Ziņas no Google par otršķirīgajiem (supplemental) rezultātiem meklētājsistēmā

Deniss Fedotovs (deni2s), 01.08.2007., 20:08

Sliktā ziņa: turpmāk Google vairs nonorādīs atsevišķi kuras lapas atrodas galvenajā un kuras - otršķirīgajā (supplemental) indeksā. Labā ziņa: otršķirīgais indekss aizvien vairāk kļūst līdzīgs galvenajam indeksam.

GoogleOtršķirīgais indekss tika izveidots 2003.gadā, lai Google varētu indeksēt informāciju par pēc iespējas vairāk mājaslapām. Otršķirīgajā indeksā nokļuva lapas, kurām ir vai nu mazs Page Rank vai arī tām bija pārāk sarežģīta URL adrese. Lapas, kuras atradās otršķirīgajā indeksā tika pārindeksētas retāk, kā arī tās meklēšanas rezultātos uzrādījās retāk - pārsvarā tikai tajos gadījumos, kad netika atrasti pietiekami daudz atbilstošu rezultātu galvenajā indeksā. Līdz ar to, to mājaslapu īpašnieki, kuru lapas Google "nežēlastības" dēļ bija nokļuvušas otršķirīgajā indeksā nebija pārāk laimīgi, jo uz tām samazinājās apmeklētāju pieplūdums no Google meklētājsistēmas.

Google kopš 2006.gada ir pārveidojusi visu otršķirīgo indeksu, tagad tas tiek pārindeksēts biežāk un tas tiek izmantots meklēšanas rezultātos stipri vairāk. Arī lapas tiek indeksētas aizvien vairāk un dziļāk, ņemot vērā vairāk faktorus un parametrus un tajā pat laikā samazinot indeksēšanas ierobežojumus. Savā oficiālajā blogā Google sola, ka līdz vasaras beigām katram pieprasījumam tiks meklēti atbilstoši rezultāti arī otršķirīgajā indeksā.

Tā kā atšķirība starp otršķirīgo un galveno indeksu kļūst aizvien mazāka (neoficiālu informāciju par to no Google jau nesen biju citējis te), tad Google ir izlēmusi vairs nenorādīt atsevišķi meklētājsistēmas rezultātu lapās (SERP's), vai informācija par lapu ir ņemta no galvenā vai otršķirīgā (supplemental) indeksa.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
sandy, 06.08.2007. 07:09:56 (ip:87.110.141.210)
Komentāra reitings: 0

Pedejais ko dzrdeeju no webproworld ir tas ka supplemental tiks dzeesti kaa kategorija, iespeejams, neradiiti vispaar, lai peec iespeejas mazaak mes zinaatu kas notiek:)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties