konkursa mājaslapā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties