Google piedāvā iespēju to informēt par maksas saitēm

Deniss Fedotovs (deni2s), 12.06.2007., 22:54

Saišu ievietošana par maksu, lai manipulētu ar Google meklētājsistēmas rezultātiem, tiek uzskatīts par Google vadlīniju pārkāpumu. Google tagad piedāvā iespēju mājaslapu veidotājiem informēt par tādām saitēm un sola katru gadījumu izskatīt atsevišķi.

GoogleInformēt Google par maksas saitēm var izmantojot Webmaster Tools. Google ziņo, ka maksas saites nepārkāpj Google vadlīnijas, ja tās ir izvietotas ar rel="nofollow" atribūtu HTML kodā <a> tagā vai arī, ja tās tiek norādītas uz lapu, kuras indeksēšana ir aizliegta robots.txt failā.

Atgādināšu, ka Google skaita saiti no lapas A uz lapu B, kā lapas A balsi par lapu B un ņem to vērā atlasot meklēšanas rezultātus. Tāpēc Google meklēšanas rezultātos parasti pirmajās vietās atrodas mājaslapas, par kurām ar saitēm ir "balsots" visvairāk (ir augsts Google PageRank). Turklāt, lapas A "balsij" par lapu B būs vēl lielāka ietekme ("svars"), ja par lapu A būs ar saitēm "balsojušas" citas lapas.

Ja pie saites HTML kodā <a> taga ir pievienots atribūts rel="nofollow", tad Google šo saiti vienkārši noignorēs un neuzskatīs kā "balsojumu" - līdz ar to ar šādām maksas saitēm rezultāti Google meklētājsistēmā netiek ietekmēti mākslīgi un šādi netiek pārkāptas Google kvalitātes vadlīniju viens no pamatprincipiem, ka rezultātus meklētājsistēmās nedrīkst ietekmēt mākslīgi.

Jāpiezīmē, ka rel="nofollow" atribūtu ņem vērā ne tikai Google, bet arī citas meklēšanas sistēmas, tai skaitā arī MSN un Yahoo.

Atgādināšu, ka nesen Yahoo! nāca klajā ar citu interesantu atribūtu, ar kuru var ietekmēt lapas stāvokli Yahoo! meklēšanas rezultātos.

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Sandy, 20.06.2007. 07:04:20 (ip:87.110.141.210)
Komentāra reitings: 0

Deniss, Tu esi parliecināts par Yahoo un nofollow?

deni2s, 20.06.2007. 21:43:22
Komentāra reitings: 0

Pats testējis neesmu, bet Yahoo! tā apgalvo savā blogā:
http://www.ysearchblog.com/archives/000069.html

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties