Kā novērtēt saites

Deniss Fedotovs (deni2s), 17.03.2008., 13:57

Saišu apmaiņa ir viens no veidiem, kā palielināt apmeklētāju skaitu mājaslapā. Kā novērtēt, ar kurām mājaslapām ir vērts mainīties ar saitēm?

SaiteApmainoties lapai A ar labu B ar saitēm, būtiskākais ieguvums lapai A ir nevis apmeklētāji no lapas B, bet gan apmeklētāju pieplūdums no meklētājsistēmām (jo īpaši no Google). Protams, ka tam pie vainas ir meklētājsistēmu algoritmi, kuri uzskata, ka, jo vairāk saišu ir uz lapu A, jo tajā ir vērtīgāka informācija. Lielākais "vaininieks" ir Google ar savu PageRank algoritmu.

Ja notiek saišu apmaiņa starp 2 lapām, tad ir salīdzinoši viegli vismaz apmēram noteikt vai šī apmaiņa ir abpusēji vienlīdz izdevīga vai nē - pietiek apskatīties uz Google Toolbar PageRank (neaizmirstot, kad tas tika pēdējo reizi atjaunots), var salīdzināt kādas un cik ieejošās saites ir indeksējusi Google un Yahoo! (jo Google apzināti neuzrāda visas tai zināmās saites) ar pieprasījumu link:http://www.domens.lv/lapa.htm un saskaitīt, cik izejošās saites jau atrodas uz lapām.

Lielākas problēmas rodas brīdī, ja tiek piedāvāta saišu apmaiņa starp visām mājaslapu lapām (sitewide), jo tad ir diezgan grūti noteikt katras lapas Google PR un iespējamos ieguvumus, jo īpaši, ja mājaslapu lapu skaits tiek mērīts tūkstošos. Kā tad noteikt, cik kurai mājaslapai ir izdevīgāka apmaiņa?

Case Study: www.hc.lv vs. shkola.lv

Zemāk aprakstīšu, kā es centos noteikt, cik man tas ir izdevīgi, kad man tika piedāvāts mainīties ar saitēm starp shkola.lv un www.hc.lv.
  1. Paskatos abu mājaslapu sākumlapu Google Toolbar PageRank: shkola.lv: 4, www.hc.lv: 5.

  2. Paskatos, kāds ir Google Toolbar PageRank galvenajām sadaļām: shkola.lv: vidēji 3, ww.hc.lv: vidēji 4.

  3. Paskatos, cik saites uzrāda Google uz  sākumlapām: link:http://shkola.lv: 390 un link:http://www.hc.lv: 439.

  4. Paskatos, cik saites uzrāda Yahoo! uz visām lapām mājaslapās: linkdomain:shkola.lv -site:shkola.lv: 2 400 un linkdomain:www.hc.lv -site:www.hc.lv: 8 180.

  5. Paskatos, cik lapas ir noindeksējusi Google katrai mājaslapai izmantojot pieprasījumu site:shkola.lv: 32 600, site:www.hc.lv: 13 000. Izskatās, ka šis ir vienīgais rādītājs, kur shkola.lv apsteidz www.hc.lv. Tomēr vēl aizvien paliek jautājums, cik būtiski tas ir no SEO viedokļa?

  6. Te sākas pati interesantākā daļa. Cik daudz lapas no visām shkola.lv un www.hc.lv lapām ir ar salīdzinoši lielu Google PR? Lai to noskaidrotu, atcerēsimies, ka Google informāciju par lapām glabā divās datubāzēs: primary index (jeb pamatdatubāze) un supplemental index (jeb otršķirīgā datubāze). Kā zināms, pamatdatubāze glabājas lapas, kurām ir salīdzinoši liels Google PR. Kaut arī Google apgalvo, ka pamatdatubāze no otršķirīgās praktiski neatšķiras, tāpēc tā vairs neatklāj, kurā datubāzē atrodas kura lapa, tomēr ir kāds triks, ar kura palīdzību var noteikt, kuras mājaslapas lapas atrodas pamatdatubāzē.

    Veicam meklējumu šādi: site:shkola.lv/* un site:www.hc.lv/*.
    No shkola.lv Google pamatindeksā ir tikai 2 690 lapas, bet no www.hc.lv - 6 510 lapas.
Tad nu beigās man atliek tikai izlemt, vai tiešām apmaiņa ar saitēm ar mājaslapu, kurai ir gandrīz 3 reizes vairāk lapu ir tā vērta? Apskatot visu iepriekš izpētīto - diez vai.

3 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 19.04.2008. 23:00:17
Komentāra reitings: 0

Nu ar tik milzīgu lapu skaitu un sitewide butu jabūt uzmanīgam tomēr.

dzēsts lietotājs, 19.04.2008. 23:01:09
Komentāra reitings: 0

KO vajadzetu darīt ir ka katrs uztaisa lapu, un tad viņu var sitewide ielinkot paši un tad no tās lapas 2-3 sakarīgi linki;) tas butu daudz vairak vērts nekā riskēt norauties;

deni2s, 02.05.2008. 20:33:56
Komentāra reitings: 0

Interesanta doma.
Parasti tādas lapas labos saitos ir sitemap lapas. Tās varētu izmantot.
Piemēram te: http://web.hc.lv/struktura/

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Par web.hc.lv

web.hc.lv ir vortāls, kurā tiek aplūkoti mājaslapu veidošanas un mārketinga aspekti, no idejas līdz gandarījumam.

Reklāma
ienāktreģistrēties