Pasniegtas IKT balvas "Platīna pele 2009"

..., 27.11.2009., 22:46

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) 11.konferences laikā trīs nominācijās pasniegtas IKT balvas Platīna pele 2009.

Platīna peli 2009 kategorijā "Labākais optimizators ePārvalde un pakalpojumi" saņēma ZM Lauku atbalsta dienesta pasūtītā elektroniskā pieteikšanās sistēmas un automatizētas pieteikumu skenēšanas un atpazīšanas sistēma. Tā izveidota, lai lauksaimnieki varētu elektroniski pieteikties Eiropas lauksaimniecības fonda Lauku attīstībai paredzētajiem platību maksājumiem. Projekta izstrādātājs ir "TietoEnator Alise".

Kategorijā "Pakalpojumi sabiedrībai" IKT balvu saņēma Ideju foruma bibliotēka www.e-biblioteka.lv. Digitālajā bibliotēkā bez maksas ir pieejamas plašas teksta, audio, video un attēlu darbu kolekcijas, latviešu, krievu, angļu, vācu un citās valodās. Projekta izstrādātājs ir "Cube-Media".

"Mēs visi - e-bibliotēkas kolektīvs - esam ļoti priecīgi, saņemot šo prestižo nozares balvu! Tā ir kā apliecinājums, ka ejam pareizā virzienā, turpinot veidot e-bibliotēku un katru dienu paplašinot tās krājumus ar jaunām grāmatām, audio grāmatām, filmām, lekcijām un attēlu kolekcijām, kas ir lielisks bez maksas pieejams mācību līdzeklis skolēniem un studentiem, kā arī pilnveidošanās iespēja ikvienam iedzīvotājam. Īpaši esam gandarīti par to, ka e-bibliotēku var ērti un lietot cilvēki ar īpašām vajadzībām. Visbeidzot, vēlos pateikt lielu paldies visiem saviem kolēģiem un visiem mūsu atbalstītājiem, pateicoties kuriem ir tapusi e-bibliotēka," saka Ideju Foruma e-bibliotēkas valdes priekšsēdētājs Edmunds Vanags.

Jau ziņots, ka pērn informācijas un komunikācijas balvu "Platīna pele 2008" ieguva biedrības Ideju Forums pasaku portāls www.pasakas.net un tā izstrādātājs - informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Cube Media". Portālā www.pasakas.net ir pieejamas Latvijā pazīstamu cilvēku ierunātas latviešu tautas pasakas un teikas, kā arī citu tautu pasakas, pasakās izmantoto vecvārdu vārdnīca, spēles, populāru mūziķu izpildītas šūpuļdziesmas, animācijas filmas. Ikvienam bērnam portālā ir iespēja zīmēt zīmējumus un pēc tam savus darbus izvietot portāla galerijā.

Savukārt kategorijā "Biznesa attīstība un e-komercija" IKT apbalvojumu "Platīna Pele 2009" saņēma Latvijas elektroniskā sakaru sniedzēja Lattelecom optiskā interneta projekts. Darbu pie jauna optiskā tīkla (GPON) būvniecības un attīstības Lattelecom uzsāka 2008.gadā. Projekta galvenie uzdevumi ir izveidot jaunu optiskā tīkla pārklājumu Latvijā, kā arī radīt jaunus pakalpojumus.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties