Kontakti mājaslapās

Deniss Fedotovs (deni2s), 11.06.2007., 14:08

Cenšoties izsūtīt dažiem cilvēkiem informāciju par web.hc.lv, uzdūros kādai, manuprāt, diezgan lielai lietojamības problēmai, proti, daudzās mājaslapās vienkārši nevar atrast kontaktu e-pasta adresi.

Scenārijs sekojošs:

Vēlos nosūtīt MS Word dokumentu un attēlu lapas īpašniekam/administrācijai. Ieeju lapā un meklēju ierasto saiti lapas apakšā („footerī”) ar uzrakstiņu „Kontakti” vai „Par mums” vai ko tamlīdzīgu. Ja neatrodu apakšā, pameklēju citur lapā. Bieži vien neatrodu visā lapā. Tā, kā vajadzība nosūtīt e-pastu tomēr ir, tad pameklējos arī citās lapās tajā pašā vietnē. Ja arī tur neko neatrodu, tad ņemu talkā Google, lai gan tur būtu vismazāk cerības ko atrast, ņemot vērā iestājušos mēstuļu laikmetu. Un ja ir pavisam nepieciešamība un galīgs izmisums, tad var meklēties pa draugiem.lv

KontaktformaGadās, ka atrodas lapa, kur var, aizpildot formu, nodot informāciju lapas veidotājiem/īpašniekam/administrācijai. Diezgan ērti, jo nav jāver vaļā savs e-pasta klients, taču – formā nav iespējas pievienot failus, tātad manā konkrētajā gadījumā tas īpaši nepalīdz. Varētu jau protams formā palūgt kādu e-pasta adresi, taču, tas kontaktēšanās procesu lieki sarežģī.

Ir cilvēki, kuri uzskata, ka e-pasta adrese ir privāta lieta, kuru nevajadzētu publiskot, labi, lai tā ir. Bet kas tev liedz izveidot vēl vienu publisko e-pasta adresi?

Un īpaši, ja tu esi „publiska personībaa”, kura, iespējams, ir labi zināma, publicējies tīmeklī, tavu e-pasta adresi var noskaidrot dienas laikā no desmin/simts/tūkstotis citiem cilvēkiem vai pajautājot kāda nesenāka raksta komentāros (kas gan primāri ir domāti citiem mērķiem), tad es nespēju iedomāties, kāpēc gan šo procesu nepadarītu vieglāku, publicējot e-pasta adresi savā mājaslapā/blogā. Ja ir bailes no mēstulēm, tad ir izdomāti jau simts un viens veids, kā publicēt e-pasta adreses tā, lai tās nevarētu iegūt automātiski.

Protams, ka es nesāku pildīt formas un nesāku meklēt e-pasta adreses caur citiem „galiem”. Neesmu pārāk slinks pēc dabas, bet tomēr aizsūtīju vēstuli tikai tiem, kam atradu e-pasta adreses vai kuriem zināju. Un nākamo reizi darīšu tieši tāpat.

0nkuļa "Par mani" lapaMan personīgi patika 0nkuļa lapa „Par mani” (kaut arī to vajadzētu pārsaukt par „Kontakts”, jo neko vairāk kā savu e-pasta adresi pa 18. augusta piekdienām 0nkulis tur neatklāj) – e-pasts norādīts skaidri un lieliem salasāmiem burtiem, labākajās Web 2.0 tradīcijās.

Tā, ka padomājiet, ka, iespējams, jūs reizēm palaižat garām kādu izdevīgu iespēju vai klientu tikai tāpēc, ka jūsu lapā nav iespējams atrast jūsu e-pasta adresi.


Starp citu, ja kādam ieinteresēja šī tēma, tad iesaku palasīt rakstu angļu valodā, kurš ir publicēts www.alistapart.com "Your About Page Is A Robot".
Important stuff, and not too tricky, but while most organizations now recognize this page as an important opportunity to communicate, many still don’t.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 11.06.2007. 19:03:07
Komentāra reitings: 1

Piekrītu. Īpašu svarīgi tas ir tad, kad jānosūta vienādas vēstules daudziem cilvēkiem. Šajā ziņā man besī SEB Unbanka (vispār riebjas šī iestāde ar tās darbinieku kretīnisko attieksmi pret klientu), jo tās mājaslapā nav absolūti nevienas e-pasta adreses! Visur tikai vienas formas...

Taču, manuprāt, vislabāk būtu pie kontaktiem publicēt gan e-pasta adresi, gan pievienot formu informācijas nosūtīšanai, jo, ja jāraksta viena ziņā, tad urakstīt to formā un nosūtīt ir ātrāk nekā vērt vaļā e-pasta klientu, nemaz nerunājot par situāciju kad tiek izmantots web mail.

onkulis (mixat@inbox.lv), 11.06.2007. 19:07:12 (ip:82.193.64.103)
Komentāra reitings: 0

nu tas nav web 2 dēļ, vienkārši paintā taisīts, lai šitie epastu spamotāji neizokšķerētu :) un doma jau ir papildināt to sadaļu par mani

deni2s, 11.06.2007. 19:55:02
Komentāra reitings: 0

Nekas jau normāli netiek darīts "web 2 dēļ", bet gan web 2.0 galvenā iezīme ir vienkāršums.

"Web design is simpler than ever, and that's a good thing. 2.0 design means focused, clean and simple."
No http://www.webdesignfromscratch.com/web-2.0-design-style-guide.cfm

Vēl patika šis te citāts (atrodams turpat):

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away."

Antoine de Saint-Exupéry,
Terre des hommes, 1939

Edgars Jēkabsons (edgars@pieraksti.lv), 11.06.2007. 20:48:38 (ip:89.191.107.30)
Komentāra reitings: 0

hmm, un pie kāda tad faila es tiktu? Jā, varbūt tas ir galu galā vienkāršs slinkums publicēt epastu ar pretspama elementiem. Ja jau nebija laiks nosūtīt ziņu - sveiks, gribu tev kaut ko nosūtīt uz epastu, tātad jāsecina, ka spams vien būs bijis, kur manu epasta adresi pievienotu citai čupiņai un reizē visiem sūtītu vienu epastu.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties