Par apollo.lv beta sākumlapu

Deniss Fedotovs (deni2s), 20.08.2009., 15:21

Atsaucos portāla Apollo.lv attīstības nodaļas vadītāja un pods.lv veidotāja Arta Āres aicinājumam apskatīt un īsi pakritizēt Apollo.lv testa sākumlapu.

Tavs uzdevums ir atvērt jauno lapu un paskatīties, kas tur patīk un, kas varētu tikt uzlabots - īsa un konstruktīva kritika ir laipni gaidīta. Ja ir vēlme, tad vari droši par to dalīties ar saviem draugiem/radiem, ierakstīt to savā blogā.

Apollo.lv beta

Pozitīvās lietas

 • Lielāki virsraksti un lielākas bildes, kas vairāk piesaistīs uzmanību (pirmā lieta, ko es pamanīju).
 • Beidzot nav 4 vienādu platuma kolonnu izkārtojums, bet ir pāriets uz 3 kolonnu izkārtojumu! Mazāk apjukuma, kurā kolonnā ieskatīties sākumā (loģiski, ka platākajā, pirmājā).
 • Beidzot varam lasīt lapu ekrāna (pārlūka) vidū, nevis kreisajā pusē (vismaz uz Firefox).
 • Beidzot izvēlnē (navigācijā) ir parādījusies arī "Sākumlapa".
  (Un man arī vairs nav tās sajūtas, kā atverot tagadējo www.apollo.lv, ka esmu nokļuvis pa tiešo Sieviešu sadaļā (jo tā ir vienīgā izceltā sadaļa izvēlnē). Un kad esmu ticis pāri pirmajam apjukumam par sieviešu sadaļu, mani sagaida vēl kāds pārsteigums - izrādās, ka uz kartes (izvēlnes) mana atrašanās vieta nemaz nav atzīmēta - es neatrodos arī ziņu sadaļā!)

 

Apollo.lv beta izvēlne

Apollo.lv beta izvēlne

 

Apollo.lv pašreizējā izvēlne

Apollo.lv pašreizējā izvēlne

Negatīvās lietas

 • Sadaļu navigācijas izvēlne kļuvusi neglītāka (kāpēc lieki jāsarežģī dizains?).
 • Ja pirms tam lapas augšējā daļa vizuāli bija skaidri un nepārprotami nodalīta no lapas saturiskās daļas, un līdz ar to bija skaidrs, ka galvenā izvēlne atrodas tieši virs saturiskās daļas, tad pašlaik vizuāli galvenā izvēlne ir vairāk lapas augšējā daļā, līdz ar to nav īsti skaidrības, kura tad īsti ir galvenā izvēlne, jo loģiski būtu, ka tā ir pirmā pamanāmākā (kura tikpat labi var būt arī augšējā, kura patiesībā nav galvenā).
 • alt un title atribūti kodā vēl aizvien netiek izmantoti.
 • Links uz RSS lapā manuprāt nav nepieciešams. 99% apollo apmeklētāju par tādu ir tikai dzirdējuši labākajā gadījumā (zinātāji mācēs atrast arī pārlūkā). Kārtējā stila lietiņa, kas ziņu portāla lietotājam vulgaris ir nesaprotama un rada nekomforta sajūtu.
 • Lapas garums vertikālā ziņā ir pieaudzis gandrīz 4(!) reizes! Es taču nogurstu izmantot peles ritulīti, skrullējot uz leju, tāpēc, kad noripinos līdz apakšai, lasīšanai esmu pārāk saguris. Vai tiešām vajag TĀ pārblīvēt informāciju pirmajā lapā? Normāls cilvēks to nevar aptvert, ja informācija nav pienācīgi sagrupēta. Manuprāt, viens no lapas būtiskākajiem mīnusiem.
 • Rakstu izlasījuši...Nezinu, vai vajag bojāt attēlu ar ciparu, cik cilvēku ir izlasījuši rakstu. Vai parastajam lietotājam interesē tik detalizēta statistika? Parādiet šos datus tikai tiem, kam tas interesē (relīžu iesūtītājiem?), piemēram, atverot adresi "http://www.apollo.lv/?stats=1)  vai izveidojiet Populārāko rakstu TOP 10 - lietotājam vulgaris tas būs saprotamāk.
 • Jaunā Apollo.lv beta sākumlapa ar visu saturu (bildēm, css utt.) sver ~1,4 Mb, kas ir apmēram divas(!) reizes vairāk par pašreizējo versiju. (Tikko browsershots.org serviss nespēja pienācīgi trešo reizi pēc kārtas apstrādāt apollo.lv beta versiju acīmredzot tieši šī iemesla pēc.)

Citas piezīmes

 • Apollo.lv betaVai tiešām tik liels kantoris kā apollo.lv nevar atļauties veikt domēna vārda kanonizāciju? (Uzlikt 301 redirektu no http://apollo.lv uz http://www.apollo.lv?)
 • Vai apollo.lv zīmola atpazīstamība tiešām ir tik nebūtiska, ka nepiedodami sīkais logo jāiespiež pa vidu lapas augšējā daļā kaut kur pie mirgojošas reklāmas?

 

Apollo.lv

Pašreizējais Apollo.lv (spied uz bildes pilnam izmēram - 2Mb)


 Apollo.lv beta

Apollo.lv beta (spied uz bildes pilnam izmēram - 5Mb)

 

 Paldies Artim par doto iespēju izpausties ;)!


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
asdfg_nereg (asdfg@mk.gov.lv), 20.08.2009. 17:09:42 (ip:83.99.166.232)
Komentāra reitings: 0

Tas, ka tik daudz info sākumā vēl būtu ok, ja varētu, teiksim vairāk personalizēt to lapu. Neinteresē, man sporta sadaļa, man ir, pirmajā lapā, iespēja aizvērt visus sporta sadaļas blokus un attiecīgi to pieglabā. Nākamreiz nākot lapā, man šos blokus vairs nerādītu.

Krams (krams@kazas.lv), 21.08.2009. 00:07:57 (ip:159.148.227.146)
Komentāra reitings: 0

http://whiterabbit.lv/2009/08/20/jaunais-apollo-fenikss-vai-dabas-kluda/
http://nombre.lv/interneta-marketings/apollolv-gatavo-palaist-jaunu-portala-versiju/

deni2s, 22.08.2009. 20:10:41
Komentāra reitings: 0

http://www.noverotajs.lv/web/comments.php?y=09&m=08&entry=entry090821-125234
http://blog.coderportfolio.com/2009/08/20/apollo-lv-jauna-seja/

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties