Tendences Latvijas tīmeklī un blogos

Deniss Fedotovs (deni2s), 15.10.2007., 21:58

Pēdējā laikā ir novērojamas diezgan stipras tendences Latvijas tīmeklī.

Artūrs Mednis, Kaspars Foigts, un Atis Āre

Sekojot Artūra Medņa lipīgajam piemēram tiek veidoti dažādi startupi, īpaši blogu jomā. Laikam jau cilvēki ir iedvesmojušies no Artūra Medņa rakstiem, kurš prot pasniegt labā gaismā savus projektus.

Turpinot par Artūru Medni un viņa aizsāktajiem projektiem (mobs.lv, digg.lv, itdarbs.lv, jaffa.lv, svaigs.lv, pupi.lv u.c.), jāatzīst, ka, lai cik tie būtu paša Artūra slavināti, īpaši pie to atklāšanas, izskatās, ka lielākā daļa no šiem projektiem nokļuvuši autora aizmirstībā, jo reāli Artūram pašam nav laika organizēt to iespēju veidošanu un kļūdu labošanu, kas tiek solīta (1, 2, 3, 4 u.c.) . Itdarbs.lv un digg.lv ir vienīgie projekti, kuros kas notiek, taču vismaz ar digg.lv ir tā, ka, manuprāt, tas būs populārs tikai līdz brīdim, kamēr šajā nišā neparādīsies kāds kvalitatīvāks projekts.

Runājot par Artūra Medņa projektiem, pavisam bēdīgs liktenis piemeklēja svaigs.lv projektu, kurš pagaidām ir aizvērts ciet. Tiek gan solīts, ka būšot kas labāks vietā, bet ir tāda paruna, ka solīts makā nekrīt.

Runā, ka svaigs.lv ir veicinājis Kaspara Foigta (laacz) veidotā nekur.lv attīstību. Ielūkojoties nekur.lv, manu uzmanību piesaistīja tas, ko arī kāds cilvēks zem segvārda bubulis jau ir ievērojis – ka Atis Āre (CooLynX) savā blogā pods.lv pēdējā laikā pārsvarā atgremo informāciju, kas atrodama citur Latvijas tīmeklī. Uzreiz pamanīju kādus 3 rakstus, kuri tikuši publicēti drīz pēc tam, kad kāds cits to ir pieminējis savā blogā. Atgremoto rakstu skaitā ir arī raksts par iepriekš minētajām svaigs.lv nedienām.

nekur.lv
Jāpiezīmē, ka Atis Āre šoreiz nebija pietiekoši labā formā, un viņš bija vismaz sestais šīs ziņas atgremotājs, spriežot pēc nekur.lv datiem. Laikam arī darbs db.lv ir atstājis lielu ietekmi uz Ati Āri, spriežot pēc biežās db.lv rakstu atgremošanas.


Blogošana kā sports

Diemžēl blogošana Latvijas tīmeklī no žurnālistikas ir kļuvusi par sporta veidu, kur katrs cīnās par sevi.

Interesanti, ka par mērķi ir uzstādīts lasītāju skaits, nevis informācijas noderīgums. Tiek izmantotas dažādas metodes, lai sasniegtu virsotni. Tiek rakstīts par jebko, kas varētu piesaistīt citu uzmanību. Idejas šiem postiem (par rakstiem es tos neatļaušos saukt) parasti tiek ņemtas no kaimiņa bloga (acīm redzot tiek izmantots nekur.lv serviss, tāpēc lasot n-to postu par kādu tēmu, kuru paspēj apmuļļāt katrs otrais „sevi cienošs” blogotājs, gribās jau rupji lamāties, jo reāli nekas jauns jau netiek pateikts.

Latvijas blogu saturu pārsvarā veido vai nu garlaicīgi pašu blogotāju pārdomas par dzīvi, kuras viņi iedomājas ļoti svarīgas esam, vai dzeltenās preses cienīgas ziņas un skandāli, kurus varētu saukt drīzāk par vētrām ūdensglāzē.

Kā atpazīstamu piemēru pie pirmajiem varētu pieskaitīt Kaspara Foigta blogu laacz.lv, kur Kaspars, piemēram, mīl dot norādījumus, ko darīt citiem, tajā pašā laikā uz manu jautājumu, kāpēc pats to nedara, atbild:

deni2s, priekš kam? Man nav tam laika un es to nevēlos darīt. Viss.


Pie tiem blogotājiem, kas sava bloga popularitāti ceļ, meklējot vietēja mēroga skandālus un tādā veidā veido vētru ūdensglāzē, es pieskaitu arī jau iepriekšminēto Ati Āri, kurš ne tikai pamanījās paspēt atgremot tēmu par svaigs.lv nedienām, bet pat savā blogā pods.lv atbalsta dažādu mājaslapu uzlaušanas mēģinājumus, ar šādām darbībām pamazām pelnot publisko „fuj” komentāros.

Bez personiskajām pārdomām un vietēja mēroga skandālu aprakstīšanas, ir novērojams vēl trešais temats, par ko mīl rakstīt blogotāji – par blogošanu. Aizvien biežāk sastopu postus par „es savam blogam nomainīju WordPress versiju” vai „Kā labāk blogot”, vai visdažādākos blogu apmeklētības un RSS barotņu lasītāju topus. Nešaubos, ka šādi blogeri, nopērkot mašīnu, uz jautājumu „Kam tev mašīna?” atbild ar „Šodien aizbraucu līdz benzīntankam uzpildīties, tad uz servisu nomainīt riepas, pagājušonedēļ braucu uz CSDD iziet skati, bet parīt braukšu pirkt jaunu izpūtēju. Pat nezinu, kā bez mašīnas līdz šim varēju iztikt...”

Diemžēl dēļ tā, ka blogošana tiek uzskatīta drīzāk par sporta veidu, nevis par žurnālistiku, kopīgā tendence ir tāda, ka Latvijas blogos katastrofāli pietrūkst kvalitatīva satura. Gadās pa dažam interesantam postam, bet tie drīzāk ir izņēmumi no kopīgās tendences, jo blogotāji savos blogos mētājas no vienas tēmas otrā (parasti neizejot no „manas pārdomas – lokālais skandāls – par blogiem” rāmjiem).

Blogošanas sporta otrā kārta – citvalodīgās auditorijas piesaistīšana

Izskatās, ka šim blogošanas sporta veidam ir vairākas kārtas. Pēc tam, kad pirmajā kārtā (Latvijas apmeklētāju skaits) ir sasniegts zināms līmenis, daudzi blogotāji pāriet nākamajā kārtā – cenšoties piesaistīt saviem blogiem ārvalstu lietotājus. Pionieris šajā jomā laikam ir Kristaps Skūtelis (krizdabz), kurš (droši vien, ka Maksima Berjozas ietekmē) sava bloga postus sācis publicēt arī tulkotus krievu valodā. Līdzīgu ceļu ir izvēlējies arī NextAd.eu blogs, kura autors Dainis Zariņš paziņoja, ka turpmāk publicēsies tikai angliski, kā arī jaunais itblog.lv.

Es zinu, ka lokālos tīmekļa skandālus būs interesanti uzzināt arī krievvalodīgajai Latvijas tīmekļa auditorijai. Bet, kuru interesēs lokālās ziņas angliski? Un, ja tās nebūšot lokālas ziņas, tad kā ir iespējams konkurēt ar esošo angļu valodā veidoto saturu tīmeklī? Pie tam ņemot vērā, ka pat latviski nekāds īpaši spīdošs saturs netika veidots – tas tika lasīts drīzāk tāpēc, ka nekā labāka latviešu valodā nav.

Nav runa tikai NextAd.eu blogu, bet arī par citiem tautiešiem, kas veido blogus angļu valodā, lai nopelnītu kādu naudiņu uz reklāmām. Protams, ka tiks atgremotas tēmas, kas citur jau ir rakstītas, un ka būs arī tie daudzie lapu apmeklētāji – vienmēr atradīsies kāds nejauši ieklīdis, kurš vēl nav paspējis pieklīst citur.

Es saprotu, ka arī Delfi tagad cenšas paplašināties citās valstīs, bet diez vai Delfi ir tas, pēc kā būtu jāvadās blogeriem. (Līdz ar Delfi pārdošanu igauņu Exoress Group, igauņu koncerns ir ieinteresēts Ukraiņu versijas delfi.ua attīstīšanā, kā rezultātā pašlaik visās trijās Baltijas valstīs aktīvi tiek meklēts Delfi Ukrainas biroja vadītājs, jo līdz šim delfi.ua praktiski bija delfi.ru kopija, pielāgota Ukrainas tirgum, kur ziņas tika pievienotas no Latvijas.)

Peļņa tīmeklīBlogošanas sporta trešā kārta – pelnīšana ar blogu

Nākamā blogošanas sportaveida kārta varētu būt pelnīšana ar blogu. Mērīties ar apmeklētājiem ir viens, bet mērīties ar naudu, kas ir nopelnīta ar blogu ir daudz iespaidīgāk.

Te nu parādās dažādi seksa blogi, arī Artūrs Mednis ir aizsācis savu „seksa industrijas biznesu” atverot pupi.lv. Blogotāju aprindās pazīstamais Onkulis ir pamanījies saistīties ar šo tēmu (kā pats saka, viņš ir sarkans.lv „tehniskais aizbildnis”). Neizskatās, ka kāds reāli pelna uz blogiem Latvijā, taču tirgus tiek iekarots jau laicīgi.

Starp citu, Onkulis bez sava personīgā bloga ir iesaistījies vēl kādā startupā – itblog.lv. Skatīsimies, kas no tā beigās iznāks. Nezinu vai Artūrs Mednis vadās pēc Pareto principa, jeb tā saucamā 80/20, kas nozīmē, ka 20% no visiem ieguldījumiem garantē 80% no visiem panākumiem. Bet ja tā tas ir, tad varbūt tāpēc tikai 20% no Artūra veidotajiem projektiem ir veiksmīgi. Varbūt arī Onkulis atradīs savus 20% un līdzīgi Artūram aizlaidīs pārējos 80%, no kuriem nav tik liela atdeve.

Ideāls blogs?

Te nu rodas jautājums – vai blogs tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu veidotājs, vai tas tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu tā apmeklētājs? Diemžēl pirmā veida blogi ir pārsvarā, iespējams arī tāpēc, ka izveidot blogu mūsdienās neprasa nekādas lielās piepūles. Un blogu, kuru apmeklētājs neko neiegūst, vai iegūst ļoti maz, es nevaru nosaukt nedz par vērtīgu, nedz par ietekmīgu, lai arī cik arī tas būtu apmeklēts.

Manā skatījumā ideāls blogs būtu veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu apmeklētājs, jo tādi, kur ieguvējs vēlas būt pats blogotājs ir pilns tīmeklis. Ideālajā blogā būtu analītiski, kvalitatīvi, oriģināli raksti, nevis posti par vienu konkrētu tēmu. Lai nodrošinātu rakstu regularitāti, iespējams, ka vajadzētu apvienoties vairākiem autoriem. Ja, piemēram, apvienotos 7 autori, kas katrs reizi nedēļā publicē labu, profesionālu rakstu, tad tiktu nodrošināts, ka katru dienu parādās jauns raksts.

Protams, ka bez citām blogotāja īpašībām, tur ir jābūt pietiekami lielai drosmei, lai atmestu savu ego kopīga mērķa labā. Daži to ir izdarījuši. Skatīsimies, ko rādīs nākotne…

17 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Archijs (arturs.zelenkovecs@gmail.com), 15.10.2007. 22:56:50 (ip:85.254.157.205)
Komentāra reitings: 0

Pēdējā laikā ir novērojamas diezgan stipras tendences Latvijas tīmeklī.

A te mēs darbojamies pēc principa - katrs par sevi. Nu ok, man tiešām jau līdz kaklam tie simti rakstu par visiem šiem fufļiem ar svaigs utt., bet tā jau ir citu problēma. Ir simtiem autoru, un lielākā daļa raksta par vienu un to pašu, bet viņi to dara, ne jau es. Un tas, kā dzīvo un ko dara citi - man ir pie kājas. Dzīvojos nostāk, drukāju par to, kas ienāk prātā un uzlieku vienu lielu mīksto tam visam. Par to ideālo blogu - tieši atradu komentāru vienu. Izrādās, pats komentējis biju :)

Pārskrēju tikko sava bloga pēdējām 3 lapām cauri - nu nezinu, man jau liekas, ka neviens cits neko tādu nav drukājis. Vispār. Bet tas jau lasītāju ziņā.

Bet nu lai veicas visiem, ja kāds ar to sāks vārīt nenormālu piķi es būšu tikai priecīgs, ka kāds letiņš ņemās ap to visu un arī dzīvo labi!

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 16.10.2007. 02:18:35 (ip:80.70.18.85)
Komentāra reitings: 0

Labs raksts. Tomer dazi komentari.

Laikam nebusi dzirdejis par investoriem kas aaremzees (paarsvara Amerika) iegulda naudu projektos. Redzi, kaa vinji saka, tad tikai viens no desmit projektiem atpelnaas, un straadaa ar pelnju, kas speejiiga arii uztureet paareejos projektus, un paliek veel paari. Tachu es neveelos runaat par naudu viena iemesla delj - es neesmu investors, man nav tik daudz lieku lidzeklu, ka ari neviens no projektiem nav komerciaals, vai arii tieshaa veidaa iecereets kaa komerciaals (varbuut netieshi tikai, kaa papaildus, bet ne ar taadu meerkji sakaotneeji).

Tomeer man patika shis raksts, visai sakariigs, plus argumenteets, plus ar piemeeriem un taa taalaak - tas nav taads iiss bla bla bla triis teikumos, un tas ir labi, ja runaajam par kvalitatiivu stauru. Tachu es veeleetos aizstaaveet tos, kas raksta par savu mashiinu (vai jebko citu personisku) - tas ir vinju blogs, un vinji raksta apar to, ko veelas, kas interesee, taa ka ir jociigi ka tu paarmet visai Latvijas blogosfeerai to, ka truukst kvalitatiiva satura, labu raxtu. Kamoon, paskaties kas notiek pasaulee - cik tu ir satuiriigu blogu no katriem simts?

Citeejot Guy Kawasaki: "With products like WordPress, MySQL, and Salesforce platform, things are a whole lot cheaper and easier these days". Un es tam piekriitu, un atbalstu, ka rodas un radiisies aizvien vairaak projektu kaa senees peec lietus. Varbuut kaadam tas aii nepatiks, bet - jaa, aizvien vairaak cilveeki ar mazaakaam zinaashanaam programmeeshanaaa spees izdomaat un radiit to, kas buus varbuut dazkaart noziimiigaaks un veertiigaaks paareejajiem parastajiem lietotaajiem.

Kas veel... Lielaa meeraa es piekriitu lielai daljai, ko esi uzrakstiijis, tikai atsveiskjaas vietaas ir bijushas neprecizitaates sakaraa ar to, ka tu vinekaarshi nezinaaji vienu vai otru niansi (pieljauju ka tev arii nepietiek laika izlasiit visaas vietaas komentaaros diskusijas, kur viena vai cita lieta bijusi apspriesta). Taa, piemeeraam, neesmu nedz domaajis nedz veeleejies uzsaakt „seksa industrijas biznesu”, un pupi.lv bija driizaak kaa joks peec taa, kad bija paredzeets taisiit sho lapu ar blogu ekraanshaavinjiem, bet tieshi tai nedeeljaa Maksims atklaaja savu bestweb.lv. Taa nu joka peec tika mainiita ideja burtiski vienaa vakaraa, un jau naakoshajaa deinaa tika palaista pupi.lv lapa, kas liekas shobriid ir visstraujaak augoshajaam starp sexblogiem. Tik un taa meerkjis nebija nekaa baigi sho lapu attiistiit, bet tagad raadaas, ka taa lieta aizgaajusi :).

"ideāls blogs būtu veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu apmeklētājs, jo tādi, kur ieguvējs vēlas būt pats blogotājs ir pilns tīmeklis" - shis gan ir jociigi, tas ir, izklausaas, ka tu veeleetos lai visi raksta taa, kaa tu veelies, un ne savaadaak? Denis, visu cienju, nekaada naida, neuztver manus komentaarus paraak asi, bet es domaaju ka nu blogosana taa ir katra individuaala padariishana, taa pat kaa teemas, par ko raksta, un kaadaa veidaa par taam raksta.

Arturs Mednis (arturs@jaffa.lv), 16.10.2007. 02:18:54 (ip:80.70.18.85)
Komentāra reitings: 0

Savukaart tev kritizeet mani vai manus projektus (iespeejams esi apvainojies par manu kritiku attieciibaa uz taviem SEO pakalpojumiem?) ir nekorekti - vai nu intereshu konflikts sanaak, vai kaa, jo tu neesi blogeris tikai, bet pats arii izstraadaa vairaakas lapas, tai skaitaa hc.lv kaa taadu, kas arii vareetu buut daljeeji konkureejosha ar hc.lv.

Mobs.lv tiek publiceetas jaunas bildes ik pa laikam, un kaa jau es teicu - lapa buus taada, kaadi buus lietotaaji, un taa buus tik atraktiiva, cik daudz cilveeki to lietos. Digg.lv ir lidiziigi - kameer cilveeki pievienos, kameer pashiem tas buus interesanti, un es nevaru maaksliigi censties vai citu vietaa ko dariit. ITdarbs.lv arii attieciigi pastaav 100% balstoties uz informaaciju, kuru publicee pashi darba deveeji, ts ir, liek sludinaajumus, un liidziigi ir ar Jaffa.lv, tikai tur apmeeraam tresho dalju jaunumu liekam mees pashi klaat, taa pat kaa ik nedeelju suutaam jaunumus. Svaigs.lv ir ciet un driiz buus valjaa jau savaadaakaa versijaa. Ja runaajam par to, kas iet un kas nee, tad man raadaas tikai ka mobs.lv ir taa svakaak aizgaajis, ar paareejiem visiem ir okeij, un svaigs.lv tuuliit atgrieziisies.

Par tendenceem piemirsi uzrakstiit kaut ko par SEO, kas, liekas, peedeejaa laikaa ir visai pierimusi tendence. Savukaart runaat par ideaalo blogu kurs buus tiesi taads un ne savaadaaks - jociigi. Kas attiecas uz 80/20 principu - jaa un nee, taa kaa esi sajaucis so to vietaam. Pareizaak buutu "20% no projektiem nodroshina 80% no panaakumiem, un atlikusie 80% projektu sadala palikusos 20% panaakumu". Jaa, taa tas ir, un es tam ticu, un tas ir pavisam normaali ("Long tail"?).

Bet pa to, ka kaadam blogosana ir kaa sports un ir vieni vai citi motiivi - nu tas katram pasham labaak zinaams, tas ir, tu nevari zinaat kas notiek citu galvaas, un kaadi ir iemesli citiem. Es zinu kaadu blogeri kurs raksta reti, jo nevar izdomaat par ko rakstriit, un katru dienu cekko bloga statistiku (moska paarspiileeju), un noteikti ir taadi, kas neceko to vispaar (man agraak nebija skaitiitaaja arii). Par to kaads kuram ir meerkis (lasiitaaju skaits vs. rakstu kvalitaate vs. savu domu fikseesana vs. autoraitaate utt) needz tu nedz es taa isiti nezinaam, aptaujas neesam veikushi, taa ka es nebuutu tik kategorisks apgalvojumos...

Vecis, 16.10.2007. 05:44:38 (ip:194.19.226.109)
Komentāra reitings: 0

Tev nav taisnība, šaja blogā (http://pods.lv/blog/2007/10/valsts_iestazu_majaslapu_drosibas_problemas.html) tiek parādīts, cik apjomīga ir NODOKĻU MAKSĀTĀJU LĪDZEKĻU IZSĶĒRDĒŠANA
(kura valsts iestāde ir pieprasījusi no izstrādātājiem garantijas, kontrolējusi vai izstrādātais produkts ir kvalitatīvs) Tavs viedoklis ir skaidrs - Es te drusku IEBĀZĪŠU KABATĀ, bet tas kurš cīnīsies par taisnību un norādīs un manām kriminālajām aktivitātēm (līdzekļu izsaimniekošana, uzlaušanai labvēlīgu apstākļu radīšana ar iepriekšēju nolūku), nenoklusēs, to es ar 2xx pantiem ietupināšu cietumā vai vismaz publiski tā nolikšu, lai citiem nerodas vēlme man netraucēti pievākt naudu sev.

Nepretendēju, ka mans skatījums ir pareizākais, tomēr mans ( :) ).
Tu savā rakstā pārmet citiem viņu skatījumu un rodas iespaids, ka tikai tavas domas ir tās pareizākās (citi blogeri kļūdās un viņu blogi nekam neder utt.).
Vēl es redzu tendenci piesegt izsaimniekošanu, nolaidību.

p.s. Just info:
tā tad, kas ir blogs: http://en.wikipedia.org/wiki/Blog

others function as more personal online diaries:
http://en.wikipedia.org/wiki/Online_diary

JA izmetīsim arā no blogiem personīgo viedokli, tad jau mums sanāks plika ziņu lapa. (arī tavu lapeli nāktos klapēt ciet, jo te taču ir tavs viedoklis un caur caurēm redzama ietekme no dažādām reklāmām, valsts vadītājiem utt.)

Vai varbūt tavs rakstelis ir domāts uzmanības piesaistīšanai (maz apmeklētāju? trūkst publicitātes? skauž, ka citiem iet labāk ?).
kā gan savādak uztvert to, ka esi iegājis sevis pieminētajos blogos un iekakājis savu komentāru AR LINKU un savējo BLOGU ?

p.p.s.
Žēl, bet arī tavā blogā pietrūst objektivitātes, tu parādi tikai to, kas pēc tavām domām ir slikts, bet kur ir otra puse, kur ir ieteikumi ?

Paldies par uzmanību.

Cone (knfdnc@gmail.com), 16.10.2007. 06:35:53 (ip:195.244.146.2)
Komentāra reitings: 0

Kura ir tā tēma par ko neviens nezina, bet visi grib? :) Man brīžiem liekas, ka cilvēki ir piekusuši no informācijas.

Vecis, 16.10.2007. 06:43:30 (ip:194.19.226.109)
Komentāra reitings: 0

Tev nav taisnība, šaja blogā (http://pods.lv/blog/2007/10/valsts_iestazu_majaslapu_drosibas_problemas.html) tiek parādīts, cik apjomīga ir NODOKĻU MAKSĀTĀJU LĪDZEKĻU IZSĶĒRDĒŠANA
(kura valsts iestāde ir pieprasījusi no izstrādātājiem garantijas, kontrolējusi vai izstrādātais produkts ir kvalitatīvs) Tavs viedoklis ir skaidrs - Es te drusku IEBĀZĪŠU KABATĀ, bet tas kurš cīnīsies par taisnību un norādīs un manām kriminālajām aktivitātēm (līdzekļu izsaimniekošana, uzlaušanai labvēlīgu apstākļu radīšana ar iepriekšēju nolūku), nenoklusēs, to es ar 2xx pantiem ietupināšu cietumā vai vismaz publiski tā nolikšu, lai citiem nerodas vēlme man netraucēti pievākt naudu sev.

Nepretendēju, ka mans skatījums ir pareizākais, tomēr mans ( :) ).
Tu savā rakstā pārmet citiem viņu skatījumu un rodas iespaids, ka tikai tavas domas ir tās pareizākās (citi blogeri kļūdās un viņu blogi nekam neder utt.).
Vēl es redzu tendenci piesegt izsaimniekošanu, nolaidību.

p.s. Just info:
tā tad, kas ir blogs: http://en.wikipedia.org/wiki/Blog

others function as more personal online diaries:
http://en.wikipedia.org/wiki/Online_diary

JA izmetīsim arā no blogiem personīgo viedokli, tad jau mums sanāks plika ziņu lapa. (arī tavu lapeli nāktos klapēt ciet, jo te taču ir tavs viedoklis un caur caurēm redzama ietekme no dažādām reklāmām, valsts vadītājiem utt.)

Vai varbūt tavs rakstelis ir domāts uzmanības piesaistīšanai (maz apmeklētāju? trūkst publicitātes? skauž, ka citiem iet labāk ?).
kā gan savādak uztvert to, ka esi iegājis sevis pieminētajos blogos un iekakājis savu komentāru AR LINKU un savējo BLOGU ?

p.p.s.
Žēl, bet arī tavā blogā pietrūst objektivitātes, tu parādi tikai to, kas pēc tavām domām ir slikts, bet kur ir otra puse, kur ir ieteikumi ?

Paldies par uzmanību.

deni2s, 16.10.2007. 06:54:05
Komentāra reitings: 0

Paldies par viedokļiem, īpaši Artūram Mednim par argumentāciju un savu viedokli. Par pupi.lv esmu informēts un par to seksa industriju es vairāk paironizēju šajā gadījumā ;) Nevaru nepiekrist lielākajai daļai Artūra komentāros teiktajam.

Cone, cilvēki ir nevis piekusuši no informācijas, bet viņiem ir atkarība no tās. Uldis Zariņš par to vienā savā rakstā bija labi aprakstījis.

Vecis, valsts iestādēs ir dažādas situācijas, dažādi vadītāji, bieži vien tiem nav ne mazākās nojausmas, kas ir Internets (vismaz dažus gadus atpakaļ tā noteikti bija, kad tika veidotas daudzas mājaslapas). Zinu, jo pats kādreiz vairākus gadus strādāju vienā no tām valsts iestādēm, kuras lapa tika nesen uzlausta (Starp citu pods.lv pasteidzās par to paziņot vēl pirms darbadienas sākuma, aizbildinoties ar to, ka adminam tika nosūtīta vēstule jau svētdienas rītā!). Nevar visu tik viennozīmīgi spriest.

!Korumpants, 16.10.2007. 07:43:52 (ip:195.71.90.10)
Komentāra reitings: -0.985

Tad jau tu zagli PATS zini, kāda korupcija valdīja tur.
Kukuļu formas arī esi labi apguvis.

asmo (intsva@gmail.com), 16.10.2007. 07:45:11 (ip:84.237.214.203)
Komentāra reitings: 0

"Te nu rodas jautājums – vai blogs tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu veidotājs, vai tas tiek veidots ar mērķi, lai no tā iegūtu tā apmeklētājs?"

Interesanti, ja kāda bloga vienīgais autors ir arī vienīgais apmeklētajs, tad blogs ir ideāls un pašpietiekams. Vai tad kāds cita blogā ir aiz matiem ierauts un nelaists ārā.

Tu salīdzini blogošanu ar žurnālistiku, lai ar to nodarbotos ir jābūt vai nu talantam vai žurnālistam. Šādi ļaudis kā likums pelna maizi reālā žurnālā, šad tad paniekojoties ar pīrādziņiem kā www.blogi.nozare.lv.

Tu saki, ka ideāls būtu "...analītiski, kvalitatīvi un oriģināli raksti...", ko šis nozīmē tai pašā naudā jeb izmaksās = laiks (laiks maksā naudu) + informācija (orģināla informācija arī maksā naudu vismaz tās iznākšana), ko latvijā iegūstam pretī, ja esam šāds ideāls blogs apmeklējumu, iespējamā reklāmas nauda diez vai to segs. Ja paskatās cik Latvijas žurnālistikā ir izdevumi, kas sniedz tos pašus kvalitatīvi, orģināli analītiskus rakstus, tos var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Varētu domāt, ka šamiem ir baisā tirāža, bet nekā parastās baumu lapeles sit pušu vienos vārtos.

Mani secinājumi:
Ideāls blogs - neatzītiem ģēnijiem ar liekiem finansu resursiem un entuziasmu.
Blogs naudas ģenerators - parasta tenku lapele ar cmukām bildēm un lieliem reklāmas laikumiem.
Normāls blogs - bloggeris raksta par to, kas viņam liekas nozīmīgs, jo galu galā blogs pirmāmkārtām ir interneta dienasgrāmata.

nombre.lv (maris.relins@gmail.com), 16.10.2007. 11:25:28 (ip:81.198.38.207)
Komentāra reitings: 0

ēh, man žēl, ka visi baigi te komentē, jo raksts ir NULLES vērtībā, visi raksti par jaunām mašīnas ir daudz sajēdzīgāki, nevis kārtējais raksts, kas ir provocējums!
denis, biju labākās domāts par tevi :)

ps. vismaz, ja tu esi tāds speciālists, tad uztaisi, lai komentāri ir kaut cik paarskatāmi!

Kaspars Foigts (laacz@laacz.lv), 16.10.2007. 13:04:59 (ip:83.223.131.104)
Komentāra reitings: 0

Tīri teorētiski šis arī ir bloga ieraksts par blogošanu.

egilsb (mestule5@gmail.com), 17.10.2007. 08:35:00 (ip:85.115.102.13)
Komentāra reitings: 0

Man jau patikās. Labs argumentēts raksts. ;)

žēl, ka komentāros tiek mēģināts atrast kaut kāda nepilnība, kaut kāda kļūda. Vai tad nav vienkāršāk un pozitīvāk priecāties par labo? un šajā rakstā labais ir šībrīža situācijas attēlojums ar konkrētiem piemēriem un atsaucēm uz komentāra ierakstiem.

edGars (edgarspo@inbox.lv), 17.10.2007. 13:27:57 (ip:62.63.185.22)
Komentāra reitings: 0.985

nevienā acī nepamanīju, ka būtu minēts kaut kas par lasītājiem t.s. mērķa auditoriju. Varbūt esmu safāzējies, jo pēdējā laikā lasu par web lapu izstrādes plāniem, tur neiztrūkstoši svarīgs un viens no pirmajiem punktiem ir `mērķa auditorija`.
Kāds ir pieprasījums? pēc kvalitatīvas izklaides info?, pēc jaunumiem?, pēc viedokļiem? par kādām tēmām? Kāda gan informācijas plūsma būtu tā noderīgā? (kuru varētu veidot 7 gudrie, pasakot savu reizi nedēļā.) Vai maz 7 labus rakstus nedēļā var salasīt no nekur.lv? 7 var, var varbūt arī 14, bet tas jau ir pa visu Latvijas blogosfēru!

Kāds ir un vai ir potenciāls esošajos blogotājos?
Laikam jau visa tēma kaut kā jādala. Jāizdala, piemēram, 1) nozaru blogi no 2) interneta dienasgrāmatas (lai ar garāk, bet tas tiešāk izsaka, kas tie ir).
Interneta dienasgrāmata ir interneta dienasgrāmata. Internetam ejot pie cilvēkiem, vairāk cilvēkiem ir iespēja rakstīt interneta dienasgrāmatas un viņi arī to dara (ne tāpēc viņus nosodīt, negribi - nelasi). Ja blogotājam (interneta dienasgrāmatas rakstītājam) nav lielāku pretenziju pret sevis uzrakstīto, tad tā tas arī paliek.
Pret nozaru blogiem varētu arī izvirzīt lielākas prasības. (bet vienalga tas ir neapmaksāts darbs, tāpēc autori var rakstīt ko vien grib)
Faktiski, reāli ir tā, ka ir mikslis. Katrs uzraksta gan par to kas dzīvē labs noticies, gan reizēm, kādu problemātiku saistība ar savu darbu.

Jāpiekrīt ka tas ir pie joda nepārskatāmi!
Risinājums?
Censoņi (cilvēki kas jēdz uztaisīt, palaist, pilnveidot projektus, un to arī dara) varētu turpināt censties, veidojot Nozaru blogus. Tad nozares speciālistiem (lai arī kā man šis vārds nepatīk) būtu iespēja rakstus par savā nozarē notiekošo rakstīt tur un lasītājiem būtu pieeja pie daudziem rakstiem par vienu tēmu. Vai speciālisti izmantotu šo iespēju, tas ir atklāts jautājums (bet to, manuprāt, neizzīlēt/nenoprognozēt nepamēģinot.)
Savas specifikas dēļ nozare `fotogrāfi` ir izveidojusies. erfoto, poga, fotoblog. Vairākās citās nozarēs, manuprāt info ir sadrumstalots un reizēm, aiz izteikšanās vietas trūkuma, vispār netiek publicēts.
nu ko laiks manam uzsaukumam ;)
VEIDOJAT NOZARU BLOGUS!

deni2s, 17.10.2007. 18:06:07
Komentāra reitings: 0

Vēl daži saistīti raksti par šo pašu tēmu:
http://laacz.lv/2007/10/16/svaigas-tendences/
http://versatile.six.lv/2007/195/blogkemp-smogkemp/

dzēsts lietotājs, 18.10.2007. 16:26:53
Komentāra reitings: 0

Who cares? :)

Man kaut kā liekas, ka Jūs diskutējat par neko.. ;)

Rekur nopietni blogi:
http://ldiena.lv/lat/business/comblog
http://vdiena.lv/lat/politics/comblog

Sandy, 18.10.2007. 22:13:12 (ip:77.89.128.50)
Komentāra reitings: 0

Deniss, super raksts, un man patīk jūzeru saģenerētais kontents atbildēs (daudz).

AldiZz[at]bedre.lv, 08.06.2008. 23:37:19 (ip:78.84.146.88)
Komentāra reitings: 0

Traki, bet fakts.. :) Ne tikai Arturs ir iegrimis ar vairakiem projektiem un nespej visu paspeet uzreiz! :) Man pasham ir jau pamaz projekti + veel firmai jaaveido diezgan sarezgiita lapa un laiks truukst! :(

Blogoshana kaa sports... njez.. to nevajadzeetu iipashi ieviest! :) Personaalais blogs ir sava viedoklja izteikshana, un savu notikumu pastaastiishana! Jo nevienam jau neinteresee piemeram iet Laacz blogaa un lasiit taadu pashu saturu kaa onkulim! :D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties