Google būtiski mainījusi PageRank aprēķināšanas algoritmu

Deniss Fedotovs (deni2s), 27.06.2009., 10:46

Google runasvīrs Matt Cutts atklāj, ka jau pirms gada ir būtiski izmainīts Google PageRank aprēķināšanas algoritms.

Kā vienmēr šīs izmaiņas ir vērstas uz to, lai Google meklēšanas rezultātos augstāk būtu lapas ar kvalitatīvu informāciju, kuras ir vērtīgas pašas par sevi, nevis tās lapas, kuras pirmajās pozīcijās ir iekļuvušas pateicoties īpaši veiktajām SEO darbībām.

Izmaiņas algoritmā padara tā saucamo "PageRank sculpting", jeb lapas PageRank "tēlniecību" par nelietderīgu un tukšu laika izšķiešanu, tādā veidā atņemot SEO pakalpojumu sniedzējiem vēl vienu priekšrocību (lai gan neesmu līdz šim manījis, ka Latvijā kāds SEO pakalpojumu sniedzējs līdz tam ir aizdomājies).

Par PageRank sculpting sauc apzinātas darbības, kas tika veiktas, lai novirzītu Google PageRank vairāk uz vēlamajām mājaslapas iekšējām lapām. Tas tika panākts ar rel="nofollow" atribūtu atzīmējot saites uz iekšējām lapām, kurām meklēšanas rezultātos nav vajadzības parādīties, piemēram, uz lapām ar kontaktiem, lapām ar atrunu par lietošanas noteikumiem un tamlīdzīgām, tādā veidā nobloķējot PageRank aizplūšanu, un novirzot to tālāk ar saitēm uz lapām, kurām vajadzētu parādīties meklēšanas rezultātos.

PageRank plūsma

Izmaiņu būtība ir tāda, ka PageRank, kas tiek nobloķēts ar rel="nofollow" atribūtu, tiek nevis saglabāts, lai to varētu novirzīt pa citām saitēm vēlamajā virzienā, bet gan pazūd.

Google algoritma izmaiņas pamato ar to, ka daudzās mājaslapās tika nobloķētas lapas ar būtisku informāciju, veicot apzinātu PageRank sculpting.

Interesanti, ka izmaiņas algoritmā tika veiktas jau gadu atpakaļ, bet SEO speciālisti tās nebija pamanījuši, līdz dažas dienas atpakaļ Google runasvīrs Matt Cutts šīs izmaiņas publiskoja savā blogā, kas guva plašas atsauksmes no SEO speciālistu puses. Turpat komentāros Matt Cutts apstiprināja faktu, ka lapas izejošās saites uz lapām, kuras Google vērtē ļoti augstu, var pozitīvi ietekmēt lapas pozīciju Google meklēšanas rezultātos.

Kārtējo reizi apstiprinās Google ieteikums mazāk tērēt laiku uz specifiskām SEO darbībām, bet vairāk koncentrēties uz kvalitatīva un vērtīga satura radīšanu, kas palīdzētu iegūt ienākošās saites dabīgā ceļā.

Interesantas pārdomas par algoritma izmaiņām var palasīties arī Andy Beard rakstā "PageRank Sculpting Isn't Dead But Comments Can Kill Your PageRank".

 

P.S. Tuvākajā laikā tiks apdeitota arī šajā mājaslapā publicētā SEO pamācība.


5 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dabbler (mazslv@gmail.com), 27.06.2009. 12:26:14 (ip:84.237.248.151)
Komentāra reitings: 0

pirms dažām dienā? manuprāt jau pirms gandrīz 2 nedēļām..

Latvijā neizmantoja, jo nafig čakarēties ar sīkumiem, kad ir daudz jēdzīgāki veidi kā iegūt rezultātu

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 27.06.2009. 12:34:10 (ip:78.28.193.166)
Komentāra reitings: 0

Denis, paldies, nebiju pamanījis. Un es šo vērtēju drīzāk kā pozitīvu, nekā negatīvu notikumu, tiesa gan pavisam citu apsvērumu dēļ; vienmēr esmu bijis pret nofollow.

Pipuks (pipuks@gmail.com), 27.06.2009. 14:44:45 (ip:82.131.27.118)
Komentāra reitings: 0

Šīs izmaiņas gan nevar vērtēt viennozīmīgi un, manuprāt, Tev ir ieviesusies neliela kļūdiņa - pirms gada Google ieteica lietot rel="nofollow" tieši priekš "pagerank sculpting", taču tagad, redzot, ka tas tiek izmantots pārāk daudz atsauca savu ieteikumu un sāka veikt tieši pretējo.

No savas pieredzes varu teikt, ka viss tas rel="nofollow" pasākums jau no sākta gala bija visnotaļ neveiksmīgs. Pats uz savas ādas pārliecinājos, ka neizmantojot šo metodi "inner PageRank" palielinājās, kas veicināja dažādu "long tail" atslēgas vārdu parādīšanos apmeklējumu atskaitēs un nedaudz vēlāk arī primāro atslēas vārdu pozīciju uzlabošanos iekš tās pašas Googles.

deni2s, 27.06.2009. 22:00:48
Komentāra reitings: 0

rel="nofollow" vēl aizvien skaitās noderīgs uz āru izejošajām saitēm - Google min klasisko piemēru: atzīmēt ar rel="nofollow" saites, kuras tiek ievietotas komentāros, lai samazinātu spamošanas komentāros efektu.

Vispārīgi es arī to uzskatu par pozitīvu lietu - tieši tāpēc, ka Google vienmēr ir uzsvērusi - veidojiet kvalitatīvu saturu, pārējais nāks dabīgā ceļā automātiski. Un šis Google solis kārtējo reizi samazina nepieciešamību pēc specifiskām SEO zināšanām. Cik skatos, Google nepārtraukti veic darbības, lai samazinātu mākslīgas manipulēšanas iespējas ar meklēšanas rezultātiem. Tas ir tikai apsveicami :)

Gatis (gatis@inter.lv), 21.01.2011. 10:35:37 (ip:212.142.92.116)
Komentāra reitings: 0

Twitterī visi linki ir ar nofollow, bet dažas nedēļas aktīvāk twitojot man PR no nulles uz 4 pārleca. Kā tas iespējams tad?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties