Case Study - dzejolis.lv

Deniss Fedotovs (deni2s), 28.12.2008., 22:22

Īsumā - neliela izpēte, 3 dienu darbs un 10 000+ apmeklētāju pirmajā mēnesī.

Vienmēr esmu lasījis par to, kā ārzemēs tiek ieteikts uzsākt online biznesu. Jāatrod atslēgvārds, kuru cilvēki bieži meklē Googlē, un uz kuru nav liela konkurence. Tad tiek veidota mājaslapa, kura tiek optimizēta uz šo atslēgvārdu, tiek iegūts trafiks, kurš beigās tiek monetizēts (pārvēsts naudā).

 

Personīgi man ir grūti iedomāties šādu biznesa variantu, jo es nevaru sevi iedomāties veidot biznesu par tēmām, kuras mani neinteresē. Taču, pamanīju, ka dzejas sadaļa Jauniešu kultūras portālā HC.LV iegūst regulāri diezgan daudz apmeklētāju, tāpēc radās doma, ka šī lieta jāpapēta sīkāk. Izrādās, ka cilvēki diezgan daudz meklē dzejoļus, un tā nu pamazām tas viss attīstījās līdz jauna projekta izveidei.

 

 

dzejoļi - Google Insight dati

 

Spriežot pēc statistikas, cilvēki meklē dzejoļus ne jau tāpēc, ka viņiem pašiem patiktu dzeja, bet gan tāpēc, ka apsveikuma kartiņās ir jāieraksta kāds pantiņš. Un kā redzams no datiem, ko var iegūt iekš Google Insights, tad pats aktīvākais dzejoļu meklēšanas laiks ir Ziemassvētki, vēl cilvēki meklē dzejoļus uz Valentīndienu, Lieldienām un arī uzsākot mācības septembrī (1. septembris, skolotāju diena, utt.).

 

Papētot sīkāk Google AdWords atslēgvārdu rīkā, var redzēt, ka ir arī citi populāri (kaut arī ne tik ļoti, kā "Ziemassvētku dzejoļi" atslēgvārdi, saistībā ar dzejoļiem.

 

 

dzejoļi - Google AdWords dati

 

Papētot konkurenci, tika izlemts izveidot atsevišķu tematisku dzejoļu vortālu. Projektam tika izvēlēts domēna vārds dzejolis.lv, kurš ļoti labi atbilst no SEO viedokļa gan frāzei "dzejoļi", gan "dzejoli", gan "dzejolis". (Var vēl darbūt Latvijā labus domēna vārdus, ja rūpīgi pameklē!) Pagāja apmēram 3 dienas, lai uzstādītu CMS, pielāgotu atbilstošu dizainu, izveidotu pirmās tematiskās sadaļas ("Ziemassvētku dzejoļi" un "Jaungada dzejoļi", protams) un pievienotu pirmos dzejoļus.

 

dzejolis.lv logoProjektā tika iesaistīts vēl viens cilvēks, kurš nodrošina regulāru dzejoļu atlasi un pievienošanu, lai gan jāatzīstas, ka pēc pirmo dzejoļu pievienošanas man pašam tik ļoti iepatikās atlasīt un lasīt skaistus dzejoļus, ka vēl aizvien brīvajos brīžos ar to nodarbojos, kaut arī tas neietilpst manos "darba pienākumos".

 

Pamazām tika izveidotas vēl dažas sadaļas, vadoties pēc dzejoļu tematikas un pēc tā, pēc kādiem atslēgvārdiem cilvēki meklē dzejoļus vairāk. Arī vadoties pēc "sezonas" ir ieplānots pievienot vairāk atbilstošos dzejoļus, piemēram, pirms Ziemassvētkiem uzsvars tika likts uz Ziemassvētku dzejoļiem, pirms Jaunā gada uzsvars uz Jaungada dzejoļiem, bet pirms Valentīndienas uzsvars tiks likts uz dzejoļiem par mīlestību.

 

dzejolis.lv statistika

dzejolis.lv statistika (spiediet uz attēla, lai to palielinātu)

 

Tagad, pēc Ziemassvētkiem, var teikt, ka šī ideja ir bijusi veiksmīga, jo mēneša laikā dzejolis.lv, kurš sastāv no ~50 lapām, ieguva 10 000+ apmeklētāju, protams, ka lielākā daļa bija nākuši no Google meklējot Ziemassvētku dzejoļus - jo tuvāk Ziemassvētkiem, jo vairāk. 23.decembrī dzejolis.lv, kā jau to varēja paredzēt, pēc iepriekš veiktā pētījuma, apmeklēja visvairāk apmeklētāju - 2500+, un pēc tam apmeklētāju skaits atkal ir "noplacis" uz 100+ apmeklētājiem.

Domāju, ka mēnesi vecam projektam, tas ir pavisam neslikts rādītājs, kuri uz nākamo gadu tiks noteikti uzlaboti, jo iespējas, kur augt un attīstīties vēl ir. Arī Google diezgan labi indeksē dzejolis.lv, par ko jāpateicas CMS, kas ir ļoti labi optimizēta Googlei, kā arī regulārai satura papildināšanai.

 

 

dzejolis.lv statistika

 

Jāatzīmē, ka apmeklētāju komentāri iekš dzejolis.lv patīkami pārsteidz pozitīvā nozīmē un motivē tik darboties tālāk.

 

 

dzejolis.lv statistika

dzejolis.lv atslēgvārdu statistika (spiediet uz attēla, lai to palielinātu)

 

Nākotnē tiek plānots regulāri papildināt dzejolis.lv saturu ar jauniem, skaistiem dzejoļiem. Protams, ja kāds vēlas iesūtīt publicēšanai sevis rakstītu dzejoli, tad to droši var darīt. Domāju arī par sadarbību ar apsveikuma kartiņu un atklātnīšu tirgotājiem un/vai puķu un dāvanu tirgotājiem. Tā, ka, ja kāds vēlas veidot sadarbību, dodiet ziņu, kontaktus atradīsiet iekš dzejolis.lv.


14 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
senso, 29.12.2008. 00:05:38 (ip:212.93.100.149)
Komentāra reitings: 0

Kas tas par CMS, ko lieto, ja nav noslēpums?

Maris R. (maris@nombre.lv), 29.12.2008. 00:18:11 (ip:217.199.103.15)
Komentāra reitings: 0

ieskaties lapas kodā un tad vēlreiz, liekot roku uz sirds, pasaki, ka cms ir ĻOTI optimizēts googlei.. :)

deni2s, 29.12.2008. 00:49:45
Komentāra reitings: 0

senso, paškodēts CMS, uz kura bāzes (gan uz dažādām versijām) darbojas web.hc.lv, hc.lv, dzejolis.lv, dzd.lv un vēl dažas citas lapas.

nombre, pasaku - cms ir ĻOTI optimizēts googlei ;) Citiem vārdiem sakot:
Valīds xHTML Strict kods
User, SE friendly URLs
Izmantoti title atribūti pie saitēm
Title un description tagi tiek veidoti automātiski un ļoti sakarīgi
Sitemap sadaļa veidojas automātiski
Automātiski tiek ģenerēti RSS, Sitemaps (mobile, news un standarta)
Google PageRank sadalījumu iespējams ērti kontrolēt pa sadaļām (ar rel=nofollow palīdzību)
Domēna kanonizācija
Miljons citi sīkumi

Bet, ja tev ir kādi papildus ieteikumi, ko varētu uzlabot, labprāt uzklausīšu tavas idejas.

(Drīzumā lapā arī meklētājs funkcionēs pilnā sparā.)

dzēsts lietotājs, 01.01.2009. 10:03:34
Komentāra reitings: 0

Well done, tā sacīt jāsaka.

Gribēju vien piekomentēt sekojošas lietas:

"Tad tiek veidota mājaslapa, kura tiek optimizēta uz šo atslēgvārdu, tiek iegūts trafiks, kurš beigās tiek monetizēts (pārvēsts naudā). Personīgi man ir grūti iedomāties šādu biznesa variantu, jo es nevaru sevi iedomāties veidot biznesu par tēmām, kuras mani neinteresē." - redzi, tā ir liela kļūda. Pa priekšu janak pieprasījumam no potencialajiem pateretājiem, un talak tad tu vari nakt ar savu piedavājumu. Ja meginasi otradak, bieži vien naksies smagi papūleties un atdeve var būt gaužām maza salīdzinot ar pirmo pieeju :) tas ta, priekš 2009. :)

Un kā ir ar autortiesībam dzejoļu jomā?

deni2s, 05.01.2009. 12:18:20
Komentāra reitings: 0

Neizskatās, ka dzejoļu jomā autortiesības ir aktuālas, šķiet, ka drīzāk otrādi - šķiet, ka cilvēki priecājas par papildus publicitāti. Bet, protams, ja būs kādi iebildumi, pretenzijas, tad risināsim situāciju un rīkosimies likuma ietvaros. Bieži vien dzejoļu autorus vispār nav iespējams uzzināt.

redi2s (redi2s@s2ider.lv), 16.01.2009. 17:27:29 (ip:212.112.226.14)
Komentāra reitings: 0

"Neizskatās, ka dzejoļu jomā autortiesības ir aktuālas, šķiet, ka drīzāk otrādi - šķiet, ka cilvēki priecājas par papildus publicitāti." - man savukārt šķiet, ka mūziķiem arī patīk papildus publicitāte, ja kas - šķiet, ka varētu publicēt arī viņu dziesmas =)

"Bet, protams, ja būs kādi iebildumi, pretenzijas, tad risināsim situāciju un rīkosimies likuma ietvaros." - likuma ietvaros jārīkojas jau no sākta gala, nevis tad, kad tas ir pārkāpts un ir radušās pretenzijas =)

"Bieži vien dzejoļu autorus vispār nav iespējams uzzināt." - jā, man arī ir tādas dziesmas, kam nekādīgi nevaru uzzināt autorus:( Tad jau laikam varu likt savā lapā =))

deni2s, 16.01.2009. 19:41:23
Komentāra reitings: 0

Savā ziņā jau tev taisnība ir. Tikko būs kāds precendents par autortiesībām uz dzejoļiem, tā domāsim, kā rīkoties tālāk. Līdz šim neko tādu neesmu dzirdējis. Pieļauju, ka maksāsim autoriem pienākušos autoratlīdzību, tikai kā to aprēķināt? Katrā ziņā, pašlaik izskatās, ka šis jautājums pagaidām tiešām nav aktuāls.

dzēsts lietotājs, 29.01.2009. 06:32:35
Komentāra reitings: 0

Sveiks, kaa izskataas ar trafiku tagad, kad menesis pagaajis?

deni2s, 02.02.2009. 21:01:25
Komentāra reitings: 0

Janvārī vidēji ap 200 apmeklētājiem dienā. Bet tūlīt tuvojas Valentīndiena, un arī uz "dzejoļi" šodien lapa gūglē pakāpās uz 3.pozīciju 1.lapā, tā ka gaidāms pieaugums ;)

(Un dzejoļi tiek pievienoti regulāri.)

deni2s, 03.02.2009. 14:54:19
Komentāra reitings: 0

Mazliet apskaidrojās jautājums par autortiesībām. Ar mani sazinājās no AKKA/LAA un piedāvāja noslēgt licences līgumu. Cena gadā par katru rindiņu, kuras autoru pārstāv AKKA/LAA ir 79 santīmi.

Skatīsimies, cik mums ir AKKA/LAA pārstāvētie autori pašlaik un domāsim kādā virzienā attīstīties tālāk.

dzēsts lietotājs, 05.02.2009. 18:54:27
Komentāra reitings: 1

Pofig, jāraksta dzejoļi bez <br /> :D

dzēsts lietotājs, 29.01.2010. 16:03:08
Komentāra reitings: 1

Ideāli, kā viens cilvēks var pārvērst veselu lirikas mākslu pretīgā biznesā. Naudas laikmeta cilvēkiem garīgas vērtības neeksistē, lai pie tā pierod visi, izņemot mani.

deni2s, 03.02.2010. 17:51:35
Komentāra reitings: 0

kas_te, naudas pelnīšanas domu ar dzejolis.lv esmu atmetis. Acīmredzot, jo kvalitatīvāks saturs (par ko liecina komentāri lapā un lapas apmeklētības pieaugums), jo mazāk cilvēkiem ir tendence spiest uz reklāmām.

dzēsts lietotājs, 04.11.2010. 03:55:58
Komentāra reitings: 0

Paldies ka dalies ar šo info par dzejolis.lv. Tas motivē citus saprast cik daudz var izdarīt, ja ir pareiz pielietoti SEO principi un nav nepieciešamas ne banneru reklāmas, ne kas cits. Vēl ieteikums: dažādo enkura tekstu ienākošajās saitēs uz dzejolis.lv, citādi tev 700 saites ar tekstu 'apsveikumi dzimšanas dienā; , 120 ar tekstu 'dzejoļi' bet daudzi citi labie atslēgas vārdi kas tev varētu dot papildus satiksmi ir krietni mazāk lietoti anchor tekstos. Veiksmi darbos!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties