Google par Flash izmantošanu

Deniss Fedotovs (deni2s), 06.07.2007., 22:52

Google oficiālajā blogā ir publicēta informācija par to, kā Google sadzīvo ar Flash tehnoloģijām indeksējamās mājaslapās un kā pareizāk izmantot Flash.

Būtiskāko pārtulkoju latviski.

Googlebots parasti var indeksēt tekstu un saites, kas ir Flash skriptā, taču tas nenozīmē, ka to var izdarīt arī citas meklētājsistēmas. Diemžēl, bieži tekstuālā informācija tiek ievietota kā bilde flash failos, tāpēc meklētājsistēmas šo informāciju nespēj noindeksēt.

FlashGodīgam mājaslapu izstrādātājam tiek piedāvāts viens risinājums: Meklētājsistēmām ir jāattēlo tieši tas pats, kas tiek attēlots parastam mājaslapas lietotājam. Ja to nedara, tad meklētājsistēmu algoritmi var turēt jūsu mājaslapu aizdomās par dažu noteikumu pārkāpšanu, kā, piemēram, atšķirīga satura parādīšanu apmeklētājiem un meklētājsistēmām(cloaking), javascript pāradresāciju izmantošanu, tekstu slēpšanu mājaslapās u.c.

Tāpēc Google inženieri ir izstrādājuši dažus ieteikumus tiem, kas veido mājaslapas izmantojot Flash tehnoloģiju:

  1. Izmantojiet Flash tikai tur, kur tas ir nepieciešams. Piemēram, pat tāda lapa kā Googles YouTube, izmanto Flash tikai lai attēlotu daļu no tās satura, bet lapas navigācija un struktūra ir veidota HTML kodā. Bez tā ka tādā veidā lapa ir izveidota draudzīgāka Googlebotam, ieguvums ir arī tās plašāka pieejamība (accessibility) un arī saites tādā lapā strādā efektīvāk, tātad arī augstāka lietojamība (usability).
  2. sIFR: daudzas lapas izmanto Flash, lai attēlotu informāciju fontā, kas nemaz nav instalēts uz lapas apmeklētāja datora. sIFR tehnika ļaujot attēlot informāciju arī ne-Flash apmeklētājiem, jo lapas saturs un navigācija patiesībā ir HTML kodā, tikai tas tiek attēlots kā iekļauts Flash objekts (embedded Flash object).
  3. Ne-Flash versijas: Bieži Flash tiek izmantots kā lapas intro (splash screen), kur, lai piekļūtu lapām ar saturu ir jānoklikšķina uz kādas saites Flash failā. Šajā gadījumā nodrošiniet, ka intro lapā ir ievietota arī HTML saite uz lapu ar saturu, lai lietotāji, kuri neredz Flash, varētu nokļūt lapā ar saturu.

Saite uz rakstu angļu valodā oficiālajā Google blogā: "Best uses of Flash"

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties