IE8 ievieš jaunu meta tagu

Deniss Fedotovs (deni2s), 22.01.2008., 10:35

Internet Explorer 8 izstrādātāji ir paziņojuši par jaunu meta tagu, kas būs nepieciešams mājaslapās, lai IE8 ienākšana tirgū "nesalauztu" tīmekli.

IEViss tiek pamatots ar to, ka ienākot tirgū IE7, daudzas tīmekļa lapas pārstāja korekti atainoties, kā tās attainojās uz IE6. Tam par pamatu bija IE6 kļūdainais tīmekļu standartu atbalsts, un šie iemesli:
  1. lapas tika veidotas tikai priekš kļūdainā IE6;
  2. lapās tika izmantoti dažādi "triki" (hacks), lai tās korekti attainotos uz kļūdainā IE6.
Ienākot tirgū IE7, kurā tika izlabotas daudzas IE6 kļūdas, daudzas no šīm lapām pārstāja korekti attēloties, jo bija pieskaņotas kļūdainajam IE6.

Lai nepieļautu līdzīgu situāciju, kad tirgū ienāks IE8, kuram jāatbilst pieņemtajiem tīmekļa standartiem vēl vairāk par IE7, IE8 izstrādātāji piedāvā mājaslapu veidotājiem norādīt, kādā versijā IE8 pārlūkam attēlot mājaslapu. Tiek piedāvāti 3 varianti:

  • "Quirks mode" - attēlošanas variants, kurā tiek pieņemts, ka lapas veidotājam nav īpašas nojautas par tīmekļa standartiem.
  • "Standards mode" - attēlošanas variants, kurš "ieslēdzas", ja lapā tiek deklarēts atbilstošs DOCTYPE, kas norāda uz to, ka lapas veidotājs ir veidojis (vai vismaz centies to darīt) savu mājaslapu atbilstoši tīmekļa standartiem. Lapa šajā variantā tiks attēlota līdzīgi, kā to dara IE7.
  • IE8 attēlošanas variants - tiek izmantots tad, ja mājaslapā ir atbilstošs meta tags, kas norāda uz to, ka mājaslapu var attēlot izmantojot visus IE8 iekļautos tīmekļa standartus. meta taga vietā var izmantot arī HTTP headers.
IE8 attēlošanas variants var tikt ieslēgts ievietojot šādu meta tagu, kam jāatrodas iekš <head> elementa HTML dokumentā:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8" />

Tiek pieļauts, ka līdzīgi varētu nākotnē norādīt arī citu pārūku attēlošanas režīmus līdzīgā veidā:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8;FF=3;OtherUA=4" />

Skatoties vēl tālāk nākotnē, lai iznākot katrai IE versijai nebūtu jāpievieno klāt papildus informācija, var norādīt uzreiz, ka lapa ir sagatavota attēlošanai pēdējā IE pārlūka versijā, lai arī kāda tā būtu, šādi:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge" />

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama te: IEBlog: Compatibility and IE8.

2 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 24.01.2008. 14:29:19
Komentāra reitings: 0

Idoti tie MS ir! Jau tā bija čakars ar viņiem...

dzēsts lietotājs, 25.01.2008. 10:36:57
Komentāra reitings: 1.014

MS lielākā problēma ir tā ka viņi nevis pielāgojas pieprasijumam, bet gan cenšas nemitīgi ieviest savus likumus un izveidot revolucionāras inovācijas.. 2x taču Windowsu neizdomāsi.. Kādam viņiem to vaig pateikt! :D

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties