"The Smashing Book"

Deniss Fedotovs (deni2s), 06.02.2010., 21:59

Neliels atskats uz smashingmagazine.com izdoto "The Smashing Book".

The Smashing BookPāris nedēļas atpakaļ sagribējās palasīt ko iedvesmojošu mājaslapu izstrādes jomā - ko tādu, ko varētu palasīt pēc darba dienas pie datora ieveļoties vakarā gultā, lai celtos augšā ar jaunām idejām un degsmi darboties. Atcerējos, ka salīdzinoši nesen ir izdota grāmata, kuru daudzi Latvijas bloguārijā atzina par labu esam - "The Smashing Book". Paldies Reinim par aizdoto grāmatu!

Tātad īsumā par grāmatas saturu. Grāmatā tiek apskatīti mājaslapas veidošanas pamati. Tiek apskatītas tādas lietas, kā mājaslapas lietojamība, dizains, CSS izklājums, teorija par fontu izmantošanu, mazliet no krāsu teorijas, mazliet no lapas ātrdarbības optimizēšanas, mazliet par zīmola veidošanu un kā veidot mājaslapu, lai veicinātu pārdošanu. Papildus nāk dažas intervijas un pašās beigās neliels stāsts par to, kā tika izveidots smashingmagazine.com, un kā viņi nonāca līdz tam, kas tas ir tagad.

Manas domas? Teikšu godīgi - nekad neesmu bijis liels smashingmagazine.com fans, jo, cik esmu tur ieskatījies, tajā ir vairāk dažādi apkopojumi ar uzsvaru uz dizainu un iedvesmu un mazāk praktiskas informācijas, kā tas ir, piemēram, alistapart.com.

Taču, sākot lasīt grāmatu, man radās pozitīvs iespaids - jā, sākums izskatās ļoti daudzsološs. Labs intro, sākas jau praktiski piemēri, bet palasu mazliet tālāk - un nodaļas beigas! Protams, ka  ir aprakstīts neslikti, taču... tur pietrūkst tik daudz kā būtiska! Nemanīju informāciju par mājaslapas logotipa ietekmi uz zīmolvedību, par lapas kopienas (comunity) nozīmi pavēstīts tikai garāmejot, tāpat kā par lapas testēšanu. Ļoti maz praktisku koda piemēru. Nekādas infromācijas par to, kā pareizi veikt būtiskas izmaiņas mājaslapā, lai lietotājiem tā nebūtu negatīva pieredze.

Protams, ka grāmatu izlasīju, savu gandarījumu guvu (vairāk gan par to, ka lielākā daļa jau ir zināma), šo to atsvaidzināju atmiņā, izlasīju arī šo to jaunu. Guvu arī nelielu iedvesmu - lasīšanas procesā izmainīju 3 būtiskas lietas Jauniešu kultūras portāla HC.LV kodā un izskatā (par ko, iespējams, būs cits raksts), un ir vēl dažas lietas padomā, kas jāmaina.

Patika, ka grāmatā diezgan daudz bija atsauces uz alistapart.com un arī Džeikoba Nīlsena pētījumiem, varbūt tāpēc neko īpaši jaunu grāmatā arī neatradu - daudz kas ir lasīts iepriekš gan Nīlsena slejā, gan alistapart.com, gan citur.

Īsumā - tāds kvalitatīvs informācijas apkopojums (te es pārtulkoju vienu nesliktu tādu nodaļu - informācijas apkopojumu latviski) smashingmagazine.com stilā, kuru noteikti ir vērts izlasīt cilvēkiem, kas plāno veidot mājaslapas. Un patiesībā, arī lielākajai daļai tiem, kam ir savas mājaslapas, īpaši, ja tās tika veidotas vienkārši uzinstalējot WordPress un izvēloties savai gaumei skaistāku "ādiņu". Grāmata noteikti ir € 23.90 (+ € 3.50 sūtīšanas izdevumi) vērta.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 17.02.2010. 13:47:49
Komentāra reitings: 0

Diez vai tērēšu naudu par grāmatu. Tajā pašā smashingmagazine.com ir pietiekami daudz materiālu, ko lasīt :)

Epitets (epitet@inbox.lv), 04.04.2010. 17:03:12 (ip:195.244.137.86)
Komentāra reitings: 0

Nu man ir šāda grāmata. Šis tas noderīgs atrodams gan iesācējiem, gan pieredzējušiem.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties