6. lekcija. Praktiskais darbs "Meklējam sakarības"

Deniss Fedotovs (deni2s), 24.06.2007., 23:51

Ja tu gribi veidot krutas mājaslapas, un tev nav ne mazākās nojausmas, ko nozīmē "<img src="13.png" title="&quot;Amēba&quot;" height="23" width="16" />”, tad šī pamācība ir tieši tev!

(Te ir pieejama iepriekšējā lekcija - SE, SEO, SERP un citi saīsinājumi)

Sveiki, sveiki atkal!

Šodien, kā jau solīju, mēs beidzot mazliet atpūtināsim savus uztveres orgānus no maniem tekstiem un pārmaiņas pēc pamocīsim savu smadzeni!

Uzdevums ir pavisam vienkāršs - zemāk ir sarakstītas dažas mājaslapu īpašības. Jums ir jāsavelk bultas, lai var redzēt kura īpašība no kuras ir atkarīga, kā arī jācenšas sagrupēt kopīgas īpašības. Rezultātu es nepārbaudīšu, arī "pareizās atbildes" nebūs. Vienkārši izdariet paši priekš sevis. Varbūt kāds iedomāsies pierakstīt vēl kādas papildus īpašības, kuras te pietrūkst. (To var arī komentāros darīt, citiem būs interesanti palasīt.)

Ar taustiņu Z var atcelt pēdējo darbību, ar taustiņu Q var padarīt līniju resnāku un ar taustiņu A - tievāku. Jāzīmē šoreiz būs ar peles palīdzību.

Ceru, ka tiksiet galā! Lai veicas!Starp citu, nododiet bastotājiem, ka nākamā lekcija būs ļoti svarīga, kuru bastot nedrīkst (tāpat kā visas šīs lekcijas!) - mēs beidzot ķersimies vērsim pie ragiem un sāksim skatīt xHTML kodu!

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Z. Visurmaldis, 26.06.2007. 07:11:02 (ip:85.254.200.12)
Komentāra reitings: 1


Pareizo atbildi gribētos gan redzēt. Taisnību sakot, bez autora dotas pareizās atbildes, šim praktiskajam darbam nav vispār nekādas vērtības un tā nosaukums varētu būt "redz kā mājas lapā var zīmēt".
Runājot par autora aicinājumu komentāros pierakstīt klāt vēl dažas īpašības, jāsaka, ka vajadzētu dažas izņemt ārā. Lūk, mans skatījums:

*Piesaista jaunus apmeklētājus* - tikko izveidota mājaslapa pati par sevi nevienu nepiesaista, tā vienkārši eksistē. Apmeklētāju piesaistīšana ir mārketinga speciālistu uzdevums;

*Kods bez kļūdu paziņojumiem* - es, piemēram, savās mājas lapās kļūdu paziņojumus nerakstu :). Runājot par kļūdainu kodu, godīgi sakot, nezinu nevienu pārlūkprogrammu, kura lapas kontekstā vai kādā citā veidā, informētu apmeklētāju par kļūdainu html kodu;

*Sniedz kopienas sajūtu* - es laikam novecoju. Manuprāt, interneta resursus apmeklē, lai iegūtu informāciju nevis sajūtas. Iespējams, neesmu šo īpašību līdz galam izpratis, taču, es, piemēram, negribētu izjust kaut kādu kopību apmeklējot konkurentu mājas lapas.

*Manāma veidotāja attieksme* - Vai politiskā un reliģiskā nostāja arī? Ja es pērku mājas lapu, tad gribu, lai tā atspoguļo manas attieksmes un nostājas, nevis veidotāja ideoloģiju. Cita lieta, ja es veidoju lapu par sevi, bet ar tādu lapu lielu naudu nenopelnīsi, izņemot, ja esi skandaloza slavenība. Manuprāt, mājas lapā vispār nevajadzētu būt redzamai attieksmei.

*Reklāmas lapā* - divdomīga īpašība. Ja runa ir par apmaiņas reklāmkarogiem, tad tā ir mājas lapas sliktā īpašība (dotajā sarakstā vispār ir pārāk maz slikto īpašību). Ra runa ir par kādas firmas mājas lapu, tad lapa pati par sevi jau ir viena liela reklāma.

Piebilde par noformējumu: viss teksts ar lielajiem burtiem ir grūti lasāms. Negribas ticēt, ka autors to nav zinājis. Pretējā gadījumā šajā prakstiskajā darbā tiešām ir "manāma veidotāja attieksme".

Z. Visurmaldis, 26.06.2007. 13:56:48 (ip:85.254.200.12)
Komentāra reitings: 0

:) Starp citu, ne praktiskais darbs, ne arī izmantotais JavaScript paint, neiziet validāciju. Tas nebūtu nekas īpašs, ja vien autors pats tik ļoti neuzsvērtu valīdas lapas priekšrocības.
Citēju autora vārdus no pirmās lekcijas: "Visi kopā savelkam nicinošu sejas izteiksmi..."

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties