Kā nesāpīgi padot RSS plūsmu caur FeedBurner.com

Deniss Fedotovs (deni2s), 06.02.2008., 10:31

Ja vēlies izmantot Feedburner.com iespējas savas mājaslapas RSS barotnei, šajā rakstā ir aprakstīts, kā to izdarīt, lai nesagādātu neērtības saviem patreizējiem RSS plūsmas lietotājiem.

Iemesli RSS plūsmas pārvietošanai uz FeedBurner.com var būt dažādi, taču kopumā tie parasti balstās uz iespēju aplūkot statistiku,  mājaslapas RSSbarotnes izmantošanu. Līdz ar to parādās arī iespēja uzlabot savas mājaslapas reitingu tādās reitingu sistēmās kā, piemēram,  blogtop.lv un tamlīdzīgās.

FeedBurner.com pingJau esošajiem RSS plūsmas lietotājiem pāreja uz FeedBurner.com uzlabojumus nekādus nenes, drīzāk gan otrādi, ziņas līdz viņiem nonāk lēnāk, jo tiek izmantots starpnieks. Automātiski, ja netiek izmantots ping serviss, FeedBurner.com atjauno savā galā RSS plūsmu reizi 30 minūtēs.

Diez vai RSS plūsmas lietotājam ir tik būtiski zināt, vai līdz ar viņu šo pašu informāciju lasa vēl 123 cilvēki vai 542 cilvēki. Bet no otras puses skatoties - mājaslapas veidotājam vienmēr ir interesanti novērot, kā attīstās viņa mājaslapa, un statistika par RSS barotnes izmantošanu var palīdzēt noskaidrot, kas lietotājus interesē vairāk, tādā veidā arī mājaslapas kopējā kvalitāte var uzlaboties.

Tātad arī šajā mājaslapā tika izlemts galveno RSS plūsmu turpmāk padot caur FeedBurner.com, tāpēc es pastāstīšu, kā tas tika izdarīts RSS lietotājiem nemanot, lai tiem nebūtu jāraksta šāda satura paziņojumi:

FYI: Switch to Feedburner

FYI: Sāku izmantot Feedburner.

Tiem, kas lasa caur RSS agregatoriem - lūdzu pārvariet slinkumu un pierakstiet jaunu “fīdu”:
http://feeds.feedburner.com/insight-blog

* Vecais “fīds” vēl jo projām ir vietā. Ir iespējams lasīt arī caur to.


Tātad sākotnējā situācija bija tāda - RSS barotnes adrese bija http://web.hc.lv/rss/rss.xml, kuru pa tiešo izmantoja daudzi lietotāji (arī RSS agregātori, kā, piemēram, nekur.lv u.c..). Shematiski tas izskatījās šādi:

RSS plūsma

Lai neliktu esošajiem RSS lietotājiem mums ir jāsaglabā RSS barotnes adresi, kuru izmanto lietotāji (konkrētajā piemērā: http://web.hc.lv/rss/rss.xml), tajā pašā laikā RSS plūsmu izlaižot pirms tam caur Feedburner.com. Shematiski tas izskatās šādi:
rss_2
Tātad soli pa solim, kas jāizdara:
  1. Jānomaina reālās RSS barotnes URL adrese uz jebkuru citu (konkrētajā gadījumā no http://web.hc.lv/rss/rss.xml uz http://web.hc.lv/rss/rss_new.xml);
  2. Iekš FeedBurner.com jānorāda kā RSS avots jaunā RSS barotnes URL adrese (http://web.hc.lv/rss/rss_new.xml);
  3. Mājaslapā visi pieprasījumi uz veco RSS barotni (http://web.hc.lv/rss/rss.xml) jāpāradresē uz FeedBurner.com izveidoto RSS adresi (http://feeds.feedburner.com/webhclv).
Pāradresāciju visvienkāršāk ir izveidot ierakstot .htaccess failā (ja tiek izmantots populārais Apache serveris), kurš atrodas mājaslapas saknes direktorijā (ja šāda faila nav, tad to var izveidot), sekojošu rindiņu:
Redirect 301 /rss/rss.xml http://feeds.feedburner.com/webhclv
Protams, /rss/rss.xml jānomaina pret savas RSS barotnes relatīvo ceļu no mājaslapas saknes direktorijas, un http://feeds.feedburner.com/webhclv jānomaina pret savu FeedBurner.com izveidoto RSS barotnes adresi.

Pēc visu darbību veikšanas esošajiem RSS plūsmas lietotājiem nevajadzētu pat pamanīt, ka mājaslapas RSS plūsma iet caur FeedBurner.com. Vienīgi, jāņem vērā, ka FeedBurner.com būtu vēlams nopingot, katru reizi pēc mājaslapas RSS barotnes izmaiņām (piemēram, pēc ziņas pievienošanas), gadījumā, ja šī iespēja nav iestrādāta mājaslapas satura vadības sistēmā (CMS), lai izmaiņas lietotājiem atspoguļotos pēc iespējas ātrāk.

3 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
onkulis (onkulis@onkulis.com), 06.02.2008. 13:29:17 (ip:213.21.198.203)
Komentāra reitings: 0

šāds čakars nav vajadzīgs ja ir wordpress. viens plugins un pāradresācija notiek automātiski.

deni2s, 06.02.2008. 14:10:02
Komentāra reitings: 0

Nez ar cik pluginiem jāapkarina wordpress, lai tas darbotos, kā vēlies? Un vai katrs šāds plugins neiebremzē wordpresa darbību?

dzēsts lietotājs, 11.02.2008. 11:53:06
Komentāra reitings: 0

Savulaik, pārejot uz FeedBurner, arī izmantoju .htaccess, bet citām lapām pēc nepieciešamības laboju vhostā :)
arī es labāk izvēlos .htaccess vai vhost ierakstīt vienu rindiņu vai vairākas (ja arī,piem., WP kategorijām vēlas nomainīt RSS), ja nepieciešams, nevis noslogot lieki serveri :)
Jebkāda veida plugini būtu jāizmanto, ja nav iespējams labot konfigurācijas failus lapai, kā tas ir daudziem bezmaksas servisiem...

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties