Intervija ar notepad.lv veidotājiem

Deniss Fedotovs (deni2s), 15.02.2008., 12:38

Intervija ar portāla notepad.lv veidotājiem - par notepad.lv 2.0, notepad.lv 3.0, esošo situāciju un nākotnes plāniem.

Notepad.lv logo- Kā jūs sauc, ar ko nodarbojaties?
- Samurajs, melnās metalurģijas speciālists.
- Foxsk8, RTU-LF students
- Shady, LU-FMF students

- Cik cilvēku veido notepad.lv?
- Diezgan daudzi. Bez administrācijas ir arī e-žurnālisti. Nodarbošanās un vecums - visdažādākie. Ir darba devēji, darba ņēmēji, skolnieki, studenti. Portāla galvenais programmētājs un dizainers ir Foxsk8, kurš rūpējas par pašu portālu. Pārējie rūpējas par rakstiem, reklāmām, sadarības iespējām ar citiem portāliem.

- Kā tiek sadalīti pienākumi?
- Pienākumi ir stingri sadalīti. Foxsk8 atbild par grafisko un tehnisko pusi, Samurajs - par rakstiem un IT jaunumiem, Shady - par Forumu un reklāmu, utt.

- Kāds ir jūsu mērķis veidojot notepad.lv?
- Izveidot kaut ko savādāku, lietotājiem draudzīgu komunicēšanās vidi ar perspektīvu - multiportāls, kurā cilvēki varētu lasīt ne tikai IT ziņas, rakstus, bet arī labi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Kā radās ideja par notepad.lv?
- Portālā datuve.lv samilzušo konfliktu dēļ daļa lietotāju un adminu vairs negribēja dzīvot pa vecam. Nejauši atradām Foxsk8 izveidoto IT lapas skeletu, un uz tā bāzes sākās... Bija daudzas reizes, kad pašiem nepatika citu portālu attieksme, tāpēc nodomājām - kāpēc mums pašiem neizveidot savu portālu, kur rīkosimies citādāk?

- Cik daudz laika prasa notepad.lv veidošana?
- Ir dienas, kad lielu tās daļu šeit pavadām. Portāls nemitīgi tiek pilnveidots ar jaunām iespējām, idejām. Mūsu prioritāte ir lietotāju vēlmes, ieteikumi vienmēr tiek uzklausīti un izvērtēti.

- Kāds ir notepad apmeklējums?
Pagaidām, ņemot vērā specifiku un konkurenci - 300-400 unikālo apmeklējumu dienā, ceram gada laikā sasniegt 1000.

- No kurienes pārsvarā nāk apmeklētāji?
- Visai daudzi no Datuves, mazāk no boot.lv un citiem IT portāliem. Daļa vispār līdz šim nav bijuši nekur iesaistīti. Lielāko daļu apmeklētības sastāda cilvēki, kuri nākuši no dažādiem meklētājiem, Google un citiem.

- Kas ir jūsu apmeklētāji?
- Lielākā daļa - cilvēki, kas vēlas apspriest IT aktualitātes. Salīdzinājumā ar citiem portāliem palīdzības meklētāji ir mazākā daļa. Ir daudzi, kuri tikai read-only režīmā meklē informāciju, jo mūsu portāls ir brīvi lasāms, bez lieliem ierobežojumiem.

- Kādi ir plāni/ieceres nākotnē? Uz ko tiecaties?
- Izveidot plaša profila IT/tehnikas/izklaides multiportālu, lai lietotājiem pietiktu tikai ar Notepad.lv un nebūtu jāiet citur.

- Notepad.lv 2.0 – kas ir mainījies? Vai tikai dizains?
- Nē, ir ieviestas papildus sadaļas lietotāju ērtībām "Auto Lietas", "Cilvēks un Sabiedrība" u.c. Ja būs vajadzība - varam operatīvi veikt izmaiņas. Forums ir kļuvis pārskatāmāks un tematiski sakārtotāks. Uzlabots pats dzinējs, jo sākumā Google nespēja pareizi noindeksēt mūsu portālu. Visu portāla pamatu veido phpBB foruma dzinējs, kurš ir papildināts ar dažādām modifikācijām, iespējām.

notepad.lv 2.0 ekrānšāviņš
Notepad.lv 2.0 ekrānšāviņš


- Kad būs notepad.lv 3.0?
- Notepad.lv v3 tiks izlaista 2009. gadā, februāri. Portāls ik pa gadu, maina savu seju. V3 tiks iekļautas visas papildiespējas, kas netika izdarītas iekš v2. Tiks uzlabota lietotāju ērtība. Kā jau minēju portāls tiecās uz multiportāla statusu, kur pat daiļā dzimuma pārstāves varēs jauki pavadīt laiku. Par visu jau tiek domāts un arī reāli tiek pamazām kodēts.

- Vai portālam ir kādi ienākumi?
- Ienākumi ir svārstīgi un nav daudz, kuri ienāk vai nu no reklāmrakstiem vai citiem reklāmas piedāvājumiem. Daudz pelnīt - nav portāla prioritāte, uzskatām, ka internetā visam iespēju robežās jābūt bezmaksas. Nākotnē ceram ienākumus palielināt, lai varētu naudu ieguldīt notepad.lv attīstībā un popularizēšanā.

- Kādi ir sadarbības partneri?
- Sadarbības partneri ir dažādi – ir, kuri atrod mūs, ir, kurus uzmeklējam paši. Parasti tā ir baneru vai RSS apmaiņa, bet mēs tiecamies vairāk uz ko plašāku. Tā kā mūsu portāls sliecas uz multiportāla virzienu, tad citu interneta vietņu īpašnieki, kuri vēlas ko interesantu publicēt mūsu lapā ar mērķi rosināt diskusiju, - ir laipni gaidīti. Protams, ar atsauci uz savu avotu. Tas palīdzētu viņam popularizēt savu resursu – tā, ka ieguvēji ir visi.

- Kādas ir lielākās problēmas portāla uzturēšanā un attīstībā?
- Lielākās problēmas ir kā jau visiem jauniem portāliem - cilvēku piesaiste un to aktīvo dalībnieku pavairošana. Raksti mums ir regulāri - katru dienu, bet būtu jauki, ja vairāk rakstu autoru piedalītos radošajā procesā.

- Kā cīnāties ar nevēlamajiem komentāriem?
- Mēs nemīlam banot, bet to, protams, darām, kad lietotājs ir pārkāpis galējās robežas un apzināti kaitē portālam. Parasti izsakām brīdinājumus vai nokauninām. Mums ir arī efektīvs speclīdzeklis ākstiem - "Klauna statuss".

- Paldies!

8 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 13:15:53
Komentāra reitings: 0

Kas, pie velna, ir multiportāls?

dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 13:58:13
Komentāra reitings: 0

Laikam kaut kas šāds - http://nozare.info/

dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 15:50:04
Komentāra reitings: 0

Portāls jau pats par sevi ir multi =) Esmu tur šad tad iegriezies, bet nu šāusmīgi neērts forums, tāpēc arī neesmu tur patstāvīgs lietotājs, bet rakstus palasu.

dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 16:05:36
Komentāra reitings: 0

godfather - Agrāk tiešām bija neērts, bet tagad ir jaunais foruma skats.
=> http://www.notepad.lv/forums.php

deni2s, 15.02.2008. 16:10:39
Komentāra reitings: 0

http://nozare.info gan izskatās interesants konglomerāts. Uzreiz var atpazīt, kurš onkulis dizainu štancēja :D

dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 19:43:57
Komentāra reitings: 0

shady, agrāko neesmu ne redzējis, bet tieši šis man forumam nešķiet ērts :) standarta ir daudz ērtāks - var redzēt kur ir kās jauns ieraksts u.t.t. :) nozare.,info dizians ļoti līdzīgs onkuļa mix.lv :D

dzēsts lietotājs, 15.02.2008. 19:54:51
Komentāra reitings: 0

godfather - Emm...tad, kad tu ielogojies, tu gan sākuma lapā, gan foruma lapā (labajā sānu pusē) redzi neizlasītos postus!
Laikam neesi papētījis:)
Protams, var lasit arī neielogojies sistēmā, bet tad viss pazūd, ja iztīra kukijus, bet ja esi ielogojies, tad viss ok! Vari lasīt no dažādām vietām (mājas, darbs, etc) => nekas jauns tev garām nepaspruks un neko otreiz neizlasīsi:)

dzēsts lietotājs, 22.02.2008. 15:00:20
Komentāra reitings: 0

Salīdzinoši ar pašu sākumu kad sāka veidoties notepad.lv tagad izskatās riktīgi labi! Jānovēl tik tā turpināt! ;)

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties